Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] centralny zamek - nic nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126260)

Ruff 28-03-2011 21:19

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Tak tak, bezpiecznik to pierwsze co sprawdziłem. Ten pod zwitką kabli z tyłu puszki z bezpiecznikami. Ten jest ok, na wszelki wypadek popróbowałem inne tam wmontować, ale to i tak nie jest to.

Bourne 28-03-2011 21:46

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
to jeszcze inna opcja - sprawdzenie modułu komfortu bo to on daje sygnał na zamykanie i otwieranie

Jakby był dobry to któreś drzwi by sie zamknęły

Wypnij kostki od modułu i wepnij
Przy wpinaniu mechanizmy centralnego powinny sie odezwać - będzie słychac takie kliknięcie w drzwiach

Ruff 28-03-2011 23:22

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Rozumiem, że chodzi o moduł tam koło progu od strony pasażera? Odkręcałem parę dni temu centralny i tylko poprawiłem wtyczki. Oczywiście nic to nie dało, więc rozbiorę go jeszcze raz i zrobię tak jak mówisz. Z góry dziękuje.

Ruff 31-03-2011 17:48

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
A więc tak: rozmontowałem całe drzwi kierowcy, wszystko wyczyściłem- wydaje się być ok. Rozmontowałem tylną klapę, wyczyściłem, sprawdziłem- też wszystko ok. Wymontowałem moduł od centralnego, wpiąłem wtyczki- i nic. Pomierzyłem miernikiem co i jak i pobawiłem się kabelkami wpinając "na sucho" w gniazda. Udało mi się otworzyć tylną klapę i dalej nie próbowałem, bo nie podpiąłem minusa i strzelił bezpiecznik. Czyli na to wygląda, że moduł od centralnego jest padnięty, aczkolwiek rozebrałem go i wygląda na nowy, żadnych śladów przepaleń czy czegoś takiego. Spróbuję jeszcze ten moduł jakoś przepadać, poszukam schematu elektrycznego i zobaczymy co z tego wyjdzie.

mjprzem 08-04-2011 09:10

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Cytat:

Napisał Ruff (Post 1629396)
Pomierzyłem miernikiem co i jak i pobawiłem się kabelkami wpinając "na sucho" w gniazda. Udało mi się otworzyć tylną klapę i dalej nie próbowałem, bo nie podpiąłem minusa i strzelił bezpiecznik. Czyli na to wygląda, że moduł od centralnego jest padnięty, aczkolwiek rozebrałem go i wygląda na nowy, żadnych śladów przepaleń czy czegoś takiego. Spróbuję jeszcze ten moduł jakoś przepadać, poszukam schematu elektrycznego i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na sucho...czyli co dokladnie zrobiles? co wpinales na sucho? Tylko nie mow ze napiecie 12V...
no nic...pasuje sprawdzic sterownie centralnym zamkiem...
2003_5_Focus_WD.pdf
rozumiem ze masz juz tego pdfa?
zaraz podam Ci ktory schemat i co nalezy sprawdzic na samym poczatku.
...chwilke pozniej :) ...nr rys. 501-14-00 -1 oraz -2

Do centralki ida 2 bezpieczniki ...Jeden F63-20A i drugi F32=15A maja byc takie a nie wieksze...!!! troszke mniejszy moze byc :)
str. 700-06-00 -35 -miejsce gdzie znajduje sie GEM
700-07-00-27, 28, 29 znajduja sie wtyczki do GEM.
Jesli czegos bedziesz szukal uzyj opcji szukaj w pdf...:)
Interesuje nas wtyczka C101, i C102
Odpinasz wszystko od GEM -...zapisz gdzie byla jak wtyczka (mozesz odlaczyc akumulator..bedzie bezpieczniej)
wtyczka C101 pin 19 BK/OG
Jezeli drzwi sa zamkniete to powinna byc masa pojazdu w tej wtyczce.
Jezeli otwarte to niema byc masy
za to ma byc masa we wtyczce C102 pin 16 BK/GN i na odwrót.

Oczywiscie mowa o zamkniętym zamku w drzwiach :) nie ważne w ktorych drzwiach zamkniesz zamek.

Sprawdz na początek to...jezeli bedzie OK..to bedziemy szukac dalej.

Ruff 08-04-2011 21:16

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Z ojcem bawiliśmy się wtyczkami (bo on ma pojęcie o elektryce ja ni w ząb nic) i ojciec zwierał + z - w jednej wtyczce i np. otworzyła się klapa bagażnika i drzwi. Czyli znaczy to tyle, że kable i połączenia po drodze są w porządku i problem leży w centralce. Tak tak, tego pdf'a ściągnąłem i postaram się przysiąść do tego w weekend. Dziękuje ogromnie kolego za te wskazówki. Naprawdę pomocne, dzięki przeogromne. Muszę przysiąść porządnie w niedzielę i sprawdzić po kolei po Twoich wskazówkach. Dam znać od razu jak coś będę wiedział. Dzięki jeszcze raz:)

mjprzem 08-04-2011 21:58

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Oj oj..te wskazowki to dopiero poczatek gory lodowej :)
...niewolno podpinac + i - do bylejakich przewodow. Jesli sie ma pewnosc to ok a jesli nie to niewolno..bedzie duzo szkod.
Schemat wszystko mowi. najpierw nalezy sprawdzic sterowanie z drzwi czy jest podawane do gema...czyli to co napisalem wczesniej. Lepiej odepnijcie akumulator..bedzie bezpieczniej.
jesli ma choc troszke pojecia to powinien wg schematu wszystko wiedziec..jesli beda jakies problemy to pisz..wyjasnie, jesli bede wiedzial :)

Jesli sprawdzisz to sterowanie i bedziesz chcial dalsze wskazowki to podam.
Powodzenia

ryanan 13-04-2011 20:33

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Powiedzcie, bo mam taki sam problem w Mondeo mk3. Czy instalacja w waszym fokusie, a mondeo jest taka sama?

mjprzem 13-04-2011 21:20

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
jesli podalbys mi dobry schemat to bym ci powiedzial....mk3 to jest model po 2000r...
przypuszczam ze zasada dzialania bedzie ta sama tylko ze inne kolory kabelkow!!!

Ruff 13-08-2011 12:13

Odp: centralny zamek - nic nie działa
 
Ok, po miesiącach walczenia i sprawdzenia okazało się, że do wymiany był moduł komfortu. Jest założony nowy i wszystko śmiga jak powinno:) Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.