Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Drgania kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142100)

k0ksik 27-12-2014 17:06

Odp: Drgania kierownicy
 
U mnie to samo co u kolegów od około 90 zaczyna drgać, auto przy 180 lepiej się zachowuje niż przy 120 :] i znosi mi autko.

Obecnie już 270k nabite na liczniku.

Zmiana opon dwukrotna nic nie dała, oczywiście wyważenie też nie. Geometrie robiłem u 2 fachowców, nic nie dało. Łożyska wymienione, też nic. Tarczę wymieniłem razem z klockami, też nic .Chyba będę miał do wymiany amortyzatory, bo ostatnio mnie bardzo na wietrze nosiło. Też zostawiłem już temat za sobą :]

adriankow 21-11-2016 17:35

Odp: Drgania kierownicy
 
Pany mam podobny problem z drganiami kiery mi pojawiaja sie prz pretkosci 40-50km/h i potem skokuj wymienilem lewy przeglub zew i nic lozysko podpory prawej strony ok a problem pojawil sie przy zalozeniu kol zimowych jutro zaloze letnie i zobacze chyba ze wy macie jeszcze jakis pomysl

mojmistrz 22-11-2016 16:31

Odp: Drgania kierownicy
 
Stawiam na uszkodzenie opony, jak wyżej.

Xperia Z1 tap tap

jonybravo 24-11-2016 12:32

Odp: Drgania kierownicy
 
Też mam z tym problem wymieniłem praktycznie całe przednie zawieszenie, między czasie doszły inne naprawy kasy zostawiłem lepiej nie mówić problem nadal mam czyli drgania kierownicy .... zostały mi jeszcze przeguby i polosie, ja przy tym jeszcze mam jedno krzywą kierownicę i znoszenie w prawo zbieżność ustawiana trzy razy każdy mechanik twierdzi że jest dobra....

lostdesper 24-11-2016 14:38

Odp: Drgania kierownicy
 
Drgania kierownicy - coś, co dostaje się w pakiecie foką :D. Sam przerabiałem temat:
1. przegub wymieniony
2. tarcze miałem krzywe - wymienione - drgało dalej przy jeździe, przestało telepać przy hamowaniu
3. zawieszenie przód bez zarzutu
4. w końcu kupiłem NOWE felgi i NOWE opony zimowe - przestało drgać, nawet nie mrowi

Co było u mnie przyczyną? Pewnie każdy z tych czynników miał wpływ - największy przeskok jakości odczułem jednak po zmianie opon.

grzegorzyk 25-11-2016 08:30

Odp: Drgania kierownicy
 
Większość typowych wulkanizacji dysponuje starymi lub bardzo starymi wyważarkami ,nie mają pojęcia o kalibracji a płacić za nią nie chcą. Kalibrację powinno się przeprowadzać przed sezonem ,czyli dwa razy w roku. To że wyważarka powie że koło jest wyważone wcale nie oznacza że jest ono wyważone prawidłowo.
Dodatkowo dochodzi fakt że jedne opony wyważają się lepiej inne gorzej ,chociażby ze względu na swoją wagę ,czy też sposób przechowywania.
To są słowa człowieka z dużej sieci warsztatów samochodowych.


Sam u siebie walczyłem z biciem kierownicy ,wyważałem u innych wulkanizatorów i za każdym razem bicie było przy innych prędkościach ,raz lżejsze raz mocniejsze.
W końcu trafiłem na zakład z nowymi wyważarkami i skończył się u mnie temat z biciem kierownicy.

Dla ciekawości powiem że spotkałem nie dawno człowieka (pracownika) u którego zmieniałem koła przez kilka lat,od około trzech lat pojawił się problem z biciem kierownicy przy wyższych prędkościach ,tak 110-130 km/h. I nie tylko w moim aucie ,w służbowych ,szefa. Zwracałem mu na to uwagę ,oczywiście mówił że nikt inny nie narzeka ,więc już u niego nie zmieniam .
Podczas rozmowy powiedział mi że wyważarka na której pracował miała skrzywiony wałek ,i niebyło takiej opcji żeby dobrze wyważyć koła, on już tam nie pracuje ale zakład działa dalej i z ową usterką nic nie zrobił.

morales6 28-02-2019 13:24

Odp: Drgania kierownicy
 
Witam forumowiczów,
Opowiem na swoim przykładzie, może komuś się jeszcze przyda. Opony wymienialem, czterokrotnie wyważałem (za każdym razem w innym zakładzie) i za każdym razem drgania występowały, większe bądź mniejsze. Ostatnio przy okazji zmiany sprzęgła kazałem mechanikowi przyjrzeć się półosiom, okazało się że na tej dłuższej, zużyte było łożysko. Po jego wymianie drgania były zdecydowanie mniejsze ale nadal były, co dziwne dopiero od prędkości >100 km. Zaraz po sprzegle zregenerowalem maglownice gdyż zdiagnozowano w niej luzy. Niesamowite jak teraz prowadzi się auto i jak delikatnie działa kierownica! Nie żałuję nawet złotówki, w końcu po roku walki z tą przypadłościa auto jeździ jak z fabryki! Pozdrawiam wszystkich w tej nierównej walce


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.