Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Drgania kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142100)

Duende 28-03-2012 15:34

Odp: Drgania kierownicy
 
Wlasnie. mam ogromny problem. Niestety nigdzie nie ma zamiennikow :(
Cena 850pln za przegub wewnetrzny.
Jutro jade potwierdzic do innego mechanika.

maureliusz - tak, byl wyczuwalny luz, niestety.

dziekuje za odpowiedzi.

korek007 28-03-2012 16:52

Odp: Drgania kierownicy
 
Cytat:

Napisał Duende (Post 1807005)
...przegub wewnetrzny....tak, byl wyczuwalny luz, niestety.....

Witam.
Przegub wewnętrzny to sprawdza się okiem lub palcem, jego wewnętrzną powierzchnię, zwaną przez niektórych bieżnią krzyżaka.

mjprzem 29-03-2012 08:07

Re: Drgania kierownicy
 
dokladnie tak. luz bedzie mial kazdy przegób. wiec w taki sposob mozna pomylic niechcący strone ;) a to tez zalezy w ktorym miejscu jest wyrobione i jak jest zawieszenie ustawione.

Duende 30-03-2012 07:27

Odp: Drgania kierownicy
 
Przeguby zostaly sprawdzone. niestety okazalo sie, ze do wymiany sa zarowno prawy i lewy. Koszt jest ogromny, takze pytacznie, czy moze ktos jednak zna jakies zamienniki.
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

mjprzem 30-03-2012 08:21

Odp: Drgania kierownicy
 
niekorzy ratowali sie zamiennikami ze szrotów ;) czyli uzywanymi.
jak przegub jest zdemontowany to jak ktos ma sprawne raczki i wie o co chodzi to moze go sprawdzic bez sciagania oslony przegubu. jest duze prawdopodobienstwo ze wybierz sprawny.

Duende 30-03-2012 08:47

Odp: Drgania kierownicy
 
Niestety, problem polega na tym, ze jestem poza granica kraju dlatego ciezko mi kupic czesci uzywane. Raczej szrotow tu nie znajde i nie jestem na tyle kompetentna osoba zeby sprawdzic czy uzywana bedzie ok :)
Stad pytanie o zamienniki. Do MK1 znajde bez problemu, gorzej z MK2.

Coz, jesli sie nie ma, nie pozostaje mi nic innego jak kupic oryginaly :/

Pozdrawiam.

sb84 03-02-2013 20:25

Odp: Drgania kierownicy
 
Podbiję temat, u mnie zaczęło pojawiać się drżenie kierownicy. Opony i felgi posprawdzane (mimo iz nowe jedno i drugie przed sezonem kupione) i teraz gdzie się udać, na diagnostykę tak jak przegląd normalnie? tam są w stanie stwierdzić ew. czy to wina tych przegubów / półosi / krzyżaków o których tu wspominacie?

Wydaje mi się że drgania wzrastają wraz z przyspieszaniem, a jak prędkość się wyrównuje to i drgania się normują. Ponadto wydaje mi się że największe drgania są bez względu na bieg w okolicach 2000 obr silnika. I wydaje mi się także że drgania o tej samej częstotliwości czuć na lewarku.

Focus mk2, 1.6tdci 90km

Edit:

Wydaje mi się że na postoju też czuć drgania, może nie takie, jak w trakcie jazdy, ale jednak i też nasilają się w okolicach 2k obrotów. Podszucha silnika?

dream28 08-04-2013 10:45

Odp: Drgania kierownicy
 
Koledzy

piszecie o mniejszych prędkościach. a jesli takie drgania zaczynaja się po 120 km/h ? póki co wyrównałem poziom tlenu w oponach i nie zdazyłem jeszcze sprawdzić czy ustało. ale czy to też mogą być wyżej wspomniane elementy?

KruczeK 08-04-2013 22:58

Odp: Drgania kierownicy
 
Cytat:

Napisał dream28 (Post 1992083)
Koledzy

piszecie o mniejszych prędkościach. a jesli takie drgania zaczynaja się po 120 km/h ? póki co wyrównałem poziom tlenu w oponach i nie zdazyłem jeszcze sprawdzić czy ustało. ale czy to też mogą być wyżej wspomniane elementy?


Okolice 120 km/h to w 90% przypadków niewyważone koła.

daw2kop 06-05-2013 20:53

Odp: Drgania kierownicy
 
Dwa tygodnie temu wymieniłem opony na letnie. Mniej więcej od tego czasu zaczęły się drgania kierownicy przy prędkościach powyżej 100km/h. Początkowo nie łączyłem drgań z oponami, ale po przeczytaniu postów powyżej raczej nie ma innej możliwości, biorąc pod uwagę fakt, że samochód ma mniej niż pół roku. Jutro jadę to sprawdzić u wulkanizatora.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.