Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] B±belki spod wtryskiwaczy, ¶wiece, przelewy powrotne paliwa... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=243497)

michas89 28-04-2016 19:56

B±belki spod wtryskiwaczy, ¶wiece, przelewy powrotne paliwa...
 
Witam. Wczoraj robi±c sobie próbę sprawdzenia domowym sposobem wtryskiwaczy czy nie lej± odkryłem że pod 1 i 2 wtryskiem licz±c od rozrz±du b±bli się, bo troszkę paliwa mi tam kapnęło... ROBIŁ kto¶ z was to albo zdarzyło się to wam ??? Wystarczy założyć jakie¶ podkładki czy gotowe komplety uszczelniaczy??? wtryski moim zdaniem s± ok co mechanik mi ostatnio powiedział że s± do wymiany , w dwóch pojemniczkach tak samo było paliwa a w dwóch tych od rozrz±du nie wiele więcej... dzisiaj prowadz±c auto do BOSCH SERVICE u mnie w mie¶cie na wymianę ¶wiec z czego poprzednio tylko 1 udało się wykręcić u innego majstra , udało im się wymienic 2 ¶wiece a trzeciej nie dało sie ruszyc tak zapieczona powiedzieli, dodam że przez dwa tygodnie psikałem na nie 2x dziennie odrdzewiaczami czyli mam 3 ¶wiece wymienione a 1 do wymiany... w serwisie kazałem im wymienić ¶wiece i uszczelnić lub co¶ zrobić z tymi wtryskami co b±belki się robi± a oni wymienili tylko 2 ¶wiece a wtrysków nie ruszali bo stwierdzili że s± tak dokręcone że ruszyć ich nie idzie to ja się ich pytam co to za serwis jak sobie poradzic nie mog± na dodatek skasowali mnie na 170zł tylko za wymiane 2 ¶wiec żenada ... na koniec chcieli naci±gn±ć mnie na 280zł za wymiane przewodów przelewowych razem z tymi końcówkami co wchodz± we wtrysk taki komplet jak na foto [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pierwszy i ostatni raz pojechałem do tego serwisu pajace i partacze nic więcej... sory za rozpisanie się ale musiałem się podzielić z wami moimi do¶wiadczeniami...

radek70 28-04-2016 20:18

Odp: B±belki spod wtryskiwaczy, ¶wiece, przelewy powrotne paliwa...
 
Cytat:

Napisał michas89 (Post 2586538)
wtrysków nie ruszali bo stwierdzili że s± tak dokręcone że ruszyć ich nie idzie.

S± zapieczone. Wcale im się nie dziwię, że nie chcieli się ich dotykać. Usługę wyrywania wtrysków masz tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

krzysiekj1990 02-05-2016 16:13

Odp: B±belki spod wtryskiwaczy, ¶wiece, przelewy powrotne paliwa...
 
jakie wyrywanie 2.0 tdci i nie mog± wyj±ć wtrysków żenada :) wystarczy wybijak i idzie. Widze że niektórzy nie powinni dostać tej licencji boscha :)
A co do wtrysków możesz spróbować lekko dokręcić te króćce zasilaj±ce do wtrysków na klucz 13 :) odkręcasz przewód paliwowy i spróbuj dokręcić

michas89 03-05-2016 20:29

Odp: B±belki spod wtryskiwaczy, ¶wiece, przelewy powrotne paliwa...
 
podjechałem do kuzyna co troche dłubie przy autach i dokręcali¶my ale i tak się b±bli stwierdził że podkładki s± do wymiany boję się troche brać za to bo jak co¶ się ukręci to kicha do tej pory jeĽdziłem bo nie wiedziałem i nic się nie działo . może co¶ się stać że ta kompresja tam troche spieprza? w lipcu czeka mnie wyjazd 450km w jedn± stronę teraz jak już wiem że się b±bli to mam obawy jechać tym autem...

krzys1968 03-05-2016 21:12

Odp: B±belki spod wtryskiwaczy, ¶wiece, przelewy powrotne paliwa...
 
Lepiej zrob to teraz niz puzniej , osobiscie sam jestem wtrakcie wymiany uszczelki na 4 wtrysku . Dobrze ze wczesnie odkrylem awarie bo usuniecie tej czarnej mazi to masakra . Tak jak bylo na forum juz pisane rozgrzej silnik niech wskazuwka temperatury troche drgnie i wtedy zaczni demontarz wtryskow .

michas89 04-05-2016 12:16

Odp: B±belki spod wtryskiwaczy, ¶wiece, przelewy powrotne paliwa...
 
Cytat:

Napisał krzys1968 (Post 2589036)
Lepiej zrob to teraz niz puzniej , osobiscie sam jestem wtrakcie wymiany uszczelki na 4 wtrysku

też u ciebie b±bliło? ta uszczelka z czego jest zrobiona miedziana czy jaka¶ inna ? to ta odrazu na wierzchu ?

krzys1968 04-05-2016 17:17

Odp: B±belki spod wtryskiwaczy, ¶wiece, przelewy powrotne paliwa...
 
Wyplywala mazi :( . Uszczelka jest miedziana . Nie znalazlem schematu do 2.0 jakie czesci potrzebne sa podczas wymiany uszczelki pod wtryskiem

michas89 04-05-2016 22:19

Odp: B±belki spod wtryskiwaczy, ¶wiece, przelewy powrotne paliwa...
 
a u mnie nic tylko powietrze żadnej mazi... jutro jadę do motoryzacyjnego to mi podpowiedz± co i jak

michas89 05-05-2016 10:33

Odp: B±belki spod wtryskiwaczy, ¶wiece, przelewy powrotne paliwa...
 
podkładki kupione 3zł szt. w sobotę się biore za to oby pomogło w uszczelnieniu...

MIREKTERAZPOLSKA 05-05-2016 11:27

Odp: B±belki spod wtryskiwaczy, ¶wiece, przelewy powrotne paliwa...
 
Cytat:

Napisał michas89 (Post 2589948)
podkładki kupione 3zł szt. w sobotę się biore za to oby pomogło w uszczelnieniu...

Orginalne kup.
Dobrze jest przefrezować gniazda wtryskiwaczy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.