Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Drgania 1.6 EB: poducha? dwumas? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264940)

vega 07-06-2017 06:58

Drgania 1.6 EB: poducha? dwumas?
 
Taka sytuacja: odczuwalne drgania/telepanie budą auta na biegu jałowym. Ciężko powiedzieć, czy mocne, czy nie, bo to dla każdego subiektywne odczucie. Czuć to wyraźnie, ale nie aż tak, żeby plomby wypadały. Drganiom nie towarzyszą żadne odgłosy dźwiękowe. W żadnym innym aucie tak nie miałem.

Fakty:
- brak telepania na zimnym silniku, zaczyna się dopiero jak auto się porządnie rozgrzeje
- wydaje mi się, że im większa temperatura na dworze, tym drgania nieco większe
- drgania wyraźnie się zmniejszają po włączeniu klimatyzacji
- wydaje mi się, że na benzynie 98 jest minimalnie lepiej (ale nie dam sobie nic odciąć)
- czasem te drgania są nieregularne, tak jakby co kilka/kilkanaście sekund na sekundę robiły się mocniejsze

Podejrzane są poduszki albo dwumas. Poducha silnika na oko wygląda ok, na pewno nie jest pęknięta, wylana, etc. Przy wyłączaniu auta nic nie wali, nie czuć też "masażu" na wciśniętym sprzęgle. Auto ma 70 tys. przebiegu.

Co byście obstawiali? A może ten typ tak ma? Nie mam porównania do innego Focusa z 1.6 EB, ale w Mondeo ten silnik drgawek nie ma.

Fiestaczek 07-06-2017 09:56

Odp: Drgania 1.6 EB: poducha? dwumas?
 
Przy jakich obrotach?

Janisek 07-06-2017 10:18

Odp: Drgania 1.6 EB: poducha? dwumas?
 
Kolega pisze, że na biegu jałowym, zakładam więc, że na wolnych obrotach. U mnie (1.5 eb) jest podobnie, gdzieś na forum o tym było tylko nie jestem pewien czy przypadkiem nie na FKP. Podobno wymiana poduszek nic nie daje ...

vega 07-06-2017 10:22

Odp: Drgania 1.6 EB: poducha? dwumas?
 
Minimalne zwiększenie obrotów, na oko do 800-850 obr/min również niweluje drgania.

GHIA 06 08-06-2017 17:35

Odp: Drgania 1.6 EB: poducha? dwumas?
 
Mam podobne objawy tylko w 1,6 TDCI i też na paliwie premium jest trochę lepiej.Czort wie co to może być./może wtryski/?

valhalem 09-06-2017 09:10

Odp: Drgania 1.6 EB: poducha? dwumas?
 
mam identycznie, nie odczuwam drgań tylko na v-power 100 oktanów.
Czasami lekkie podbicie obrótów na jałowym niweluje drgania.

Poduszki sprawdziłem wyglądają ok, dwumas raczej odpada bo nie mam typowych dla niego objawów.

A może to MAF który podaje zle wartosci ?
Odnosze wrażenie, że lekko się krztusi przy ruszaniu na samym sprzęgle ( lekkie dojazdy w korku )

W każdym razie we wtorek jestem umówiony w solid garage, zobacze co powiedzą.

edit:
może dodam , że zrobiłem już tak ponad 25kkm i objawy bez zmian, nie pogorszylo się ani nie polepszylo.

vega 09-06-2017 09:46

Odp: Drgania 1.6 EB: poducha? dwumas?
 
Cytat:

Napisał valhalem (Post 2814306)
W każdym razie we wtorek jestem umówiony w solid garage, zobacze co powiedzą.

Daj znać, jak coś wyjdzie.

vega 19-06-2017 16:48

Odp: Drgania 1.6 EB: poducha? dwumas?
 
Cytat:

Napisał valhalem (Post 2814306)
W każdym razie we wtorek jestem umówiony w solid garage, zobacze co powiedzą

Ustaliłeś coś kolego?

valhalem 20-06-2017 07:51

Odp: Drgania 1.6 EB: poducha? dwumas?
 
Cytat:

Napisał vega (Post 2818629)
Ustaliłeś coś kolego?

Zajeli się lekkim ubytkiem plynu chlodniczego z ktoregos weza + wymieniłem pompke spryskiwaczy która padła ;)

Jako, ze mialem wyjazd weekendowy mam do nich wrocic na poczatku przyszlego tygodnia i beda dokladniej sprawdzac. Zerkneli tylko na poduchy i powiedzieli, raczej jest ok , trzeba będzie zostawić auto na dluzej.

frciasz 23-09-2017 22:57

Odp: Drgania 1.6 EB: poducha? dwumas?
 
witam u mnie sa te same obiawy 1.0 eb na kompie zero bledow a cos jest nie tak - probowalem tankowac 98 ale nie wielka roznica

Bump: swiece wymienione wtryskiwacze zamieniane poduszki sprawdzane i nic moze ktos cos pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.