Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Oświetlenie wnętrza nie działa prawidłowo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=115183)

KrzysiekN89 20-11-2010 14:47

Oświetlenie wnętrza nie działa prawidłowo
 
Witam to mój pierwszy post na tym forum więc za wszelkie błędy wielkie sorki. Mam problem z oświetleniem wnętrza mojego Forda Mondeo 2003 rok. Od kilku dni po zamknięciu samochodu lub też po uruchomieniu zapłonu oświetlenie nie gaśnie. Próbuje się wyłączyć podczas pokonywania dziur ale jakoś nie skutecznie. Myślałem że to któryś z czujników w drzwiach ale na desce rozdzielczej nie zapala mi się komunikat niedomkniętych drzwi a lampy wewnątrz się palą. Wszystkie czujniki działają chyba prawidłowo tzn po otwarciu drzwi zapala się komunikat a po zamknięciu gaśnie. Czy oświetlenie wnętrza ma oddzielne czujniki w drzwiach i klapie? Jak tak to gdzie je znaleźć? Jest ktoś w stanie pomóc mi co jest przyczyną albo czy ktoś spotkał się z tym samym w swoim Mondeo? Pozdrawiam

darmodziej 20-11-2010 15:33

Odp: Oświetlenie wnętrza nie działa prawidłowo
 
Tylko, że do oświetlenia są inne czujniki niż do sygnalizacji otwartych drzwi. Do oświetlenia są czujniki przy słupkach i często jest tak, że wyciera się ten dinks od wyłącznika, co powoduje, że światło nie gaśnie. Na próbę naklej na niego kawałek taśmy, jak pomoże, to masz powód znaleziony. Najczęściej dzieje się tak przy drzwiach kierowcy.

KrzysiekN89 20-11-2010 15:54

Odp: Oświetlenie wnętrza nie działa prawidłowo
 
A gdzie mogę znaleźć te czujniki. Z tego co zauważyłem to za sygnalizacje otwartych drzwi odpowiadają u mnie czujniki które zamontowane są na słupkach samochodu w zaczepie rygla zamka. Przy otwartych drzwiach i po jego wciśnięciu gaśnie komunikat na desce rozdzielczej.

edi-31 20-11-2010 16:00

Odp: Oświetlenie wnętrza nie działa prawidłowo
 
Cytat:

Napisał KrzysiekN89 (Post 1543716)
A gdzie mogę znaleźć te czujniki

Tak jak w każdym samochodzie znajdują się one na słupku Takie plastikowe przyciski jak czasami stosowało się w starych lampach domowych

darmodziej 20-11-2010 16:01

Odp: Oświetlenie wnętrza nie działa prawidłowo
 
1 załącznik(i)
Ja nie mam sygnalizacji zamkniętych drzwi, więc u siebie tego nie sprawdzę, ale wielokrotnie na forum czytałem, że za sygnalizację odpowiada czujnik, który znajduje się w zamku (w drzwiach). U mnie było tak, że na nierównościach drogi błyskało światło nad lusterkiem. Nalepiłem za pomocą lutownicy trochę plastiku na ten dinks od czujnika i przestało. Załączam fotkę.

KrzysiekN89 20-11-2010 16:12

Odp: Oświetlenie wnętrza nie działa prawidłowo
 
No właśnie u mnie ten czujnik którego umieściłeś zdjęcie odpowiada za sygnalizacje otwartych drzwi i chyba są wszystkie sprawne bo nie zapala mi się lampka na desce rozdzielczej gdy mam pozamykane drzwi a jednak lampa przy lusterku się pali.

darmodziej 20-11-2010 16:20

Odp: Oświetlenie wnętrza nie działa prawidłowo
 
Może w nowszych modelach tak jest, ja mam 97 rocznik. Dla pewności możesz nakleić w miejscu, które zaznaczyłem kawałek taśmy izolacyjnej i spróbować.

danielWr 21-11-2010 23:09

Odp: Oświetlenie wnętrza nie działa prawidłowo
 
W MKIII nie ma żądnego dynksa w słupku , czujnik/styk jest w zamku.

KrzysiekN89 21-11-2010 23:19

Odp: Oświetlenie wnętrza nie działa prawidłowo
 
A wiesz jak najlepiej sprawdzić który z nich nie działa prawidłowo?

Olej71 22-04-2012 12:51

Odp: Oświetlenie wnętrza nie działa prawidłowo
 
I co dalej?? Temat upadł, czy nikt nie dał rady?? Pytam bo mam właśnie ten sam problem.
pzdr


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.