Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Drgania kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142100)

pretorian2 29-10-2011 09:36

Odp: Drgania kierownicy
 
poczytaj o doważaniu na samochodzie, w moim przypadku bicia między 100-120 ustąpiły, wyważanie nie pomagało bo chyba nikt nie umie wyważyć alufelg klejąc ciężarki na feldze.
zapłaciłem 100zł z vatem wyważanie + doważanie na samochodzie, ale uważam, że warto było.

GonZoo 29-10-2011 17:42

Odp: Drgania kierownicy
 
U mnie było podobnie tylko że przy 80-100 km/h , telepało i kiwało budą.Kolega mechanik zamienił mi koła przód z tyłem i o 90% uspokoiło się. Opony miałem MICHELIN niby takie dobre. Nie poprawiło się całkowicie bo wszystkie opony miałem jakieś zwichrowane - ale z przodu najbardziej. Oczywiście na wyważaniu nic nie wykazało .

maczet 21-11-2011 16:07

Odp: Drgania kierownicy
 
Cytat:

Napisał pretorian2 (Post 1728551)
poczytaj o doważaniu na samochodzie, w moim przypadku bicia między 100-120 ustąpiły, wyważanie nie pomagało bo chyba nikt nie umie wyważyć alufelg klejąc ciężarki na feldze.
zapłaciłem 100zł z vatem wyważanie + doważanie na samochodzie, ale uważam, że warto było.

Doważane koła na samochodzie było wykonywane. Dołożyli na lewym przodzie 2g. Jednak nic to nie zmieniło. Niestety zamiana opon przód z tyłem nie wychodzi w rachubę, bo był juz robiony test drogowy i dobrali odpowiednio oponę do odpowiedniego miejsca w samochodzie. Będę wymieniał koła na zimowe to każe sprawdzić im końcówki drążków. Może to one brużdżą.
Tak czy siak dzięki za odpowiedzi. Z tymi mechanikami to niestety jest tak, że jak im się nie powie co mają sprawdzić to sami nie wpadną na coś.

maureliusz 21-11-2011 20:04

Odp: Drgania kierownicy
 
pretorian2 nie obraź się, ale naprawdę wszystkich nęcisz tym doważaniem... To naprawdę LIPA. Focus to nie Ferrari. Przy takich prędkościach to 5 gram w tę czy w tamtą nie zrobi różnicy. Jeżeli nie masz innych problemów z zawieszką to musi być dobrze i wyważenie u kumatego wuklanizatora jest wystarczające.

Proponuję koledze:
0. Zweryfikować opony - czy nie biją. Ile mają lat?
1. Sprawdzić amortyzatory
2. Sprawdzić czy coś drga przy lekkim hamowaniu przy 100-120km/h lub bicie się zwiększa
3. Dokładnie obejrzeć tuleje gumowe wahaczy: czy nie rozwartwia się guma, czy nie popękane itp.
4. Sprawdzić czy jest bicie podczas przyśpieszania
5. Sprawdzić jeszcze dobrze końcówki drążków oraz sworzeń wahacza

6. Potem zacząć szukać powodów w półosiach.

maczet 01-12-2011 09:13

Odp: Drgania kierownicy
 
Ostatecznie wina była po stronie opon (miałem je 4 lata, ale od początku biło i co ciekawe PIRELLI P7) Po wymianę na zimowe NOKIAN i felgi stalowe, ponownym niewyważeniu problem praktycznie ustąpił. Czuć jedynie niewielkie drgania, ale mieszczące się w normie w moim mniemaniu.

mjprzem 01-12-2011 09:22

Odp: Drgania kierownicy
 
Jesli niemozecie zlikwidowac drgan to poczytajcie sobie takie tematy.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Duende 26-03-2012 14:43

Odp: Drgania kierownicy
 
witam,
mam podobny problem. Kierownica, ale rowniez drazek zmiany biegow zaczynaja drgac przy predkosci ok 80km/h. przy wiekszej predkosci nic nie drga (np. 100km/h). Podjechalam dzis do mechanika aby to sprawdzil. Okazalo sie, ze do wymiany jest prawa polos. Nie kompletna, tylko czesc odchodzaca od skrzyni+lozysko+oslona gumowa.
Pytanie czy ktos z Was orientuje sie gdzie mozna te czesci kupic. Zalezy mi na tym aby byly nowe. Niestety nie jestem w Polsce a tu krzykneli 280euro wiec nie malo.
zalezy mi na szybkiej odpowiedzi gdzie taka czesc mozna kupic i ewentualnie jesli ktos sie orientuje, jaka jest cena?
przejrzalam juz wszystkie znane mi sklepy internetowe, niestety bez rezultatu..
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam

mjprzem 26-03-2012 16:52

Odp: Drgania kierownicy
 
chyba jeszcze nie pojawily sie zamienniki do mk2....niestety-wiec nie licz na dobre ceny.

korek007 26-03-2012 17:38

Odp: Drgania kierownicy
 
Cytat:

Napisał Duende (Post 1805864)
....czesc odchodzaca od skrzyni+lozysko+oslona gumowa....

Czyli przegub wewnętrzny z krzyżakiem.

maureliusz 26-03-2012 21:37

Odp: Drgania kierownicy
 
Cytat:

Napisał Duende (Post 1805864)
Podjechalam dzis do mechanika aby to sprawdzil. Okazalo sie, ze do wymiany jest prawa polos. Nie kompletna, tylko czesc odchodzaca od skrzyni+lozysko+oslona gumowa.

Z ciekawości jak to ustalił? Taki był luz, że wyczuwalny ręką? Pytam na przyszłość.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.