Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] centralny zamek - nic nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126260)

Ruff 20-03-2011 18:04

centralny zamek - nic nie działa
 
Witam serdecznie.
Mam problem z CZ, gdzie kompletnie nic nie działa. Ani CZ, ani pilot, ani tylna klapa bagażnika z guzika na konsoli czy z pilota. Wszystko muszę otwierać z kluczyka.
Przejrzałem całe forum 'Focus' i temat ten był już nie raz poruszany. Jednak w większości przypadków usterka ustępowała po wymianie bezpiecznika, tego z tyłu puszki. Rozebrałem puszkę z bezpiecznikami, dokopałem się do tego samotnego bezpiecznika i się okazuje, że jest ok. Gdzie jeszcze mogę szukać problemu?
Z góry dziękuję za pomoc.

bptaszynski 25-03-2011 16:04

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Przydało by się trochę więcej informacji. Rozumiem, że wcześniej wszystko było ok. A jak otwierasz drzwi to otwierają się wszystkie zamki czy tylko te jedne drzwi?
Skoro to nie bezpiecznik to może problem z modułem centralnego.
Pojedynczo otwierają się drzwi jak odłączysz akumulator, w tym czasie moduł centralnego jest odłączony bo nie ma zasilania.

Ruff 25-03-2011 16:50

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Już mówię dokładnie o co chodzi. Najgorsze, że już kupiłem z taką usterką i nie za bardzo wiem, co się z nim (zamkiem) działo wcześniej. Zostałem tylko powiadomiony, że to bezpiecznik.
I teraz tak, jak otwieram drzwi, to otwierają się TYLKO te które przekręcam. Żadne inne się nie ruszają. Właśnie czytałem w innych postach, że mogła paść centralka, ale czy wtedy też by bagażnik się nie otwierał z tego guzika koło kierownicy?

bptaszynski 25-03-2011 17:16

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Przycisk otwierania bagażnika też wysyła impuls przez moduł centralnego.
Może jednak to ten bezpiecznik? Spróbuj zamienić z jakimś innym, wg instrukcji powinien być 20A (żółty).
Jeśli nie to można jeszcze sprawdzić podłączenie modułu centralnego, chociaż wątpię żeby wtyczka się obluzowała. Ten moduł jest za schowkiem pasażera. Wystarczy wykręcić 3 śrubki i wyjąć tą kieszeń. Powinien być z boku przykręcony.

Ruff 25-03-2011 18:09

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Aha, czyli bagażnik też jest podpięty do centralki. Jeśli chodzi o bezpiecznik, to ten z tyłu puszki u mnie ma 10A. I jest cały. Też tak pomyślałem, żeby zamienić go z innym i podmieniłem na 15A, bo gdzieś wyczytałem, że tam tyle ma być. Centralkę też wymontowałem, ale nic w niej nie robiłem tylko właśnie pogmerałem przewody, podociskałem i przejrzałem czy nic nie jest przerwane. Spróbuję w weekend pozamieniać jeszcze raz te bezpieczniki, może jakimś cudem zadziała:) Myślę, że z tym modułem może coś być, bo tak jak pisałem, gdzieś czytałem, że komuś się zfajczyła centralka. Bynajmniej po tej mojej centralce nic nie widać, żeby coś było nie tak, ale wiadomo, że problem raczej jest w środku. Wiesz może jak ją można sprawdzić? Podłączyć do miernika?

tomek focus kombi 28-03-2011 10:07

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Witam , miałem podobne problemy z centralnym i wina leżała po stronie kabli w tylnej klapie bagażnika były poprzerywane a klapa nie dzialala mi rowniez z powodu zepsutego wlacznika przy kierownicy.

bptaszynski 28-03-2011 12:04

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Tak jeśli chodzi o klapę to na łączeniu może dochodzić do zwarcia albo mogą być poprzecierane przewody. Tyle że koledze nie działa centralny w całym samochodzie.

