Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Odbiór auta z salonu, na co zwrócić uwagę ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173567)

FordFocusMKIII 13-01-2013 17:58

Odbiór auta z salonu, na co zwrócić uwagę ?
 
Witajcie, wkrótce odbieram swojego Focusa z salonu i męczy mnie kwestia wyposażenia typu "jeśli jest, to dobrze, ale jak nie będzie to klient nie zauważy". Chodzi głównie o akcesoria które można wyjąć z auta, nie ma ich nigdzie opisanych, ale w aucie przy wydawaniu klientowi powinny się znajdować na swoim miejscu. Przechodząc do rzeczy w podłokietniku jest stojak na płyty CD który, można z łatwością wyjąć, w schowku jest dziwna półka na 3/4 szerokości którą można również z łatwością zdemontować, a śladu po niej nawet nie zostanie. Przeglądając oferty dilerów często napotykam kubek termiczny, w moim egzemplarzu niestety tego nie zauważyłem. Drodzy forumowicze, jakie akcesoria powinny znajdować się w aucie przy wydawaniu samochodu o których "zapomnieli" sprzedawcy poinformować i wyposażyć auto. Sprawa o tyle istotna, że w jakimś stopniu również za to płacę i chciałbym to dostać.

Dziękuje za odpowiedzi i zachęcam do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Forfiter2012 13-01-2013 19:51

Odp: Odbiór auta z salonu, na co zwrócić uwagę ?
 
Kolego po pierwsze nowe auto zaraz po odbiorze to trzeba zatankować a później solidnie opić z kolegami w ulubionym barze :) Nie idź do salonu z nastawieniem polskiego turysty za granicą którego każdy chce okraść i oszukać, tylko ciesz się nowym autem. Ja ze swojego doświadczenia powiem (odbierałem nowy wóz akurat we Fiacie i 'służbowozy' w Fordzie) że dostawałem zawsze jakąś listę nie fakturę ale taki spis właśnie w stylu że samochód a w nim: klimatyzacja, popielniczka, radio takie a śmakie i sprawdzasz po kolei. Wg mnie nie martw się bzdetami zobacz czy auto nie zarysowane gdzieś nie jest, i czy opony typu Nexen albo Nankang założone. Znam historię z Seata że znajomemu chcieli dywaniki zawinąć - ale to jedyny przypadek jaki słyszałem na 'żywo'.

FordFocusMKIII 13-01-2013 20:59

Odp: Odbiór auta z salonu, na co zwrócić uwagę ?
 
Cytat:

Napisał Forfiter2012 (Post 1938209)
że dostawałem zawsze jakąś listę nie fakturę ale taki spis właśnie w stylu że samochód a w nim: klimatyzacja, popielniczka, radio takie a śmakie i sprawdzasz po kolei

Też taką listę otrzymałem, niemniej jednak lista zawiera bardzo ogólnikowe określenia typu "podłokietnik" w podłokietniku są wkładki które można z łatwości zdemontować, tak samo jak kubek i inne akcesoria za które klient płaci, a diler/pracownicy mogą "usunąć". Moja obawa wynika z faktu, że auto stało w salonie przez 2 tygodnie, i każdy mógł go oglądać do woli. Teraz się też zastanawiam, czy kupno auta z wystawy jest mądrym posunięciem, jak uważacie ?

tom170 13-01-2013 21:15

Odp: Odbiór auta z salonu, na co zwrócić uwagę ?
 
Cytat:

Napisał FordFocusMKIII (Post 1938285)
Też taką listę otrzymałem, niemniej jednak lista zawiera bardzo ogólnikowe określenia typu "podłokietnik" w podłokietniku są wkładki które można z łatwości zdemontować, tak samo jak kubek i inne akcesoria za które klient płaci, a diler/pracownicy mogą "usunąć". Moja obawa wynika z faktu, że auto stało w salonie przez 2 tygodnie, i każdy mógł go oglądać do woli. Teraz się też zastanawiam, czy kupno auta z wystawy jest mądrym posunięciem, jak uważacie ?

Sprawdz dokladnie karoserię czy nie ma żadnej ryski, puknięcia wgniecenia i tym podobnych - u mnie prawdopodobnie od nowosci byla ryska na 2mm na przednim zderzaku - nie zauwazylem - dopiero po 1szym myciu to zauważyłem.
Ok. 1 tyg po zakupie. Inna sprawa sprawdzenie wnętrza. Na wyposazeniu raczej Cie nie oszukają :) Ja mialem pelnowymiarowe kolo zapasowe zamiast zestawu naprawczego - nawet nic nie mowilem chyba wyszedlem na plus :)

skylla1 13-01-2013 21:46

Odp: Odbiór auta z salonu, na co zwrócić uwagę ?
 
Cytat:

Napisał FordFocusMKIII (Post 1938285)
Teraz się też zastanawiam, czy kupno auta z wystawy jest mądrym posunięciem, jak uważacie ?

Wszystko jest kwestią ceny :-). Wybrałeś dość kłopotliwy silnik (1,6 125KM) sądząc po wątkach na forum - było sporo o kłopotach z utratą mocy - ale może to już poprawili.

FordFocusMKIII 13-01-2013 22:21

Odp: Odbiór auta z salonu, na co zwrócić uwagę ?
 
czy mówimy o benzynowym silniku ? nie wyszukałem tematów mówiących o spadku mocy w tym silniku, lecz w 1.6 TDCI. Miejmy nadzieję, że w czasie 12 letniej gwarancji coś takiego nie przydarzy mi się, a nawet po jej upływie.

Matych 13-01-2013 22:25

Odp: Odbiór auta z salonu, na co zwrócić uwagę ?
 
Wszyscy wa aso tylko czatują na półeczkę albo przegródkę z twojego auta,stary masz jakąś paranoję obejrzy zdjęcia w inernecie poczytaj specyfikację i daj spokój.Nieżle 12 letnia gwarancja a to skąd wziełeś i nie mów że będziesz 12 lat tym autem jeżdził

FordFocusMKIII 13-01-2013 22:37

Odp: Odbiór auta z salonu, na co zwrócić uwagę ?
 
Dlatego pytam na forum, czy takie sytuację zachodzą. Znajoma po dwóch latach użytkowania BMW 1 dowiedziała się, że bok nad wlewem paliwa była malowany.

odsyłam do artykułu; [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak będę jeździł.

skylla1 13-01-2013 22:55

Odp: Odbiór auta z salonu, na co zwrócić uwagę ?
 
To się w ogóle nie opłaca :-). Skasują cię za przeglądy jak za zboże, a jak co to się wywiną od naprawy, bo się okaże że to co ci padło jest z G12 wyłączone... Realna gwarancja trwa 2 lata. A problemy z utratą mocy dotyczyły właśnie silników benzynowych 1,6 125KM - poszukaj tematu na forum.

Wojtek 13-01-2013 23:01

Odp: Odbiór auta z salonu, na co zwrócić uwagę ?
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 1938328)
będziesz 12 lat tym autem jeżdził

Cytat:

Napisał FordFocusMKIII (Post 1938336)
Tak będę jeździł.

I przez 12 lat będziesz serwisował auto w ASO ??? Wątpię...

Pozdrawiam
Wojtek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.