Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149589)

dawid69 31-01-2012 19:16

"Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Witam serdecznie !

Mam problem z Mondeo MK4 2.0 TDCI 103kW 140KM MANUAL

Samochód importowany osobiście z Niemiec.
Przyjechał "na kołach' ponad 1000km bez problemów .
W kraju stał nie używany przez 3 tygodnie (urlop). Od tego czasu nie można go uruchomić . Na wyświetlaczu wyskakuje komunikat "immobiliser aktywny" i świecą
się kontrolki ABS/ESP . Rozrusznik nie działa (ale jest na 100% sprawny). Silnik mechanicznie również jest na 100% sprawny . Auto nie jest i nie było rozbite/popowodziowe . W ASO stwierdzili że uszkodzony jest prawdopodobnie sterownik ABS (czy to możliwe że uszkodził się sam od krótkiego stania) .
Brak komunikacji ze sterownikiem ABS i IMMO . Kluczyki są na 100% dobre . Bezpieczniki i instalacja sprawdzona . Kupiłem drugi sterownik o takich samych numerach i dalej jest tak samo . Po podłączeniu komputera diagnostycznego wyskakują błędy w sterownikach licznika , parktronica , "centralki" głównej . Sterownika ABS i IMMO nie można zdiagnozować ponieważ komp. diag. ich nie wykrywa . Na liczniku po włączeniu zapłonu wyskakują kreski zamiast liczby km. Samochód w 100% "nie kombinowany" , niezłożony z dwóch , licznik niekręcony .

Błędy : U012100 , U0129 , U042268 , U041568 , U041668 , U042200 , U012900



Może ktoś spotkał sie z podobnym problemem ?

Z góry dziękuję za każdą pomoc .

damian6819 31-01-2012 20:31

Odp: Mondeo "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Akumulator na pewno jest naładowany?

redlum 05-02-2012 10:47

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Problemem był akumulator? Bo mam to samo w Galaxy MK3. Na podwórku mniej niż -20C i jakoś na darmo nie chce mi się akumulatora wyciągać w taki mróz.

dawid69 07-02-2012 10:50

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Na 100% problemem NIE jest akumulator . W moim przypadku prawdopodobnie uszkodzony jest sterownik ABS jednak kupiłem drugi używany o takich samych numerach i niestety nic nie pomogło .

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem lub wie jak go rozwiązać ?

PAFFCIO 07-02-2012 11:12

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Cześć. Masz auto z mojego rocznika więc może u Ciebie będzie podobnie.
Przy wymianie elektrycznej blokady kierownicy (wymiana była serwisowa więc możesz o tym nawet nie wiedzieć) powinno się zrobić dodatkową kalibrację. Efekt jej nie zrobienia jest taki, że jeżeli po odblokowaniu z kluczyka auta, nie uruchomisz silnika w ciągu 30-40 sekund załącza się immobiliser. Ponieważ ostatnio spotkała mnie taka przypadłość i samochód stał na mrozie po włączeniu (szczegóły o co chodziło są tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) miałem identyczny komunikat.
W moim przypadku pomogło włożenie kluczyka, a właściwie pilota bo mam freekey'a do gniazda w kolumnie kierownicy. Po włożeniu po ok 5-10 sekundach, zniknął napis dotyczący aktywności immobilisera i mogłem uruchomić auto.
Jak nie zadziała to radziłbym połączyć wyżej opisaną procedurę z rozłączeniem na ok 1 minuty akumulatora.

redlum 07-02-2012 14:11

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
ja dzisiaj wymieniałem akumulator na nowy - czyli był odłączony na dłużej niż 1 min - i cały czas to samo

PS - a nie jednak coś się zmieniło - nie wyskakuje mi już info immobilizer aktywny - a wszystko reszta po staremu - po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje

Jacek 64 07-02-2012 19:30

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
U mnie w Galaxy MK3 były podobne problemy, elektronika wariowała, miałem wyswietlony brak ESP, awaria silnika , awaria układu wspomagania. Potem pojawił się komunikat imobiliser aktywny. Auto na lawetę i do seriwsu. podłączyli komputer, naprawili zaprogramowali. Ale komunikaty nadal podobne. Dopiero po wielu próbach okazało się że wszystkie te problemy brały się z przekaźników umiejscowionych po prawej stronie silnika, pod plastykową przykrywką. Są to przekaźniki o oznaczeniu
6G9T-14B192-EA
FoMoCo
H8QTB
4RA007 793-09

