Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 TDDi] Przygotowanie do skrajnego mrozu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172141)

Pindsvin 23-12-2012 14:11

Przygotowanie do skrajnego mrozu.
 
Z racji że szykuje mi się wyjazd do Finlandii poproszę o wszelkie rady dotyczące przygotowania silnika (i nie tylko) do tamtejszych mrozów. Skrajnie spodziewam się około -35 stopni. Jakie płyny należy wymienić na te bardziej "ekstremalne"?

aprox99 23-12-2012 21:32

Odp: Przygotowanie do skrajnego mrozu.
 
Prosze się nie śmiać ale o ile wiem to nawet diesel zimowy jest do -22 Stopni a ponizej to już nie pojeżdzisz bo wydziela się parafina .Trzeba dolewać dodatki do paliwa bo inaczej klapa

yarosyaros 24-12-2012 12:17

Odp: Przygotowanie do skrajnego mrozu.
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 1926984)
Prosze się nie śmiać ale o ile wiem to nawet diesel zimowy jest do -22 Stopni a ponizej to już nie pojeżdzisz bo wydziela się parafina .Trzeba dolewać dodatki do paliwa bo inaczej klapa

Kolego to że w Polsce masz takie paliwo to nie znaczy że na całym Świecie, proste chyba że w krajach arktycznych masz inne paliwa, nawet w Kanadzie śmigają Diesle a tam jest zimno i to bardzo.

Bump:
Cytat:

Napisał Pindsvin (Post 1926749)
Z racji że szykuje mi się wyjazd do Finlandii poproszę o wszelkie rady dotyczące przygotowania silnika (i nie tylko) do tamtejszych mrozów. Skrajnie spodziewam się około -35 stopni. Jakie płyny należy wymienić na te bardziej "ekstremalne"?

Ja kolego na Twoim miejscu zmienił bym olej na jakiś pełny syntetyk 5W/30 no i oczywiście płyn chłodniczy.

eddek 24-12-2012 13:51

Odp: Przygotowanie do skrajnego mrozu.
 
Olej 0W30. Depresator, np. SKYDD do -39 st.C (50 ml na 50 litrów paliwa). Płyn chłodzący standardowy jest przy wymieszaniu 1:1 z wodą destylowaną do -37 st.C. Do szyb też jest [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] aż do -55 st.C.
Opony należy dopompować w Polsce na wyższe ciśnienie, bo wraz ze spadkiem temp. spada ciśnienie w oponach. Amplituda pomiędzy krajami to co najmniej 30 stopni, czyli pompując w Polsce dodaj 0.3 bar.
Koniecznie zapakuj długi kabel i prostownik (lepszy z autostartem). Uszczelki przesmaruj wazeliną techniczną. Dobrze mieć zapasowe żarówki. Na razie tyle przyszło mi do głowy. :-)

Pindsvin 24-12-2012 21:11

Odp: Przygotowanie do skrajnego mrozu.
 
Stokrotne i wielkie dzięki za pomoc wszystkim :). O oleju już pomyślałem. Z tego co mi też wiadomo paliwa w zimniejszych regionach Skandynawii są wstępnie uszlachetniane.

Cytat:

Napisał eddek (Post 1927251)
Płyn chłodzący standardowy jest przy wymieszaniu 1:1 z wodą destylowaną do -37 st.C.

O tym akurat nie wiedziałem. A nie istnieją przypadkiem jakieś specjalne dodatki do płynu chłodniczego albo po prostu mocniejszy płyn chłodniczy? Co do opon też w sumie nie wpadłem.

majek32 24-12-2012 21:25

Odp: Przygotowanie do skrajnego mrozu.
 
płyn możesz dostać w postaci koncentratu to jest pewnie i do -70.Odpowiedni rozcięczysz żeby miał odpowiednią gęstość. Lepiej wymienic na nowy niż dolewać koncentratu no bo ile dolejesz do stanu jaki już masz

Pindsvin 27-12-2012 17:51

Odp: Przygotowanie do skrajnego mrozu.
 
Byłem w ASO i okazało się że mam płyn do -40C. Co najśmieszniejsze nie miałem nawet pojęcia że istnieje możliwość sprawdzenia krzepliwości płynu.

peterpz 29-12-2012 20:39

Odp: Przygotowanie do skrajnego mrozu.
 
Z tego co słyszałem w skandynawii jest trochę gniazdek, gdzie można auto podpiąć do prądu - więc może elektryczna grzałka gdzieś przy głowicy?

chase1 30-12-2012 14:44

Odp: Przygotowanie do skrajnego mrozu.
 
nie wiem jak daleko jedziesz ale łańcuchy mogą się przydać...

szejk78 30-12-2012 16:25

Odp: Przygotowanie do skrajnego mrozu.
 
Polecam webasto i opony z kolcami:one:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.