Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje odwrotnie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=148286)

Kerad 16-01-2012 18:16

Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje odwrotnie ?
 
Witam,

W moim mk2 z 2000 r., 1.8 benzyna, - kontrolka paliwa pokazuje odwrotnie stan w zbiorniku, przy "prawie" pustym baku na desce rozdzielczej pokazuje się pełny zbiornik, praktycznik wskazówka jest wychylona na maxa. Dodam że jakiś czas temu (2 miesiące wstecz) wymieniałem w zbiorniku pompe paliwa wraz z mocowaniem i przez dłuższy czas było dobrze, także nie mam pojęcia co nagle mogło się stać. Dodam że dobrałem się nie dawno do zbiornika ponownie i sprawdziłem>> pływak porusza się góra dół b. płynnie >>> przewody też raczej we wsuwkach, czyli na swoim miejscu.
Proszę o jakąś rade, co mogło się stać ewentualnie jak moge się z tym uporać.
Z góry dziękuje za pomoc.

Waski 17-01-2012 00:11

Odp: Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje odwrotnie ?
 
licznika ostatnio czasem nie wymieniałeś ?

Kerad 18-01-2012 23:17

Odp: Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje odwrotnie ?
 
Licznika nie wymieniałem :), ale za to jak pisze pompę paliwa ze starszego rocznika, niestety nadal mam ten problem (licznika pokazuje odwrotnie). Masz może pomysł gdzie jest problem ?.

Z góry dzięki

Rafał A.(antek) 19-01-2012 00:34

Odp: Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje odwrotnie ?
 
niekompatybilnosc kosza pompy(pływaka i sciezki oporowej) z licznikiem, rocznikowo sie to zmienialo. Załóż z powrotem swoj kosz, jak jest sprawy, przekladajac sama pompę.

1olek 19-01-2012 07:52

Odp: Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje odwrotnie ?
 
lub zegary z auta z ktorego wymontowales pompe

Rafał A.(antek) 19-01-2012 08:34

Odp: Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje odwrotnie ?
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1768747)
lub zegary z auta z ktorego wymontowales pompe

moze byc gorzej bo predkosciomierze i ich dzialania tez sie zmienialy, to zalezy co na co zmienil/roczniki

Kerad 19-01-2012 17:51

Odp: Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje odwrotnie ?
 
widzisz, wymienilem samą pompe, koszyk z rusztowaniem został ten sam, przez samą pompę był by taki objaw ?, a zastanawiające jest to, że przez jakiś czas (jakieś 2 m-ce jazdy)po wymianie samej pompy było wszystko ok, więc już nie wiem co "come on" ;)

1olek 19-01-2012 19:17

Odp: Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje odwrotnie ?
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1768762)
moze byc gorzej bo predkosciomierze i ich dzialania tez sie zmienialy

powiem Ci ze pierwsze slysze, wiem ze mozna je zamieniac i jedyne co nie pasuje to ten wskaznik paliwa.

Rafał A.(antek) 20-01-2012 00:05

Odp: Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje odwrotnie ?
 
roznia sie roznia.

jesli kosz pozostal bez zmian i dzialalo i zegary te same, to cos musialo sie zeosuc, styki zasniedzialy,urwal sie kabel jakis, etc

rymster 09-10-2012 18:00

Odp: Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje odwrotnie ?
 
A ja u siebie mam tak samo i nie mam pojęcia co to może być. Mogę jedynie dodać, że auto była przerabiane z anglika. jakby się okazało, że komuś udało się z tym poradzić to dajcie znać. Dzięki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.