Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Przeskakiwanie kierownicy/stukanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309022)

buczu920 14-05-2020 04:08

Przeskakiwanie kierownicy/stukanie
 
Witajcie. Od pewnego czasu mam uporczywy problem z kierownicą. Otóż czy auto jest zgaszone czy odpalone przy kręceniu kierownicą słychać pukanie/przeskakiwanie. Występuje tylko w określonej pozycji a nie w całym zakresie. Miał ktoś podobny problem? Fiesta mk7 2010 rok 1.25

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kirhoff 14-05-2020 07:46

Odp: Przeskakiwanie kierownicy/stukanie
 
Wygląda na to ,że masz luz na maglownicy. Podjedź do mechanika.

buczu920 14-05-2020 08:27

Odp: Przeskakiwanie kierownicy/stukanie
 
Patrzyłem z góry i od dołu i nie wiedzę właśnie żeby tam była śruba od regulacji.. w oryginale jest oba w ogóle?

Konrad Gerard 14-05-2020 19:40

Odp: Przeskakiwanie kierownicy/stukanie
 
O, mam bardzo podobne stuki. Jak kręcę przy parkowaniu to "pięknie grają". Daj znać jak już się z tym uporasz, ciekawi mnie co to może być. ;)

edekp1977 14-05-2020 22:31

Odp: Przeskakiwanie kierownicy/stukanie
 
1. jedziesz do serwisu niezależnego - regeneracja maglownicy 800 zł z demontażem/montażem - nadal trzeszczy, stuka, przeskakuje, mówisz im o krzyżaku a oni patrza na ciebie jak na kosmitę,

2. jedziesz do ASO -temat znany, brak smaru - niestety za późno więc na tym etapie jest już luż i danie smaru tylko na jakiś czas zamaskuje odgłos, wymiana zdaje się wałka czy krzyżaka - 750 zł

bardzo małe prawdopodobieństwo że to luz na maglownicy, szkoda kasy, chyba że mechanik w razie pomyłki podpisze że zwróci kase, jak problem nie ustąpi - dzisiaj mając tą wiedze tak bym zrobił, niestety zapłaciłem dwa razy, ale może komuś się przyda ta informacja więc nie poszło na marne ;-)

buczu920 15-05-2020 03:09

Odp: Przeskakiwanie kierownicy/stukanie
 
Sprawdzając wszystkie elementy po kolei najbardziej właśnie słychać w okolicy krzyżaka.. cała kolumna do rozbiórki czy da radę jakoś inaczej zamontować? Jeśli powiedzą że maglownicy to auto idzie na handel haha za dużo już w niego włożyłem i mam już dość a w dodatku w tamtym roku robiłem maglownice w focusie wiec chyba czas zmienić forda skoro w każdym maglownica :/

madamsz 15-05-2020 07:48

Odp: Przeskakiwanie kierownicy/stukanie
 
Nie wiem co Wy z tymi maglownicami :). Mondeo 350tyś i nic, C-max,250tyś i nic, Focus 200tyś i nic, no może Fusion :) 150tyś i robiłem. Czasami strzela górne łożysko amortyzatora i daje podejrzane efekty jak z maglownicy. Tak przeskoki przy dobrze zacinającym się łożysku też są.

PS. faktem jest, że Fiesta i Fusion te maglownice są trochę awaryjne. Na domiar tego "nie rozbieralne" ale i to rozpracowane i da się zregenerować

buczu920 21-05-2020 18:05

Odp: Przeskakiwanie kierownicy/stukanie
 
Ok Panowie byłem u mechanika haha ze tak powiem :D No i stwierdził ze całe wspomaganie do roboty i do 2 tysi gdzie niegdzie to kosztuje i dał mi numer do ludzi co to robią. A że pracowałem trochę w ASO i jedyne co mnie ogranicza to mało narzędzi, czas i brak podnośnika itd. To ciężko było mi uwierzyć w tą diagnozę. Znalazłem czas i w pół godziny rozwiązałem problem. Otóż winny był krzyżak górny przy wspomaganiu. Był słabo dokręcony i przeskakiwał :) Za dokręcenie śruby zapłaciłbym 2 tys zł no fajnie fajnie :)

luckyboy 21-05-2020 20:14

Odp: Przeskakiwanie kierownicy/stukanie
 
Właśnie miałem napisać o krzyżaku [emoji38]

piotr1410 03-06-2023 15:01

luz poprzeczny na maglownicy
 
Zakupiłem fiestę 1.4 TD /CI 2009r. w którym słychać stuki i skrzypienie. Przed zakupem byłem na szarpakach w której diagnosta twierdził, ze jest luz na sworzniu prawego wahacza. Po zakupie w domu podniosłem na lewarku prawe koło i przy szarpaniu kołem góra dól nie było luzu. Jednie luz i stukanie było przy szarpaniu na boki. Zdjąłem koło i zobaczyłem, ze osłona prawego drążka kierowniczego spadła z obudowy magla. Pod osłoną widać listwę magla która jest trochę porysowana a na rysach widać rdzę. Do tego podczas ruszania drążkiem na boki jest luz 1-2 mm luz na ślizgu listwy przekładni. Na listwie nie ma żadnego smaru (tylko na przegubie kulowym drążka jest). Jak najlepiej to naprawić ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.