Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] silnik do wymiany - pęknięty łańcuch napędzający wałki rozrządu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100291)

Lelon 15-05-2010 23:58

Odp: silnik do wymiany - pęknięty łańcuch napędzający wałki rozrządu
 
wszystkie 1.6tdci(HDI) mają łańcuch + pasek

adi 16-05-2010 12:14

Odp: silnik do wymiany - pęknięty łańcuch napędzający wałki rozrządu
 
to znaczy ze przy przebiegu 200tys powinno sie wymienić pasek plus napinaczy czy także łańcuch?bo z tego co widziałem w tych zestawach fordowskich do wymiany rozrzadu sa tylko rolki i pasek...

jan123 05-10-2010 07:07

Odp: silnik do wymiany - pęknięty łańcuch napędzający wałki rozrządu
 
Cytat:

Napisał Lelon (Post 1436106)
Z tego co mi wiadomo nie ma możliwości sprawdzić przebiegu w Polskim ASO, gdyż Ford nie posiada ogólnoeuropejskiej bazy danych. To mój już 3-ci Ford z importu i nigdy mi się nie udało w Polskim ASO uzyskać informacji na temat historii serwisowej.

Zawsze robiłem tak, że brałem książkę serwisową i dzwoniłem do salonu, którego pieczątki były wbite w książce i dowiadywałem się bezpośrednio w ASO Niemieckim/Francuskim co i kiedy było robione.


Ja próbowałem dowiedzieć się historii w polskim salonie. To koleś zasłaniał się ochroną danych osobowych. A samochód mam kupiony od firmy.

hellix 05-10-2010 21:45

Odp: silnik do wymiany - pęknięty łańcuch napędzający wałki rozrządu
 
Ja mam C-Maxa 2.0 TDCI z 2007 roku , ma 160 000 km , po podpięciu pod kompa w ASO wyskoczyło 155 000 ostatni przegląd, co się zgadza z serwisówką. Jak mendy nie poprzestawiaja w komputerze przed sprzedażą to można sprawdzić.

...Święty... 06-10-2010 08:02

Odp: silnik do wymiany - pęknięty łańcuch napędzający wałki rozrządu
 
Z tego co mi mówił kolo w serwisie to przynajmniej w MK2 nie da się w prosty sposób przekręcić licznika. Trzeba wgrywać soft, mapy wtrysków, etc bo stan licznika jest trzymany w tzw. głębokiej pamięci. U mnie było tyle co na szafie czyli ok 60kkm.

damiasek 09-10-2010 22:43

Odp: silnik do wymiany - pęknięty łańcuch napędzający wałki rozrządu
 
Cytat:

Napisał jan123 (Post 1517938)
Ja próbowałem dowiedzieć się historii w polskim salonie. To koleś zasłaniał się ochroną danych osobowych. A samochód mam kupiony od firmy.

Mojego focusa kupiłem w komisie, przed kupnem obejrzałem książkę i był serwisowany do samego końca. Sprzedaż krajowa serwis krajowy, dwa serwisy i oba podały że był serwisowany i przy jakim przebiegu. W jednym serwisie nie chcieli podać czy oprócz standardowych przeglądów były robione jakieś naprawy, ale po drugim telefonie ( odebrał kto inny :) ) podali co trzeba. Wszystko załatwione telefonicznie.

pozdrawiam
Damian


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.