Ruff 28-03-2011 13:21

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Dokładnie, nie działa mi central w każdych drzwiach. Jeśli centralny zamek to obieg zamknięty, to pewnie przerwany kabel rozsypał działanie centralki. Pojutrze przejrzę instalację. Pozdrawiam.

tomek focus kombi 28-03-2011 15:43

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
mi dokladnie tez cały central nie działał

Bourne 28-03-2011 17:18

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
wymieniłeś bezpiecznik który jest z tyłu skrzynki bezpieczników w kabinie??
http://www.iv.pl/images/26151380102057352374_thumb.jpg

Ruff 28-03-2011 21:19

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Tak tak, bezpiecznik to pierwsze co sprawdziłem. Ten pod zwitką kabli z tyłu puszki z bezpiecznikami. Ten jest ok, na wszelki wypadek popróbowałem inne tam wmontować, ale to i tak nie jest to.

Bourne 28-03-2011 21:46

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
to jeszcze inna opcja - sprawdzenie modułu komfortu bo to on daje sygnał na zamykanie i otwieranie

Jakby był dobry to któreś drzwi by sie zamknęły

Wypnij kostki od modułu i wepnij
Przy wpinaniu mechanizmy centralnego powinny sie odezwać - będzie słychac takie kliknięcie w drzwiach

Ruff 28-03-2011 23:22

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Rozumiem, że chodzi o moduł tam koło progu od strony pasażera? Odkręcałem parę dni temu centralny i tylko poprawiłem wtyczki. Oczywiście nic to nie dało, więc rozbiorę go jeszcze raz i zrobię tak jak mówisz. Z góry dziękuje.

Ruff 31-03-2011 17:48

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
A więc tak: rozmontowałem całe drzwi kierowcy, wszystko wyczyściłem- wydaje się być ok. Rozmontowałem tylną klapę, wyczyściłem, sprawdziłem- też wszystko ok. Wymontowałem moduł od centralnego, wpiąłem wtyczki- i nic. Pomierzyłem miernikiem co i jak i pobawiłem się kabelkami wpinając "na sucho" w gniazda. Udało mi się otworzyć tylną klapę i dalej nie próbowałem, bo nie podpiąłem minusa i strzelił bezpiecznik. Czyli na to wygląda, że moduł od centralnego jest padnięty, aczkolwiek rozebrałem go i wygląda na nowy, żadnych śladów przepaleń czy czegoś takiego. Spróbuję jeszcze ten moduł jakoś przepadać, poszukam schematu elektrycznego i zobaczymy co z tego wyjdzie.

mjprzem 08-04-2011 09:10

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Cytat:

Napisał Ruff (Post 1629396)
Pomierzyłem miernikiem co i jak i pobawiłem się kabelkami wpinając "na sucho" w gniazda. Udało mi się otworzyć tylną klapę i dalej nie próbowałem, bo nie podpiąłem minusa i strzelił bezpiecznik. Czyli na to wygląda, że moduł od centralnego jest padnięty, aczkolwiek rozebrałem go i wygląda na nowy, żadnych śladów przepaleń czy czegoś takiego. Spróbuję jeszcze ten moduł jakoś przepadać, poszukam schematu elektrycznego i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na sucho...czyli co dokladnie zrobiles? co wpinales na sucho? Tylko nie mow ze napiecie 12V...
no nic...pasuje sprawdzic sterownie centralnym zamkiem...
2003_5_Focus_WD.pdf
rozumiem ze masz juz tego pdfa?
zaraz podam Ci ktory schemat i co nalezy sprawdzic na samym poczatku.
...chwilke pozniej :) ...nr rys. 501-14-00 -1 oraz -2

