Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dymienie przy sprawnym zaworze EGR. Zaślepienie niweluje dymienie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=228177)

spychacz84 24-07-2015 22:08

Dymienie przy sprawnym zaworze EGR. Zaślepienie niweluje dymienie.
 
Witam.

Mam 3 EGR z kostką elektryczną. Z czego jeden na pewno jest dobry bo w innym aucie nie powoduje dymienia.

Zaślepiając EGR pozbywam się efektu dymienia.

Chciałbym się zapytać co może powodować takie dymienie, że zaślepiając EGR je niweluje?

Ciemny dym pojawia się u mnie w dwóch przypadkach:

1. W pierwszej fazie przyspieszania ( czyli w momencie w którym EGR powinien się zamykać, - działa to jakby ze zwłoką. Czas tej zwłoki to czas dymienia zakładam.

2. Przy obciążeniu silnika powyżej 3000 rpm lub pod górkę pod obciążeniem

Wiem, że mam końcówki do regeneracji, ale czy to powoduje podobne objawy? - zwracam uwagę że zaślepienie EGR rozwiązuje mój problem z krótkim dymieniem przy przyspieszaniu.

Będę wdzięczny za informację, czy takie zjawisko z zaślepianiem EGR przy lejących wtryskach to norma i czy brać się od razu za wymianę:
- elektrozaworu: 5S7Q-9S468-AC ( cena części nowej to ok 500-600 PLN)
- pompy podciśnienia Vacum Pierburg XS7Q-2R451-BH (cena części nowej to ok. 600-700 PLN)

Pytam o to dlatego, że nie dostanę gwarancji na wtryskiwacze jak nie rozwiążę problemu EGR - stanowisko Bosch.

darmodziej 25-07-2015 08:56

Odp: Dymienie przy sprawnym zaworze EGR. Zaślepienie niweluje dymienie.
 
Skoro zaślepienie przynosi poprawę, to oznacza, że albo EGR się nie zamyka, bo się zacina, albo wada jest w sterowaniu EGR-a. Wymontuj tego „dobrego”, podłącz do auta i obserwuj, jak pracuje.

Bien11 06-08-2015 20:37

Odp: Dymienie przy sprawnym zaworze EGR. Zaślepienie niweluje dymienie.
 
w sprawie zaślepienia egr chce się podzielić swoimi odczuciami.

Ta błaha operacja w dużej mierze pozbawiła największej wady w użytkowaniu mondeo TDCI.
A mianowicie słabości silnika przy ruszaniu, manewrowaniu, włączeniu dwójki tocząc się z małą prędkością. Generalnie dławienia się silnika w okolicach 900 - 1300

Zawsze wkurzało mnie to, bo dużo słabsze diesle nie mają tego objawu a przynajmniej nie w takim stopniu.(np. 1.7 dti)
W Mondeo zawsze trzeba było trzepnąć gazem przed ruszaniem. Teraz jest zdecydowanie lepiej.

weteran bezdroży 07-08-2015 13:46

Odp: Dymienie przy sprawnym zaworze EGR. Zaślepienie niweluje dymienie.
 
Jak przebiega procedura tzw. zaślepienia egr? Ile to kosztuje, czy potem już spokój z egr?
Przebieg 207 tys. km

Bien11 07-08-2015 21:45

Odp: Dymienie przy sprawnym zaworze EGR. Zaślepienie niweluje dymienie.
 
trzeba wsadzić blaszkę w egr.


niestety jest też druga strona medalu - palący się check engine. U mnie wywaliło po kilkudziesięciu kilometrach i to pomimo wywierconego otworu 5mm w blaszce. Gdzieś czytałem, że w późniejszych tdci jest dodatkowy system sprawdzania przepływu egr


no cóż, nie mam zamiaru wracać do tego przygasania przy ruszaniu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.