W moim przypadku trzeba było wymienić 3 sztuki. Wszystkie iskrzyły i wariowały. 115 zł za sztukę …..Oprócz tego trzeba sprawdzić szereg połączeń do masy . Są w pobliżu tej skrzynki .
od dwóch miesięcy mam spokój......

annern 01-03-2013 11:29

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Witam
Czy udało się Panu rozwiązać opisany problem?
mam podobny problem, wstawiłam samochód na wekend do garażu i już nie odpalił. Mechanik rozkłada ręce.
Będę wdzięczna za odpowiedz
pozdrawiam

Mariusz... 04-05-2014 19:52

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Witam..
U mnie był podobny problem-samochód stal kilka dni i z niewiadomych przyczyn rozładował sie akumulator (tak bardzo ze nawet nie reagował na otwieranie drzwi pilotem)
po podłączeniu i naładowaniu aku.. przy próbie odpalenia silnika wyświetlił sie komunikat "immobiliser aktywny"
Po kilku próbach pomogło dopiero odłączenie akumulatora na 10-15 min i wszystko wróciło do normy..
Mam nadzieje że problem sie nie powtórzy , ale ciekawe jaka jest tego przyczyna..
jesli ktos miał podobny problem prosze o info..
pozdrawiam..

lechuszek 27-12-2014 07:54

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Odświeze troche temat, gdyz u mnie tez od 2 dni wyskakuje komunikat imobilizer aktywny ale samochod pali i szystko smiga, jak zgasze auto, wcisne na kluczyku przycisk otwarcia i ponownie odpale to komunikat sie juz nie pojawia, nie wiem o co chodzi za bardzo, aku nie bylo odlaczane, moze nie jest nowe ale wszystko dziala jak nalezy, ma ktos jakis pomysl?

arttk 27-12-2014 20:58

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Pada autoalarm ?

kuba0005 27-12-2014 21:07

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Jak wymieniles ABS to w Mondeo jest w nim immo wiec trzeba go za programować bo nie odpali.Po
wymianie dalej sa kreski na liczniku czy nie, jak sa to masz gdzieś nie podłączone kostki

lechuszek 31-12-2014 15:49

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
nie wymieniałem nic w samochodzie, nie mam alarmu, komunikat poprostu sie pojawia wraz z ikonką auta z kłudką, auto pali normalnie i jeździ :)

chwileulotne85 31-12-2014 21:14

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Cytat:

Napisał lechuszek (Post 2322060)
Odświeze troche temat, gdyz u mnie tez od 2 dni wyskakuje komunikat immobilizer zobaczę y ale samochod pali i szystko smiga, jak zgasze auto, wcisne na kluczyku przycisk otwarcia i ponownie odpale to komunikat sie juz nie pojawia, nie wiem o co chodzi za bardzo, aku nie bylo odlaczane, moze nie jest nowe ale wszystko dziala jak nalezy, ma ktos jakis pomysl?

Dziś jak wracałem z trasy, pokazał mi się komunikat aktywny immobilizer. Auto jechało normalnie. zobaczę jak będzie to jutro wyglądało. Oby nie trzeba wymieniać ggrzebać w wiazkach przewodów pod spryskiwaczem, gry...

chwileulotne85 01-01-2015 09:54

Panowie podbijam temat. Naczytalem się o tym aktywnym immobilizerze i głównie problem rozwiązywano poprzez wymianę wiązki przewodów pod spryskiwaczem. Chciałbym jednak odczytać ewentualne błędy jakie wyskoczą po podłączeniu do kompa. Pomógłby ktoś z okolic Dąbrowy Górniczej?

Ps.
Dziwna sprawa, byłem dziś w garażu zobaczyć czy problem dalej występuje. O dziwo komunikat się nie wyswietlil. Być może chodzi o temperaturę bo dziś jest cieplej... Już sam nie wiem

Wysłane z mojego ZP980 przy użyciu Tapatalka

lechuszek 01-01-2015 21:14

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Cytat:

Napisał chwileulotne85 (Post 2324671)
Panowie podbijam temat. Naczytalem się o tym aktywnym immobilizerze i głównie problem rozwiązywano poprzez wymianę wiązki przewodów pod spryskiwaczem. Chciałbym jednak odczytać ewentualne błędy jakie wyskoczą po podłączeniu do kompa. Pomógłby ktoś z okolic Dąbrowy Górniczej?