Do centralki ida 2 bezpieczniki ...Jeden F63-20A i drugi F32=15A maja byc takie a nie wieksze...!!! troszke mniejszy moze byc :)
str. 700-06-00 -35 -miejsce gdzie znajduje sie GEM
700-07-00-27, 28, 29 znajduja sie wtyczki do GEM.
Jesli czegos bedziesz szukal uzyj opcji szukaj w pdf...:)
Interesuje nas wtyczka C101, i C102
Odpinasz wszystko od GEM -...zapisz gdzie byla jak wtyczka (mozesz odlaczyc akumulator..bedzie bezpieczniej)
wtyczka C101 pin 19 BK/OG
Jezeli drzwi sa zamkniete to powinna byc masa pojazdu w tej wtyczce.
Jezeli otwarte to niema byc masy
za to ma byc masa we wtyczce C102 pin 16 BK/GN i na odwrót.

Oczywiscie mowa o zamkniętym zamku w drzwiach :) nie ważne w ktorych drzwiach zamkniesz zamek.

Sprawdz na początek to...jezeli bedzie OK..to bedziemy szukac dalej.

Ruff 08-04-2011 21:16

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Z ojcem bawiliśmy się wtyczkami (bo on ma pojęcie o elektryce ja ni w ząb nic) i ojciec zwierał + z - w jednej wtyczce i np. otworzyła się klapa bagażnika i drzwi. Czyli znaczy to tyle, że kable i połączenia po drodze są w porządku i problem leży w centralce. Tak tak, tego pdf'a ściągnąłem i postaram się przysiąść do tego w weekend. Dziękuje ogromnie kolego za te wskazówki. Naprawdę pomocne, dzięki przeogromne. Muszę przysiąść porządnie w niedzielę i sprawdzić po kolei po Twoich wskazówkach. Dam znać od razu jak coś będę wiedział. Dzięki jeszcze raz:)

mjprzem 08-04-2011 21:58

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Oj oj..te wskazowki to dopiero poczatek gory lodowej :)
...niewolno podpinac + i - do bylejakich przewodow. Jesli sie ma pewnosc to ok a jesli nie to niewolno..bedzie duzo szkod.
Schemat wszystko mowi. najpierw nalezy sprawdzic sterowanie z drzwi czy jest podawane do gema...czyli to co napisalem wczesniej. Lepiej odepnijcie akumulator..bedzie bezpieczniej.
jesli ma choc troszke pojecia to powinien wg schematu wszystko wiedziec..jesli beda jakies problemy to pisz..wyjasnie, jesli bede wiedzial :)

Jesli sprawdzisz to sterowanie i bedziesz chcial dalsze wskazowki to podam.
Powodzenia

ryanan 13-04-2011 20:33

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Powiedzcie, bo mam taki sam problem w Mondeo mk3. Czy instalacja w waszym fokusie, a mondeo jest taka sama?

mjprzem 13-04-2011 21:20

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
jesli podalbys mi dobry schemat to bym ci powiedzial....mk3 to jest model po 2000r...
przypuszczam ze zasada dzialania bedzie ta sama tylko ze inne kolory kabelkow!!!

Ruff 13-08-2011 12:13

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Ok, po miesiącach walczenia i sprawdzenia okazało się, że do wymiany był moduł komfortu. Jest założony nowy i wszystko śmiga jak powinno:) Pozdrawiam.

robson19771 15-09-2011 15:56

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Witam mam podobny problem mianowicie drzwi raz się otwierają innym razem tylko od strony kierowcy , gdzie szukać modułu komfortu?? Z góry dzięki.

atomics 16-09-2011 10:50

Re: centralny zamek - nic nie działa
 
Na przyszłość modułu komfortu szuka się tak strona fordslubpolska.org lub google.pl (z zaznaczoną opcją tylko język polski dla wygody) i w wyszukiwarkę wpisujemy gdzie znajduje się moduł komfortu focus i gotowe

moduł komfortu jest za schowkiem pasażera trzy śruby na dole, po prawej stronie moduł jak to ściągniesz

ConectA__ 24-10-2011 17:59

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Ja mam taki problem że po wymianie bezpiecznika zamki zaczęły się zamykać i otwierać ale bez kierowcy strony. Rozebrałem boczek dostałem się do zamka i wypiąłem wtyczkę z niego i ku mojemu zdziwieniu reszta zamków zaczęła prawidłowo się zamykać... wniosek....czy ten jeden zamek mógł ulec uszkodzeniu ?? i czy wymiana na inny (używany) załatwi sprawę czy będzie trzeba go jakoś programować ???

