Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Brak 3 punktowych pasów w środkowym rzędzie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88867)

slavobos 16-01-2010 03:40

Brak 3 punktowych pasów w środkowym rzędzie
 
Witam

Mocno się zdziwiłem przy zakupie Galaxy, gdy w środkowym siedzeniu drugiego rzędu zobaczyłem zwykły pas biodrowy. Zaakceptowałem to, jednak teraz co raz bardziej mi to przeszkadza. Pojawiło się drugie dziecko, no i niestety nie ma jak zapiąć fotelika. Żona nie chce jeździć w środku, pomiędzy dwoma fotelikami, bo to znacznie ogranicza Jej mobilność. Foteliki wymagają trzy punktowych pasów bezpieczeństwa.
Co robić, czy jest to normalne? W instrukcji widziałem, że tam może być trzy punktowy pas (taki wychodzący z sufitu), dlaczego ja mam taki zwykły?
A może da się jakoś dołożyć?
Proszę o komentarze użytkowników z podobnym problemem.

thx pozdrawiam

Krynek2004 16-01-2010 07:23

Odp: Brak 3 punktowych pasów w środkowym rzędzie
 
Ja wrzucę troche nie na temat...Nie polecam jazdy z dziećmi w jednym rzędzie.Niech żona siedzi z przodu.Dzieciaki jak się przyzwyczają to później nie jest fajnie.Uczcie je od malego że same siedza z tyłu.Taka moja mała rada.Pozdr

subratri 16-01-2010 07:47

Odp: Brak 3 punktowych pasów w środkowym rzędzie
 
a temat był już tutaj, ktoś chyba zakładał pas w suficie. albo przynajmniej chciał. Nie pamiętam z jakim skutkiem. Uruchom szukajkę.

D245 16-01-2010 16:22

Odp: Brak 3 punktowych pasów w środkowym rzędzie
 
najprosciej przelozyc srodkowy fotel do 3 rzedu , albo zakupic fotel dzieciecy

krzyspvfr 16-01-2010 18:10

Odp: Brak 3 punktowych pasów w środkowym rzędzie
 
Cytat:

Napisał slavobos (Post 1334119)
Witam
Co robić, czy jest to normalne? W instrukcji widziałem, że tam może być trzy punktowy pas (taki wychodzący z sufitu), dlaczego ja mam taki zwykły?
A może da się jakoś dołożyć?
Proszę o komentarze użytkowników z podobnym problemem.

Thx pozdrawiam

Mi się wydaje że to była na początku opcja w MK2 - np. ja to mam u siebie, chociaż wszystkie inne auta które oglądałem z lat 2001 - 2002 miały zwykły pas biodrowy. Potem chyba już to dawali w standardzie, bo wszystkie auta SGA które widziałem z lat 2005 i nowsze miały pas 3-punktowy... albo to zbieg okoliczności i zawsze była opcja.

marwyk 17-01-2010 06:48

Odp: Brak 3 punktowych pasów w środkowym rzędzie
 
może to auto kiedyś było ciężarówką

fermik 17-01-2010 09:09

Odp: Brak 3 punktowych pasów w środkowym rzędzie
 
Też miałem ten problem. Przerobienie na pas trzypunktowy okazało się niemożliwe, przynajmniej dla aso vw. Ponieważ i tak musiałem kupić fotelik dla dziecka, to kupiłem taki który ma mocowanie pasa jak najwyżej i on zapięty pasem biodrowym, trzyma się lepiej niż drugi - zapięty pasem trójpunktowym.
Nazwę fotelika mogę podać wieczorem.
Dla 2+2 prostsze rozwiązania podali już powyżej.

Chyba na żadnym foteliku dziecięcym w handlu nie ma obecnie napisane explicite,
że może być mocowany pasem dwupunktowym. A długo szukałem.
Edit: pisze o fotelikach takich dla dzieci powyżej 1 roku.

egonmonia 17-01-2010 10:36

Odp: Brak 3 punktowych pasów w środkowym rzędzie
 
Kolega KRZYSPVFR ma rację modele od 2004 posiadają taki pas ( z sufitu ) poniżej tego rocznika jest biodrowy .Z tego co widzę u kolegów posiadajacych starsze roczniki żaden z nich nie posiada mocowan na pas w suficie , ani GPS: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bary 17-01-2010 11:03

Odp: Brak 3 punktowych pasów w środkowym rzędzie
 
Cytat:

Napisał egonmonia (Post 1335057)
widzę u kolegów posiadajacych starsze roczniki żaden z nich nie posiada mocowan na pas w suficie .

Ja mam 2002 rok i mocowanie w suficie.

marwyk 17-01-2010 11:08

Odp: Brak 3 punktowych pasów w środkowym rzędzie
 
ja mam 2003 i też w sufiecie, kolega ma 2001 i też w suficie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.