Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149589)

arttk 27-12-2014 20:58

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Pada autoalarm ?

kuba0005 27-12-2014 21:07

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Jak wymieniles ABS to w Mondeo jest w nim immo wiec trzeba go za programować bo nie odpali.Po
wymianie dalej sa kreski na liczniku czy nie, jak sa to masz gdzieś nie podłączone kostki

lechuszek 31-12-2014 15:49

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
nie wymieniałem nic w samochodzie, nie mam alarmu, komunikat poprostu sie pojawia wraz z ikonką auta z kłudką, auto pali normalnie i jeździ :)

chwileulotne85 31-12-2014 21:14

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Cytat:

Napisał lechuszek (Post 2322060)
Odświeze troche temat, gdyz u mnie tez od 2 dni wyskakuje komunikat immobilizer zobaczę y ale samochod pali i szystko smiga, jak zgasze auto, wcisne na kluczyku przycisk otwarcia i ponownie odpale to komunikat sie juz nie pojawia, nie wiem o co chodzi za bardzo, aku nie bylo odlaczane, moze nie jest nowe ale wszystko dziala jak nalezy, ma ktos jakis pomysl?

Dziś jak wracałem z trasy, pokazał mi się komunikat aktywny immobilizer. Auto jechało normalnie. zobaczę jak będzie to jutro wyglądało. Oby nie trzeba wymieniać ggrzebać w wiazkach przewodów pod spryskiwaczem, gry...

chwileulotne85 01-01-2015 09:54

Panowie podbijam temat. Naczytalem się o tym aktywnym immobilizerze i głównie problem rozwiązywano poprzez wymianę wiązki przewodów pod spryskiwaczem. Chciałbym jednak odczytać ewentualne błędy jakie wyskoczą po podłączeniu do kompa. Pomógłby ktoś z okolic Dąbrowy Górniczej?

Ps.
Dziwna sprawa, byłem dziś w garażu zobaczyć czy problem dalej występuje. O dziwo komunikat się nie wyswietlil. Być może chodzi o temperaturę bo dziś jest cieplej... Już sam nie wiem

Wysłane z mojego ZP980 przy użyciu Tapatalka

lechuszek 01-01-2015 21:14

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Cytat:

Napisał chwileulotne85 (Post 2324671)
Panowie podbijam temat. Naczytalem się o tym aktywnym immobilizerze i głównie problem rozwiązywano poprzez wymianę wiązki przewodów pod spryskiwaczem. Chciałbym jednak odczytać ewentualne błędy jakie wyskoczą po podłączeniu do kompa. Pomógłby ktoś z okolic Dąbrowy Górniczej?

Ps.
Dziwna sprawa, byłem dziś w garażu zobaczyć czy problem dalej występuje. O dziwo komunikat się nie wyswietlil. Być może chodzi o temperaturę bo dziś jest cieplej... Już sam nie wiem

Wysłane z mojego ZP980 przy użyciu Tapatalka

U mnie dziś tez nic sie nie pokazało, także możliwe że coś świruje przy minusowych temp, choć zeszłej zimy nic się nie działo

chwileulotne85 01-01-2015 21:16

Wychodzi że dzieje się tak przy minusach... Chciałbym jednak to dokładniej sprawdzić. Pomoże ktoś z podpieciem pod Ids?

Wysłane z mojego ZP980 przy użyciu Tapatalka

tedi_k 01-01-2015 21:25

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Jak trzeba, to pomoże...

leszekg 04-01-2015 17:47

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Witam. Obstawiam skorodowane kable lub słaby aku. Ten komunikat pojawia się u nie w Mondeo MK4 z 2008 od wiosny. Losowo, przy uruchamianiu zdarza się rzygnąć na Convers+ komunikat "immobilizer aktywny" ale silnik pracuje i można latać.
Odczytałem samochód po MS-CAN i HS-CAN w momencie, gdy komunikat był wyświetlony programem Forscan. Za każdym razem otrzymuję DTC w ABS mówiący o niskim napięciu zasilania i/lub utracie łączności z modułem. Dodatkowo, losowo te same komunikaty idą z HCM,RCM,PAM,IPC. Błędy kasują się bez problemu, pojawiają się ponownie w trakcie rozruchu i po wykasowaniu nie występują do momentu wyłączenia zapłonu.
Sprawdziłem aku w serwisie i wyszło, że ma ok 580A prądu rozruchowego i jest niedoładowany. Po naładowaniu nadal to samo, praktycznie każdy rozruch to 100% na złapanie błędów B1B69:16-08 U3001:00-08 w ABS. Napięcie na aku po kilku minutach od zgaszenia to 12,3V , po godzinie postoju to 11.90V, podczas pracy silnika altek daje ok 14,7V. W tym miesiącu spróbuję wymienić aku, jak nie pomoże to na wiosnę rozpruję wiązkę.

mm32 04-01-2015 18:19

Odp: "Immobiliser aktywny" , brak komunikacji z ABS
 
Dla porównania u mnie kilka minut po zgaszeniu auta (około 10) napięcie 13,40V,po pięciu dniach stania napięcie 12,10V.W tym okresie były różne temperatury od około 4 stopni w dzień do -2/3 w nocy.Akumulator ma pół roku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.