Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91870)

wojciech100 16-02-2010 09:26

Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła
 
Witam,

Może ktoś się spotkał z takim objawem:

Na wybojach słychać stukanie w okolicach prawego tylniego amortyzatora ... ale !!!

byłem u dwóch mechaników i rzaden nie potrafił zlokalizaować tego stukania. Pojechałem więc na stację diagonstyczną i wzieli mojego forda na szarpaki . Dowiedziałem sie od nich ze wszystko wygląda ok zadnych luzów , amorki tylnie 60 % wydajności (czyli tez w miare ok). I o dziwo jak sie działem w samochodzie podczas tego badanie też nic nie słyszałem. Ale wyjechałem tylko za bramę , pierwszy lepszy wybój i znowu stuki.

Czy diagnozował ktoś coś podobnego ?
MK3 2. TDDI ; 2001r ; sedan
Pozdr Wojtek

slazdu 16-02-2010 10:19

Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła
 
Miałem podobnie. Sprawdź linki hamulca ręcznego. Lubią się oderwać i stukają o wahacz.
Naprawa bez kanału i ASO w max 5min.
Pozdr.

cosmo80 16-02-2010 10:21

Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła
 
Skoro to prawa strona to sprawdź też linke otwierania wlewu paliwa. Znajdziesz ją pod plastikową osłona w bagażniku.

Mako2 16-02-2010 10:24

Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła
 
obstawiam: łącznik stabilizatora

cosmo80 16-02-2010 10:28

Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła
 
Kolega pisze że dwóch mechaników diagnozowało Mondka i żaden nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w zawieszeniu. A obstawiam że łączniki stabilizatora to były pierwsze rzeczy które sprawdźili.

jendrekmak 16-02-2010 11:33

Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła
 
jaka wersja nadwozia sedan to może być też górne mocowanie amorka.

wojciech100 16-02-2010 11:44

Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła
 
No właśnie żaden z nich nie sprawdzał linek,
Ale jeden sugerował górne mocowanie amortyzatora. Jednak w związku z tym ze trzeba całe zawieszeine zwalać to powiedział ze bym jeszcze pojeździł to może choroba się rozwinie.
A tak wogóle wiecie co w tym mocowaniu mogło nawalic ?

Dzięki

aazinek 16-02-2010 13:25

Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła
 
U mnie pancerz linki hamulca recznego poluzowal sie w uchwycie (sa w sumie 2 lub 3). Wystarczylo zlikwidowac ten luz i jest cisza.

elprzemo1 17-02-2010 07:27

Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła
 
u mnie sytuacja jest podobna tez stuka z tylu z prawej strony, zawieszenie sprawdzone wszystko OK, linki jeszcze nie patrzylem...ale dzis przez przypadek zrobilem maly test. Otworzylem tylna klape przyciskiem w srodku, po czym ruszylem w trase zapominajac ja zamknac i.... przestalo strzelac :D czyli cos musi byc z tylna klapa jak jest zamknieta, ale co to jeszcze nie wiem

wesolki13 17-02-2010 11:20

Odp: Stukanie z tyłu w okolicach prawego koła
 
Ja mam podobny problem tylko, ze w lewym kole z tyłu/kombi/. Wymieniłem łączniki, górny wahacz, linki są powpinane i jak zabuja na boki przy wychodzeniu z zakrętu trzaski. Byłem na trzepakach, zobaczyłem w nadkolu od strony bagażnika itd. i nic mechanicy ręce rozkładają, rozebrać całe zawieszenie i dochodzić.Żadnych luzów tylko stukanie. Może ktoś ma jakiś pomysł miał podobnie???Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.