Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Wymiana paska rozrządu i spadek mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139402)

Rosa 13-09-2011 19:31

Wymiana paska rozrządu i spadek mocy
 
Koledzy pomocy, oddalem mechanikowi auto (Ford Galaxy MK2,rok prod:2005 ,130PS) aby wymienil mi pasek rozrzadu,pasek klinowy i pompe wodna oraz zespawal mi naderwana rure wydechowa laczaca srodkowy tlumik.
Po odebraniu auta z warsztatu zauwazylem spadek mocy silnika oraz o wiele glosniejsza prace silnika. Pojechalem do niego raz jeszcze i powiedzialem mu o tym co zauwazylem, on przyjal auto do ponownego sprawdzenia.
Niestety po odebraniu auta nadal mam te same objawy co za pierwszym razem. Mechanik mowil mi ze sprawdzili wszystko i pasek jest poprawnie zalazony, napewno nie przeskoczyl o jeden zabek, jak to czasami sie slyszy w takich wypadkach.
Pomozcie,co mogl przeoczyc lub o czym mogl zapomniec bo serce mnie boli gdy teraz jade autem.

Z gory dziekuje !!!

motorek26 13-09-2011 21:35

Odp: Wymiana paska rozrzadu i spadek mocy ?!
 
kolego ciężko tak powiedzieć co jest nie tak podejżewam żę bedziesz musiał podjechać do innego warsztatu na sprawdzenie tego rozrządu lub i nawet diagnostyke silnika
możę coś uszkodzili i nawet nie wiedzą o tym lub źle zamontowali rozrząd ale tak z marszu to moge podpowiedzieć ci żebyś zrobił diagnostyke vag-iem i posprawdzał co jest nie tak

Pacific tdi 13-09-2011 22:26

Odp: Wymiana paska rozrzadu i spadek mocy ?!
 
Może nie ustawił synchronizacji komputerem a jest dużo poza zakresem. Podjedź do kogos kto potrafi obsłużyc Vaga i sprawdź syncro. Ma byc na zero, albo chociaż w okolicach.
A tak na marginesie oddawajcie na rozrząd autka do tych co się na tym znają bo to operacja na otwartym sercu. Sprawdź też czy poprawnie wpięta wtyczka przepływomierza bo moze niedokładnie wpieli.

Rosa 14-09-2011 19:19

Odp: Wymiana paska rozrzadu i spadek mocy ?!
 
Auto zostalo oddane do warsztatu BMW, bo znajduje sie blisko mojego domu, od 2 lat oddawalem tam auto i bylo wszystko w porzadku.
Pojechalem dzisiaj do innego warsztatu i podlaczyli auto do komputera wyszukujacego jakie kolwiek bledy ale niestety nic komputer nie wykazal.
Nie wiem co dalej. :(

ARC&W 14-09-2011 22:07

Odp: Wymiana paska rozrzadu i spadek mocy ?!
 
masz nowsze auto, pamietam miałem podobny problem w moim passacie B3 wiele lat temu. Po wymianie paska rozrządu, były podobne objawy, jeździłem nim wcześniej prawie od nowości, po wymianie czułem od razu, że nie ma mocy, dodając gazu nawet na postoju wchodził na obroty nawet po sekundzie. Mechanik stwierdził, że wszystko jest ok i pasek nie może być o ząbek przestawiony, bo byłaby katastrofa. Rzeczywiście tak było, męczyłem się, bo już się przyzwyczaiłem takim mułem przez kolejne 90 tys. Po kolejnej wymianie - olśnienie, dawna moc powróciła. Pytam tego drugiego mechanika, czy poprzedni był źle założony, mówi, że dobrze, więc co? Otóż, powiedział mi, że pasek mógł być kiepskiej firmy i wystarczyło na obwodzie 2-3 mm różnicy i tak silnik będzie się zachowywał, nie wiem czy mu wierzyć, ale moc wówczas powróciła :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.