Bourne 24-10-2011 18:28

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Cytat:

Napisał ConectA__ (Post 1726217)
czy ten jeden zamek mógł ulec uszkodzeniu ??

Tak mógł ulec uszkodzeniu

Przed wymianą sprawdź czy dobrze działa krańcówka w ryglu

Cytat:

Napisał ConectA__ (Post 1726217)
czy wymiana na inny (używany) załatwi sprawę

Tak załatwi
Przed zamówieniem sprawdź ile pinów elektrycznych jest w gnieździe zamka

Cytat:

Napisał ConectA__ (Post 1726217)
czy będzie trzeba go jakoś programować ???

Nie trzeba nic programować

bezzik 20-12-2011 16:05

Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
Witam. Jestem nowy na forum. Przeszukałem fora w temacie który mnie interesuje i niestety nic ciekawego nie znalazłem.
Otóż został zgubiony kluczyk - dodam że jedyny jaki posiadałem. Znalazłem fachowca, dorobił w ciągu paru godzin na podstawie wkładki. I niby wszystko jest ok, ale pilot nie działa.
Próbowałem już wszystkiego, prawie - nie byłem w serwisie Forda, i nic. Odłączanie akumulatora, odłączanie modułu komfortu, sprawdzanie na innych pilotach - nowych, i ZERO. Nie da się wejść w tryb programowanie kluczyka. Po przekręceniu kluczyka 4 razy w stacyjce nie ma żadnego sygnału dżwiękowego.
Może ktoś z Was wie gdzie leży problem. Błagam pomóżcie:(

krawmed 20-12-2011 16:18

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
może tu coś będzie.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

no chyba że nie o to chodzi
Pozdrawaim

krawmed 20-12-2011 16:22

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
a może padła bateria lub pilot centralnego działa na innej częstotliwości.
immo jeszcze może blokuje??

bezzik 20-12-2011 16:28

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
To na pewno nie bateria, była zmieniana. a co do częstotliwości nadawania, to było sprawdzane na kilku różnych nowych pilotach.
Samochód nie wchodzi w procedurę programowania, nie ma sygnału dzwiękowego, po czterokrotnym przekręceniu kluczyka w stacyjce.

krawmed 20-12-2011 16:39

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
Cytat:

Napisał bezzik (Post 1754742)
To na pewno nie bateria, była zmieniana. a co do częstotliwości nadawania, to było sprawdzane na kilku różnych nowych pilotach.
Samochód nie wchodzi w procedurę programowania, nie ma sygnału dzwiękowego, po czterokrotnym przekręceniu kluczyka w stacyjce.

no to jak dla mnie to immobilaiser poprostu kluczyk był dorobiony tzn. ślusarz dorobił klucz ale nie ma mozliwości zrobienia immo. no chyba ze immo tez sprawdziłeś i jest dobre. samochód pali normalnie czy nie??

bezzik 20-12-2011 16:42

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
Samochód normalnie pali. Wszystko jest ok. Jeżdżę już ponad tydzień. Nie działa tylko zdalne sterowanie z kluczyka.

krawmed 20-12-2011 16:46

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
no to jak pilot jest dobry bateria też to centralka albo jest walnięta albo bezpiecznik . A wyjmij wszystko posprawdzaj kable może coś się odłączyło??

bezzik 20-12-2011 16:50

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
Centralny zamek działa, bo jak otwieram kluczykiem samochód to otwierają się wszystkie drzwi. Niepokoi mnie to, że nie da się wejść procedurę programowania. Nie ma sygnału dżwiękowego, po którym uaktywnia się nowy kluczyk.

bezzik 20-12-2011 17:09

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
Dodam tylko to że poprzedni klucz, jedyny jaki miałem, był również ze sterowaniem w pilocie. Wszystko normalnie działało. Procedury wówczas nie sprawdzałem bo nie było takiej potrzeby. Ale jeżeli działało to dlaczego teraz nie działa? Dlaczego nie da się zakodować kluczyka?

