Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Kupiłem auto z jednym kluczykiem czy uda mi się dorobić pozostałe ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178961)

kristof85 28-03-2013 06:21

Kupiłem auto z jednym kluczykiem czy uda mi się dorobić pozostałe ?
 
Witam kupilem pofirmowego c maxa 2009 tylko z jednym kluczem glownym chcialbym dorobic klucz zapasowy i przekodowac oba tak aby ten klucz ktorego niebylo z autem juz niezadzialal jak ktos chcialby go uzyc dzieki

tedi_k 28-03-2013 09:00

Odp: Kupiłem auto z jednym kluczykiem czy uda mi się dorobić pozostałe ?
 
Trzeba po pierwsze kupić właściwy kluczyk surowy pasujący do C-maxa (z właściwą pastylką IMMO) a następnie dociąć go w punkcie dorabiania kluczy (takim, co umie docinać fordowskie klucze frezowane).

Z tak przygotowanym kluczem (otwierającym drzwi i przekręcającym stacyjkę) trzeba iść do dobrego elektryka samochodowego umiejącego kodować (nie klonować!!!!) klucze Ford. Elektryk bierze zwykle 100-150zł za zakodowanie kluczy - w tym wymazanie starego kluczyka.

Jeśli masz blisko do Warszawy lub na Śląsk, to w Warszawie kolega mayak a na Śląsku ja robimy to taniej i lepiej niż ASO albo elektryk:one:

karku 28-03-2013 10:47

Odp: Kupiłem auto z jednym kluczykiem czy uda mi się dorobić pozostałe ?
 
Witajcie;

To ja zapytam inaczej:
- czy do zakodowania nowych kluczy potrzebny jest nasz pojazd, czy wystarczy tylko "stary" kluczyk?

p.s dzięki dawid5995

dawid5995 28-03-2013 10:50

Odp: Kupiłem auto z jednym kluczykiem czy uda mi się dorobić pozostałe ?
 
Jeśli masz kluczyk "matka" to wystarczy sam kluczyk.

tedi_k 28-03-2013 10:55

Odp: Kupiłem auto z jednym kluczykiem czy uda mi się dorobić pozostałe ?
 
Cytat:

Napisał dawid5995 (Post 1985593)
Jeśli masz kluczyk "matka" to wystarczy sam kluczyk.

Ale to kolego w Escorcie:568::569:
W C-maxie, FF2 lub Kudze (a także innych jeszcze) potrzeba przyjechać samochodem ze wszystkimi kluczykami, które mają być przypisane do samochodu. Nie ma pojęcia "kluczyka-matki".
Mówimy oczywiście o kodowaniu kluczyków a nie klonowaniu! Klonowanie to bardzo zły pomysł i np. po wymianie licznika kluczyk sklonowany jest do wyrzucenia - nie da się go użyć.

karku 28-03-2013 11:18

Odp: Kupiłem auto z jednym kluczykiem czy uda mi się dorobić pozostałe ?
 
Zapytałem niejako przy okazji...
Chcę założyć autoalarm, poczytałem troszkę ogłoszeń w necie ale że "nie znam się" wolę popytać. Zależy mi na nowym kluczyku scyzoryku, bo stary jest zużyty. A do alarmu dają dwa nowe (niewyfrezowane i niezakodowane).

Pozdrawiam Forumowiczów

tedi_k 28-03-2013 11:34

Odp: Kupiłem auto z jednym kluczykiem czy uda mi się dorobić pozostałe ?
 
A ten autoalarm jest dedykowany do C-maxa?? O takiej kombinacji, aby dawali kluczyki z alarmem jeszcze nie słyszałem...
Każdy C-max ma wbudowaną możliwość obsługi pilotów centrala (ale Fordowskich) i każdy ma wbudowany alarm fabryczny - choć dość często nie aktywowany. Do uaktywnienia alarmu fabrycznego potrzebny jest zamek maski z czujnikiem zamknięcia (dość trudno osiągalny na allegro - zwykle cena ok. 100zł) oraz syrenka alarmu - łatwo osiągalna, cena ok. 15zł + przesyłka...

kristof85 28-03-2013 11:58

Odp: Kupiłem auto z jednym kluczykiem czy uda mi się dorobić pozostałe ?
 
A jesli chcialbym zalatwic sprawe w aso? Jak to wyglada i ile kosztuje

tedi_k 28-03-2013 12:15

Odp: Kupiłem auto z jednym kluczykiem czy uda mi się dorobić pozostałe ?
 
Cytat:

Napisał kristof85 (Post 1985648)
A jesli chcialbym zalatwic sprawe w aso? Jak to wyglada i ile kosztuje

Nic tylko tam zapytać... Standardowa czynność, dadzą radę chłopaki! Chyba... Powodzenia:one:

mayak 28-03-2013 22:41

Odp: Kupiłem auto z jednym kluczykiem czy uda mi się dorobić pozostałe ?
 
Cytat:

Napisał kristof85 (Post 1985648)
A jesli chcialbym zalatwic sprawe w aso? Jak to wyglada i ile kosztuje

tak z ciekawości: ile zaśpiewali? małą fortunę? :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.