Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wysoka temp. silnika w korku+wyciek płynu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207887)

Lukaster 09-07-2014 18:12

Wysoka temp. silnika w korku+wyciek płynu.
 
3 załącznik(i)
Witam. Nie mogłem znaleźć podobnego tematu więc pytam. Moje auto to Mondeo MK3 1,8 benzyna 125 KM, przebieg 216 tys. km. Ostatnio jechałem autem po mieście w upalny dzień około 33 stopnie. Miałem włączoną klime, gdy jechałem to ona działała i chlodziła ale gdy stałem w korku to ciepłe powietrze leciało z kratki, gdy ruszyłem znów chłodne. Temperatura silnika zaczęła zbliżać się do czerwonej wskazówki. Zatrzymałem się i zobaczyłem pod maską jak by pod zbiornikiem od płynu chłodzącego wylatywal powoli płyn chlodzący, syczało delikatnie i pod autem robiła się kałuża. Była delikatna biała para z tego płynu. Natomiast wieczorem gdy już wracałem autem było chłodniej to temperatura silnika już normalnie się zachowywała i nie było już żadnego wycieku. Podobną sytuację miałem rok temu również w korku w mieście, bardzo upalny dzień ale wtedy nie zauważyłem żadnego wycieku.
Co sprawdziłem:
1. Wentylator przy chłodnicy kręci się gdy mam włączoną klime, gdy wyłączam to on też się wyłącza
2. Nie ma wycieków z okolicy korka ani przewodów, łączeń, wszystko suche.
3. W zbiorniku płynu chłodzącego jak odkręciłem korek na pracującym silniku to płyn delikatnie bulgocze.
4. Olej do silnika schodzi mi około 1 litr na 2tys. km
5. Płyn w zbiorniku mam, nie wyleciał cały.
6. Olej w silniku jest koloru szarego, kawa z mlekiem?
Co może być przyczyną? Za tydzień wyjeżdżam na wakacje i zrobie przez 3 tygodnie 2-3 tys. km. Obawiam sie żeby aby mi auto nie stanęło. Proszę o wskazówki co mogę jeszcze sprawdzić? Pracuję do późna i nie mam na razie czasu podjechać do mechanika.

leszcz 09-07-2014 20:07

Odp: Wysoka temp. silnika w korku+wyciek płynu.
 
Może korek trzeba wymienić ?

salom 09-07-2014 20:15

Odp: Wysoka temp. silnika w korku+wyciek płynu.
 
Pewnie masz mocno zabrudzoną chłodnicę z zewnątrz błotem zaschniętym i robactwem, lub uszkodzony czujnik włączający wentylator , klima oddzielnie włącza wentylator.
Ale że kolor oleju w silniku ma kolor kawy z mlekiem, może świadczyć o przedostawaniu się płynu chłodniczego do oleju. Koniecznie przed wyjazdem w trasę, wymień olej w silniku, oraz sprawdż czujnik, oraz oczyść chłodnicę, to może w trasie nie będziesz miał przygód.

jaceks 09-07-2014 20:21

Odp: Wysoka temp. silnika w korku+wyciek płynu.
 
w biorniku bulgocze powietrze? niby skąd? sprawdż hasło uszczelka pod głowicą.
jedyne co może kapać spod samochodu to odpływ skraplacza klimy - każdy inny płyn to problem.
szukaj wycieku a potem jego przyczyny. oby to był tylko stary wąż, a nie uszczelka

remlen 10-07-2014 06:10

Odp: Wysoka temp. silnika w korku+wyciek płynu.
 
Olej = Kawa z mlekiem? No to uszczelka pod głowicą Ci poszła. Ze zdjęć po tej stronie auta wynika, że może Ci lecieć ze zbiornika wyrównawczego albo z pompy wody (nie widać dokładnie), ale skoro rośnie ciśnienie to może wskazywać na UPG. Lepiej przed wyjazdem posprawdzaj te rzeczy bo będzie ZONK

MIREKTERAZPOLSKA 10-07-2014 12:24

Odp: Wysoka temp. silnika w korku+wyciek płynu.
 
Jaki wyjazd???
Staraj się go nie uruchamiać
Poszła uszczelka pod głowicą i masz słabe smarowanie silnika

Poziomka978 10-07-2014 22:45

Odp: Wysoka temp. silnika w korku+wyciek płynu.
 
Zgadzam się z przedmówcami, jak miałem u siebie wypaloną upg też mi wywalało płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy.

Lukaster 15-07-2014 09:24

Odp: Wysoka temp. silnika w korku+wyciek płynu.
 
Dolałem płynu chłodniczego do max, wlałem olej do max i jak na razie jest wszystko ok, żadnych wycieków, żadnych ubytków. Sprawdziłem jeszcze temperaturę samej chłodnicy oraz przewodów i są one gorące. Przy wysokiej temp. silnika powinien włączyć się wentylator ten sam co włącza się przy klimie? Wczoraj po trasie 550 km gdy silnik był gorący wentylator się nie włączał, tylko jak klima. Chyba, że jest tam jeszcze jakiś drugi wentylator?

Poziomka978 16-07-2014 23:30

Odp: Wysoka temp. silnika w korku+wyciek płynu.
 
Do tego że dolałeś płynu chłodniczego do max, jest to nie całkiem dobre posunięcie, ponieważ płyn po nagrzaniu zmienia swoją objętość i nadmiar może gdzieś wybić. Powinno być w połowie między min a max. Możesz mieć jakiś problem z wentylatorem bo u mnie temperatura stoi na 90 stopniach a wentylator się załącza.

remlen 17-07-2014 05:15

Odp: Wysoka temp. silnika w korku+wyciek płynu.
 
Cytat:

Napisał Poziomka978 (Post 2242627)
Do tego że dolałeś płynu chłodniczego do max, jest to nie całkiem dobre posunięcie, ponieważ płyn po nagrzaniu zmienia swoją objętość i nadmiar może gdzieś wybić. Powinno być w połowie między min a max. Możesz mieć jakiś problem z wentylatorem bo u mnie temperatura stoi na 90 stopniach a wentylator się załącza.

Ja mam na znaku max i nic się nie dzieje, nic nigdzie nie wywala, więc zastanów się co piszesz...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.