Uziu 20-12-2011 17:22

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
czestotliwosc powinna byc 433,92MHz

krawmed 20-12-2011 17:26

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
Robisz tak jak w opisie??

Wkładamy niezaprogramowany kluczyk do stacyjki.
Przekręcamy kluczyk do pozycji II, a następnie do pozycji 0. Czynność powtarzamy 4 razy w jak najkrótszym czasie.
Wejście w tryb parowania pilota zostanie potwierdzone sygnałem dźwiękowym.
W czasie nie dłuższym niż 10 sekund naciskamy dowolny przycisk na pilocie. Zaprogramowanie pilota zostanie potwierdzone sygnałem dźwiękowym.
Przekręcamy kluczyk do pozycji II, a następnie do pozycji 0.

Może masz wyłączony dzwięki centralki.

bezzik 20-12-2011 17:42

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
Tą procedurę powtarzałem 100 razy, z pasami zapiętymi, bez pasów i to wszystko jak krew w piach:) Nie żadnego sygnału dżwiękowego. Nie wiem czy mam wyłączone dżwięki centralki? Jak to sprawdzić? Ale umówmy sie, że jeżeli dżwięk jest wyłączony to, nie da się wejść w procedurę kodowania klucza?? Brak pomysłow:(

Uziu 20-12-2011 21:37

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
zeby sprawdzic dzwiek wlacz swiatla pozycyjne lub mijania i otworz drzwi kierowcy ( oczywiscie na wylaczonym zaplonie) powinno zaczac piszczec u mnie jest ten sam dzwiek tez od kodowania kluczyka

bezzik 21-12-2011 16:15

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
Dżwięk jest sprawdzałem dzisiaj. Także sygnalizacja modułu GEM jest sprawna. Dzisiaj zadzwoniłem z ciekawości do serwisu Forda, powiedzieli mi że jest możliwość kodowania przez komputer, ale tylko i wyłącznie w autoryzowanym serwisie - koszt 150zł. Jakoś nie widzi mi się wizyta u nich. Czy macie jeszcze jakieś pomysły

bezzik 27-05-2012 15:59

Odp: Nie działa pilot od centralnego zamka??
 
Witam. Niestety nikt nie zdołał mi pomóc, a rozwiązanie problemu było w miarę proste:)
Także jeżeli komuś zdarzy się podobna sytuacja - trzeba kupic nowy, lub też używany moduł komfortu. Ja zakupiłem taki na Allegro, za chyba 50zł - zamontowałem, przekręcam 4 razy kluczykiem w stacyjce i.... jest sygnał. Pilot zakodowany. Dziękuję wszystkim. Pozdrawiam

Adzi22 09-03-2013 21:23

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Witam trochę sie podepne otóż mam focusa 1.6 99r kupilem go z niedziałającym centralem dostałem do niego pilot z dwoma guzikami pierwszy jest od alarmu drugi jak wcisnę i zapalają sie kierunki tak jakby był od centrala. Sprawdzilem bezpiecznik był przepalony więc wymieniłem, przekręciłem kluczyk i odrazu sie spalił bezpiecznik potem wsadziłem drugi i znów to samo z tym że jest taki problem że drzwi od pasażera nie da się teraz zamknąć ani od wewnątrz ani zewnątrz - jakby siłownik sie zablokował,bardzo proszę o pomoc :roll:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.