Ps.
Dziwna sprawa, byłem dziś w garażu zobaczyć czy problem dalej występuje. O dziwo komunikat się nie wyswietlil. Być może chodzi o temperaturę bo dziś jest cieplej... Już sam nie wiem

Wysłane z mojego ZP980 przy użyciu Tapatalka

U mnie dziś tez nic sie nie pokazało, także możliwe że coś świruje przy minusowych temp, choć zeszłej zimy nic się nie działo

chwileulotne85 01-01-2015 21:16

Wychodzi że dzieje się tak przy minusach... Chciałbym jednak to dokładniej sprawdzić. Pomoże ktoś z podpieciem pod Ids?

Wysłane z mojego ZP980 przy użyciu Tapatalka

tedi_k 01-01-2015 21:25

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Jak trzeba, to pomoże...

leszekg 04-01-2015 17:47

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Witam. Obstawiam skorodowane kable lub słaby aku. Ten komunikat pojawia się u nie w Mondeo MK4 z 2008 od wiosny. Losowo, przy uruchamianiu zdarza się rzygnąć na Convers+ komunikat "immobilizer aktywny" ale silnik pracuje i można latać.
Odczytałem samochód po MS-CAN i HS-CAN w momencie, gdy komunikat był wyświetlony programem Forscan. Za każdym razem otrzymuję DTC w ABS mówiący o niskim napięciu zasilania i/lub utracie łączności z modułem. Dodatkowo, losowo te same komunikaty idą z HCM,RCM,PAM,IPC. Błędy kasują się bez problemu, pojawiają się ponownie w trakcie rozruchu i po wykasowaniu nie występują do momentu wyłączenia zapłonu.
Sprawdziłem aku w serwisie i wyszło, że ma ok 580A prądu rozruchowego i jest niedoładowany. Po naładowaniu nadal to samo, praktycznie każdy rozruch to 100% na złapanie błędów B1B69:16-08 U3001:00-08 w ABS. Napięcie na aku po kilku minutach od zgaszenia to 12,3V , po godzinie postoju to 11.90V, podczas pracy silnika altek daje ok 14,7V. W tym miesiącu spróbuję wymienić aku, jak nie pomoże to na wiosnę rozpruję wiązkę.

mm32 04-01-2015 18:19

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Dla porównania u mnie kilka minut po zgaszeniu auta (około 10) napięcie 13,40V,po pięciu dniach stania napięcie 12,10V.W tym okresie były różne temperatury od około 4 stopni w dzień do -2/3 w nocy.Akumulator ma pół roku

leszekg 04-01-2015 19:43

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Wieku aku nie znam, nie zmieniałem od zakupu samochodu 1,5 roku temu. Warunki pracy raczej trudne - diesel + krótkie odcinki + 80A poboru prądu przez dwa wzmacniacze. Jutro poszukam Varta Silver Dynamic F18 na przeszczep. Odezwę się czy pomogło.

chwileulotne85 04-01-2015 20:11

Mam przeczucia, że to jednak wina słabej izolacji wiązki

Wysłane z mojego ZP980 przy użyciu Tapatalka

leszekg 08-01-2015 18:47

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Od trzech dni siedzi nowy Bosch S5 SILVER PLUS 85Ah 800A. Od tego czasu zero komunikatów z immo na c+ oraz błędów w modułach. Tak się rozpędziłem, że przy okazji zmieniłem linkę maski która na nabierała mocy od ubiegłej zimy :)

Bump: Dodam, że siedział fabryczny aku z 2008r.

lechuszek 09-01-2015 07:47

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Ja bylem na kompie i tez stwierdzono ze aku za slabe bo wywalilo kilka bledow z brakiem napiecia, podejzewam ze na mrozie aku byl juz na wykonczeniu i przy rozruchu wiekszosc napiecia szło na rozruch po czym wywalalo blad z immobilizerem

leszekg 20-01-2015 21:33

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Potwierdzam,u mnie problemem był akumulator który pozornie kręcił bez większych zarzutów, nawet przy -15. Dwa tygodnie z nowym aku - zero komunikatów na c+, zero błędów z modułów.

qrczakos 25-01-2018 23:14

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Odgrzeję kotleta, dziś również zapalił mi się komunikat imobilizer aktywny i nie mogę odpalic auta. Wchodzę do auta, jest przebieg, naciskam power bez sprzęgła jest przebieg, wciskam sprzęgło i power i kreski i kontrolki abs esp i nie mogę odpalić auta. Sypie błędami, w tym o braku komunikacji z abs. Akumulator odłączałem to po 10 minutowej przerwie zaczął kręcić na sekundę i przestał i znowu kreski, po następnych próbach niestety nawet nie kręci. Aku napewno dobry bo ma 3 miesiące. Co próbować sprawdzać?

