Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Bezpieczniki-opis (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=10873)

jachubn 14-07-2012 21:37

Odp: [MK3] Bezpieczniki-opis
 
Cytat:

Napisał andrzej_aj (Post 1354766)
Bezpiecznik zapalniczki-tej pomiędzy przednimi fotelami , Ford Mondeo III Kombi 2001r. Proszę o odp. gdzie się znajduje.
Pozdrawiam!

F68,
demontujesz (mocniej go ciągnąc) schowek na drobiazgi po lewej stornie kierownicy i tam jest po lewej na górze (zielony 30A) Na boku w/w schowka jest rozpiska który gdzie i od czego

Rogelio 16-07-2012 11:14

Odp: Bezpieczniki-opis
 
Rozłodowal mi się drugi raz akumulator, zmierzyłem upływ i 0,2A pobiera obwód bezpiecznika F2 czyli zapłon. Czy wiadomo jak się pozbyć tego problemu?

Waldi2809 06-05-2020 18:55

Odp: Bezpieczniki-opis
 
Witam serdecznie, bezpiecznik F33 PCM Module Relay za co jest odpowiedzialny, znaczenie słowa znam chodzi mi za co konkretnie odpowiada a pytam się bo u mnie jest brak tego bezpiecznika a napiecie dochodzi

Skaczacym 11-12-2022 19:03

Lista bezpieczników 2003 2.0 benzyna
 
2 załącznik(i)
Witam serdecznie,

starałem się szukać w lupce, ale niestety na telefonie nie mogę nic wpisać. Tak więc jak był taki temat to proszę o link.

Wracając do tematu, posiada ktoś listę bezpieczników do mondeo mk3 2003r 2.0 benzyna?
Nigdzie nie mogę znaleźć a jak już coś mam to nie pisze do jakiego wariantu (diesel czy benzyna).
On ponad miesiąca jestem posiadaczem angielskiej wersji mk3. Ogólnie mam problem z ogrzewaniem szyby przedniej bo nie działa. Zacząłem sprawdzanie od bezpieczników i nie jestem pewien czy wszystkie bezpieczniki są na swoim miejscu (dołączam zdjęcia).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wydaje mi się, że brakuje paru bezpieczników ale nie mogę tego nigdzie sprawdzić.

Pozdrawiam,
Bartek

Juzek 11-12-2022 19:04

Odp: Lista bezpieczników Mk3 2003 2.0 benzyna
 
Od grzania przedniej szyby są f11, f13 i f15. Przekaźnik R2

Poniżej rozpiska
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Skaczacym 11-12-2022 21:28

Odp: Bezpieczniki-opis
 
Czyli mam rozumieć że brakuje mi bezpiecznika i przekaźnik do świec? Czy jest wszystko okej?

Jak sprawdzić czy R2 działa prawidłowo?

Juzek 12-12-2022 07:31

Odp: Bezpieczniki-opis
 
Sprawdzenie przekaźnika:

1. Zamieniasz przekaźnik na ten sam w obwodzie, który na pewno działa. Jeśli ten obwód dalej działa to przekaźnik jest sprawny

2. Sprawdzasz przekaźnik podając napięcie na cewkę załączającą i sprawdzasz multimetrem przejście na pinach, które mają być zwarte.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Skaczacym 12-12-2022 10:38

Odp: Bezpieczniki-opis
 
Dobrze, sprawdzę. Dziękuję :)
Mógłbyś mi powiedzieć czy brakuje mi jakichś bezpieczników w skrzynce? Da się to jakoś sprawdzić? Na boxie jest napisane, że np w miejscu, które jest aktualnie puste powinien być bezpiecznik do abs. Zdurniałem, stąd ten post.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Juzek 12-12-2022 12:24

Odp: Bezpieczniki-opis
 
Też zauważyłem, że nie masz bezpiecznika od ABS. Najlepiej to włóż bezpiecznik tam gdzie ma być z wartością zawartą w tabeli i tyle. Nic zlego się nie stanie

A masz wogole ABS?

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Skaczacym 12-12-2022 12:54

Odp: Bezpieczniki-opis
 
Patrząc się na obudowę skrzynki i opis bezpieczników to brakuje ich tam dużo więcej. Co innego jest na obudowie, a co innego jest zawarte w objaśnieniu bezpieczników w linku a, który wysłałeś.
Dlatego nie wiem czy czegoś brakuje czy nie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.