Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Halogeny razem z długimi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62168)

morris71 15-02-2009 16:23

Halogeny razem z długimi
 
Ostatnio trochę mi się dostało(przez radio) za używanie świateł przeciwmgielnych przednich w normalnych warunkach w nocy. Ja mam trochę inne zdanie ale powiedzmy że bardzo oślepiają. Gdzieś na forum wyczytałem że można te światła włączać razem z długimi. ale obsługa dwóch wyłączników jest trochę kłopotliwa. Jak połączyć we włączniki aby po włączeniu świateł długich włączały się również halogeny, a po włączeniu halogenów one same. Myślę ze jest to możliwe. Włączając halogeny nie słychać stuku przekaźnika a włączając długie tak. Wystarczy założyć dodatkowy stycznik do halogenów a sterowanie tego stycznika wziąć ze świateł długich Nie bardzo wiem gdzie moge znaleźć przewody od długich świateł. Czy trzeba zdejmować kierownice. Czy ktoś próbował takiego eksperymentu?

subratri 15-02-2009 18:56

Re: Halogeny razem z długimi
 
no najprosciej to pociagnac kabel od lampy do halogenu, nie wiem tylko czy przekaznik wytrzyma, ale z drugiej strony ja mam zarowki 2x mocniejsze i wszystko ok z bezpiecznikami , kablami itd...

jacekdriver 15-02-2009 20:13

Re: Halogeny razem z długimi
 
kolego przeciwmgielne sama nazwa mowi co to za światła do długich można dołącyć halogeny dalekosiężne podobne do tych w tirach a jak podłącysz przeciwmgielne do długich to na przeglądzie napewno nie przejdzie

poll 15-02-2009 20:50

Re: Halogeny razem z długimi
 
Ja bym wziął impuls do przekaźnika z przewodów od żarówki świateł drogowych i później wystarczy pójść do halogenów ale nie wiem czy nie trzeba by zastosować diody na halogenach żeby w czasie włączenia świateł drogowych nie poszedł prąd w drugą stronę i po sprawie :fcp26

Jarek G. 15-02-2009 21:22

Re: Halogeny razem z długimi
 
Cytat:

Napisał morris71
Jak połączyć we włączniki aby po włączeniu świateł długich włączały się również halogeny

Pytanie - po co? :566:

viper11 15-02-2009 21:26

Re: Halogeny razem z długimi
 
Cytat:

Napisał morris71
Ostatnio trochę mi się dostało(przez radio) za używanie świateł przeciwmgielnych przednich w normalnych warunkach w nocy. Ja mam trochę inne zdanie ale powiedzmy że bardzo oślepiają.

Hmm a możesz mi wyjaśnić dlaczego tak bardzo chcesz jeździć na włączonych halogenach?
Według mnie to jadąc na światłach długich, przeciwmgielne nic nie dają, patrzać na droge widzisz to samo i dokładnie nic więcej.

No jakiś sens miałoby zastosowanie tych lamp dalekosiężnych (jak w tirach), sam o tym myślałem, ale na razie wystarcza mi to co mam :fcp2

subratri 15-02-2009 21:31

Re: Halogeny razem z długimi
 
Cytat:

Według mnie to jadąc na światłach długich, przeciwmgielne nic nie dają, patrzać na droge widzisz to samo i dokładnie nic więcej.
oj nie prawda
ja czesto sobie wlaczam przeciwmgielne z dlugimi i zmiana jest ogromna
bardzo przydatne w kretych drogach.

a "dalekosiezne" mam w XR2 i sa w oryginale zaraz obok halogenow i swieca nie tylko daleko ale i szeroko takze dobrze oswietlaja krawedz drogi.

moim zdaniem jest sens urzywanie halogenow z dlugimi jednoczesnie, tylko czy warto robic w tym celu przerobki ?? w koncu zawsze mozna sobie te swiatla samemu wlaczyc...

malo tego rozwiazania z uzywaniem swiatel przeciwmglowych "pomocniczo" sa juz powszechnie stosowane i tak np, nowe galaxy swieci halogenami razem z krotkimi tyle ze slabiej ale ciagle, halogeny sluza jako swiatla podczas doswietlania zakretow itd...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.