M-S POWER 26-01-2018 05:55

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
obstawiam przegnitą wiązka w lewym nadkolu od PCMa
Cytat:

Napisał qrczakos (Post 2923025)
Odgrzeję kotleta, dziś również zapalił mi się komunikat imobilizer aktywny i nie mogę odpalic auta. Wchodzę do auta, jest przebieg, naciskam power bez sprzęgła jest przebieg, wciskam sprzęgło i power i kreski i kontrolki abs esp i nie mogę odpalić auta. Sypie błędami, w tym o braku komunikacji z abs. Akumulator odłączałem to po 10 minutowej przerwie zaczął kręcić na sekundę i przestał i znowu kreski, po następnych próbach niestety nawet nie kręci. Aku napewno dobry bo ma 3 miesiące. Co próbować sprawdzać?


qrczakos 26-01-2018 08:04

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Trzeba cala wiazke wytargac czy zwykle klekaja tuz przy pcm?

totek2 26-01-2018 08:27

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Najpierw sprawdź czy to wiązka, wystarczy ją "przedzwonić".
Ja do tej pory miałem przypadki że padało w okolicy PCM bo tam największe narażenie na wodę itd.

Sebol() 01-06-2018 15:25

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Sprawdźcie panowie kostki na 2 przewodach bialym i niebiesko-bialym.
Miałem to samo ale mechanik sprawdził połączenia wszystkich kostek użył styku w sprayu i nie mam tego problemu.

Dominop 06-06-2018 11:15

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 2322383)
Jak wymieniles ABS to w Mondeo jest w nim immo wiec trzeba go za programować bo nie odpali.Po
wymianie dalej sa kreski na liczniku czy nie, jak sa to masz gdzieś nie podłączone kostki

Witam przylacze sie do tematu jak to sie koduje te pompe abs wie ktoś?

kuba0005 06-06-2018 21:25

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Cytat:

Napisał Dominop (Post 2989221)
Witam przylacze sie do tematu jak to sie koduje te pompe abs wie ktoś?

Robi się inicjalizację modułu

Dominop 09-06-2018 01:13

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 2989495)
Robi się inicjalizację modułu

Dzieki za info zrobilem po staropolsku przelutowalem tylko pamiec immo i wszystko smoga😜

krzysztofdal 10-08-2018 14:53

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Witam.
Problem u mnie polega że jak jest gorąco to kręci ale nie odpala.Rano wieczorem jest OK.Czy ktoś miał taki problem?

Parch 10-08-2018 15:23

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Tak.

RoniN_ 14-03-2019 18:25

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
u mnie po wymianie filtra auto nie odpalilo, nie odpowietrzylem filtra, aku padl i pojawilo sie ze immo aktywne. teraz laduje baterie. mopze jutro odpali

muri22 04-12-2019 11:03

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
U mnie to był panowie problem z przepalonym bezpiecznikiem w komorze silnika F36

Miniek90 02-04-2020 16:01

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Witam
wyskoczył mi błąd Immobiliser aktywny po podłączeniu pod kompa pokazało błąd P2108 -korpus przepustnic. Czy ktoś miał podobny problem? Dodam że auto czasem nie odpala ale po ponownym odpaleniu jedzie normalnie problem pojawił sie gdy został rozładowany aku po wymianie na nowy problem pozostał. Ford Mondeo mk4 1.6 110

sylwek221190 17-11-2020 22:46

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Witam,
Mam podobny problem w Mondeo mk4 2,5T 2008r.Najpierw zapaliła się kontrolka ABS ESP i nie działał prędkościomierz. Pod podpięciu komputera wyskoczył błąd P0500.Błedy skasowane powracają a na dodatek zapala się zółty check. Dodam tylko że mam wtedy problem z zgaszeniem i zapaleniem auta z przycisku gdyż wyskakuje komunikat 'immobilizer aktywny'. Proszę o jakąś podpowiedź co to może być.

Kris8844 20-07-2022 18:24

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Mam taki Sam problem samochud rozladowal mi akumulator I po naladowaniu wyskocyly bledy prubowalem zrobic to samo Co u jest napisane I nic nie dziala Nadal nie odpala prosze pomuzcie mi .ja mam s-max z 2013r


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.