Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDCi] 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168981)

Sebastian_Mk1 04-11-2012 19:30

115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Witam wszystkich Forumowiczów.
Otóż chce wam opisać moją historię i problem z 1,8 TDCI w MK1 , która jeszcze się nie skończył:( .

Otóż na początku auto nie stwarzało żadnych problemów wymieniałem rozrząd , filtry , paski itd. Jeździł.
Po czym zaczął się horror , auto przy dużej prędkości zgasło mi na obwodnicy , gdzie cały się wyłączył , ale powodem był czujnik wałka rozrządu ,wymieniłem , auto chodziło.
Teraz zacznę co się dzieje odkąd auto ma 200 000 km. (kupiłem je gdy miało 170 tys.).

A więc zaczęło się , kontrolka swiec żarowych przy wrzucaniu na 3 tys obrotów biegu nr. 4 co nie pozwalało na dynamiczną jazdę oraz wyprzedzanie, mechanicy stwierdzili, że to wtryski , dałem sie skusić i zregenerowałem wtryskiwacze , wymieniłem filtr paliwa, autko zachowywało się lepiej , ale wyjechałem na delegację wróciłem i auto zaczęło robić to samo co wczesniej, ale teraz na niższych obrotach i innym biegu , znowu pojechałem do mądrali mechaników, gdzie stwierdzili, że wezmą na sprawdzenie wtryski może coś się z nimi stało , po jakiś 2 h. dzwonią, żę wtryski są ok , oni proponują zrobić chemiczne czyszczenie układu wtryskowego , zgodziłem się , robili to jakoś pod cisnieniem a potem na pełnym baku coś wlali, odebrałem auto i mała różnica była ... , ale po jakichś 2 tygodniach , ukazało sie znowu to samo , czyli auto wpada w tryb awaryjny na niskich obrotach i nie rozgrzanym silniku.
Wkurzyłem się pojechałem do mechaników znowu i mówię, że to co zrobili pomagało tylko na chwilę , chcieli znowu wziąć auto na warsztat, i powiedzieli , że to pewnie pompa wtryskowa ,ale powiedziałem, że mam w 4 literach ich bo nie znają się . Błędy , które mi wywala to

P0191 Fuel Rail Pressure Sensor Circuit Range/Performance na Polski Czujnik ciśnienia zbiornika zasilania (listwy) paliwa - sygnał poza zakresem/wydajność*

P0251 Injection Pump Fuel Metering Control A Malfunction na Polski Wirnik/krzywka pompy wtryskowej A - usterka*

Nie wiem teraz co robić , wydałem na Focusa już koło 8 tys za roboty, wcześniej był 2 mas itd.

teraz rozkładam ręce i nie chce w niego pakować kolejnej gotówki, żeby znowu robiło się to samo , macie jakieś pomysły ?

RS AUTO-RAF 04-11-2012 19:46

Odp: 1.8 TDCi 115 - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Kolego pierwszy błąd wskazywałby na czujnik ciśnienia na szynie paliwowej.
na twoim miejscu poszukałbym jakiegoś dobrego mechanika i podjechałbym aby chociaż na kilka dni podmienił z takiego silnika właśnie ten czujnik i zobaczysz czy coś sie zmieni. oczywiście pewnie bedzie chciał jakąś kase za to ale jeśli sie okaże że to właśnie ten czujnik to wtedy dogadujesz sie z nim że dopłacasz mu do tego co już wziął i niech montuje nowy.

Sebastian_Mk1 04-11-2012 21:02

Odp: 1.8 TDCi 115 - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Hm , patrze ile by mógł kosztować taki czujnik, ale nie mogę go znaleźć nigdzie, a szczerze w trójmieście nie znam mechaników co się lubują w fordach i maja takie auta czy silniki czy czujniki na stanie , no ale zapytać można :) , dzięki za zainteresowanie się tematem.

mjprzem 05-11-2012 13:38

Odp: 1.8 TDCi 115 - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
a mi sie zdaje ze i tak skonczy sie na pompie cr...albo elektrozaworkach przy pompie.

radogol 05-11-2012 14:27

Odp: 1.8 TDCi 115 - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Ja za taki czujnik płaciłem coś ok 350zł w intercarsie kupowałem z rok temu, regeneracje pompy też robiłem

Sebastian_Mk1 05-11-2012 15:35

Odp: 1.8 TDCi 115 - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Czyli mam się szykowac na kolejny wydatek czyli regenerację pompy, ok a jeśli będę aż jeździł do takiej awarii , że silnik stanie , to grozi to czymś , że już auta nie uratuje ;) ?

radogol 05-11-2012 18:49

Odp: 1.8 TDCi 115 - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
U mnie w pompie wytwarzały się opiłki, które uszkodziły wtryski. Regenerując wtryski musiałem zregenerować pompe. Wszystko w bosh sevice Częstochowa.

RS AUTO-RAF 05-11-2012 21:41

Odp: 1.8 TDCi 115 - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
kolego szkoda wtrysków i samej pompy. postaraj sie ogarnąć ten czujnik w miarę szybko. nie zaczynaj od grubych tematów tylko od drobnych na które wskazywała by diagnostyka.
Tak Ci sie spieszy żeby wybulić kilka tysi. jak masz za dużeo do odpal trochę:lol:

Sebastian_Mk1 06-11-2012 09:13

Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Hehe nie no nie mam, dla tego właśnie chce zacząć od dupereli, posprawdzam wszystkie przewody , kabelki , rurki , wężyki itd, mase od silnika i w ogole, moze w tym tkwi problem, potem zastanowie sie nad tym czujnikiem , i zobaczymy , będe na bieżąco pisał co i jak.

the_eagle 06-11-2012 11:10

Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Cytat:

Napisał Sebastian_Mk1 (Post 1900942)
Hehe nie no nie mam, dla tego właśnie chce zacząć od dupereli, posprawdzam wszystkie przewody , kabelki , rurki , wężyki itd, mase od silnika i w ogole, moze w tym tkwi problem, potem zastanowie sie nad tym czujnikiem , i zobaczymy , będe na bieżąco pisał co i jak.

Mam wrażenie że jesteś nieco sam sobie winien że tyle wydałeś na te usterki. Pierwsza sprawa to przy sprawdzeniu błędów które piszesz kompletnie nie są winne wtryski. Po co więc je regenerowałeś? Po za tym wtryski nigdy nie padają wszystkie na raz, po co wiec się ładować w koszty? To jest właśnie typowe postępowanie idioty mechanika. Zapala się sprężynka w fordzie tzn że błąd wtrysków a wiec regeneracja wszystkich 4... Szkoda że ci silnika nie wymienili na wszelki wypadek. ;)
Teraz to zostaje albo faktycznie pompa albo czujnik do sprawdzenia. Nie wymieniaj pompy jak nie jesteś jej w 100% pewien. Są specjalistyczne serwisy które zajmują się sprawdzaniem wtrysków i pomp CR. Wystarczy do nich pojechać albo zawieść im te elementy do sprawdzenia.

Druga sprawa masz focusa z 2001-02 r a to niestety najgorszy rok osprzętu w tych silnikach. Gdybyś kupił 2003 lub 2004 była by szansa że większość rzeczy Delphi już by wyeliminowało. Ja miałem ten samochód z końca produkcji i od nowości zrobiłem prawie 300tys km zupełnie bez awaryjnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.