Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=141678)

dab1978 16-10-2011 10:02

Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?
 
Witojcie!
jak w temacie, na początek chciałbym zająć się maską silnika i właśnie pomysł padł na matę bitumiczną...podobno tania, samoprzylepna i łatwa w nakładaniu.
Ale pytanie, czy sama maska to gra warta świeczki??? czy temperatura panujaca w komorze silnika jest bezpieczna dla tej maty?
doswiadczonych kolegów w tym "tuningu" prosze o sugestie:)

maciekd 20-10-2011 20:22

Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?
 
Tak, wwyciszyłem swoją maskę matą dynamat extreme. Najodczuwalniej poprawiło się moje samopoczucie, wyraźnie wzrosła też waga maski. Niestety, równocześnie hałas nie zmalał :)

Tak serio, to najwięcej daje wyklejenie matą bitumiczną drzwi, oklejenie nadkoli, bocznych ścianek i podłogi. Sprawdź też, czy zaślepki otworów w ściance grodziowej silnika nie powypadały - to bardzo częsty powód hałasu w środku. Są jeszcze ekstremalne rzeczy w postaci zrzucania deski i wyklejenia ścianki... ale podobno efekt nie jest wart wysiłku...

kzaremba2 20-10-2011 20:56

Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?
 
a co daje założenie osłony silnika?? widziałem dwa rodzaje: jeden z jakąś ,,wysciółką" a drugą sam plastik. Czy dzieki takiej osłonie będzie choć ciut ciszej??

maciekd 21-10-2011 03:16

Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?
 
Nie wiem jak po 2001 roku modele, ale MK5 z taką osloną silnika i do tego osloną skrzyni biegów jest zdecydowanie cichszy. Warto też zainteresować się łożyskami podpór wału, bo potrafią buczeć i to się niesie po całej budzie.

dab1978 21-10-2011 09:46

Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?
 
Cytat:

Napisał maciekd (Post 1724458)
Tak, wwyciszyłem swoją maskę matą dynamat extreme. Najodczuwalniej poprawiło się moje samopoczucie, wyraźnie wzrosła też waga maski. Niestety, równocześnie hałas nie zmalał

no to pocieszony nie jestem...;)

wojtekjanus 21-10-2011 12:27

Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?
 
Cytat:

Napisał dab1978 (Post 1722273)
chciałbym zająć się maską silnika

Ale masz fabryczne wygłuszenie maski? (coś w rodzaju filcu grubości 6-8 mm). Ja takie coś mam fabrycznie...
Cytat:

Napisał kzaremba2 (Post 1724482)
a co daje założenie osłony silnika??

W Auto-Waś mieli takie osłony, ale zrezygnowali z zakładania. Nie ma fabrycznych miejsc do mocowania, osłona jest wiotka i drży, stuka, brzęczy, może odpaść i narobić kłopotów... Za duży kłopot i ryzyko... Utrudnione jest dojście do nawet drobnych napraw i regulacji...

Natomiast w Transicie 2,5D osłona jest mała i mocowana na 4 śrubach - myk-myk i zdjęta...

dab1978 21-10-2011 14:32

Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1724676)
Ale masz fabryczne wygłuszenie maski? (coś w rodzaju filcu grubości 6-8 mm).

nie mam niczego takiego...
ale zaryzykuję chyba z tymi matami, może chociaż trochę będzie ciszej.poza tym na ścianę grodziową od strony silnika może uda się cokolwiek podoklejać...nie mam teraz transita blisko siebie i nie pamiętam ile tam jest miejsca na takie doklejki, ale coś się pokombinuje;)
co do osłony pod silnikiem, to również w A.W. mi to odradzili...poza tym auto stare, podatne na wycieki, więc lepiej widzieć prędzej niż później...:)

wojtekjanus 21-10-2011 15:03

Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?
 
Ja bym żadnych bitumicznych patentów nie przyklejał, bo w wysokiej temperaturze odklei się, spadnie na silnik, na kolektor wydechowy i będzie problem... Ja bym podzwonił po Allegro i u rozbieraczy Transitów popytał o ten filc.
Wygląda to jak na zdjęciu, jest przyczepiane na plastikowe guziki w istniejących we wszystkich maskach otworach... Montujesz w pół minuty...
W moim to chyba jest dlatego, że to osobowe Tourneo i ma być cichy w środku...

http://img580.imageshack.us/img580/3...m11092001f.jpg
http://img831.imageshack.us/img831/8...em11092001.jpg

dab1978 21-10-2011 16:42

Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?
 
No mój też niby osobówka, ale na Polskę robiony, więc pewnie odchudzony do granic możliwości...;) ale podobno te maty na bardzo dobry klej łapią i są aluminiowe po zewnętrznej stronie, montaż też podobno łatwy, o ile temp. powietrza jest powyżej 10st. wątpię czy dostanę taki oryginał...:( ale dobrym sposobem byłoby na początek maty bitumiczne a potem mata oryginalna, tylko wtedy ta waga maski...;)
może np.taka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

maciekd 21-10-2011 19:52

Odp: Wyciszenie matą bitumiczną-czy ktoś to robił, czy warto?
 
U mnie się nie odkleiło przez dwa lata, ale użyłem naprawdę markowych mat (dynamat extreme należy do lepszych, jest też wykończona wspomnianą folią aluminiową) oraz przed ich przyklejeniem dokładnie odtluściłem maskę od spodu.
Filc mam oryginalnie i maty dałem mimo to. Tak szczerze, to może nieco ciszej jest... ale więcej pomogła wymiana uszczelki poliuretanowej przy lewarku skrzyni biegow na nową oraz uszczelnienie dziury z wiązką dokomory silnika. Ściany działowej silnika bym nie ruszał - bardzo dużo pracy a niewielki efekt wg angielskiego forum.

Taką matę filcową pod maskę kupisz bez problemu w moim odczuciu. Od tego bym zaczął. Potem uszczelnić miejsca, gdzie wiązki przechodzą z silnika do kabiny. Potem drzwi, podłoga i tym podobne.

Ja np. u siebie pod sklejkę na podłodze dałem jeszcze piankę pod panele podlogowe, taką 5mm, w arkuszach... i różnica odczuwalna od razu była. Teraz przymierzam się, żeby z przodu pod oryginalną gumową wykładzinę dać jeszcze 10mm mikrogumę, która wody nie chłonie a nieźle izoluje dźwięk.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.