Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] przekoszony układ kierowniczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=229405)

lolek1916 18-08-2015 20:49

przekoszony układ kierowniczy
 
Witam
potrzebuje pomocy, problem tkwi w tym że jak staram się prowadzić mojego fordziaka w miarę prosto, to kierownicę muszę trzymać lekko pochyloną w lewo a gdy ją wyprostuje samochód ucieka mi do prawej strony...
i teraz pytanie z czym to moze być związane? czy przyczyną moze być zła zbieżność kół? a moze chodzi zupelnie o co innego?

pozdrawiam

SRS 18-08-2015 20:56

Odp: przekoszony układ kierowniczy
 
czy przypadkiem nie wpadłeś w jakąś dziurę ? czy masz proste drążki , wahacze ? ,
na początek to wypadało by zrobić pełną geometrię auta przy okazji z ustawieniem prawidłowym koła kierownicy ,

leszeg 18-08-2015 21:01

Odp: przekoszony układ kierowniczy
 
sprawdzałeś ciśnienie w oponkach ?

Fordownia 18-08-2015 23:24

Odp: przekoszony układ kierowniczy
 
Tak jak kolega wyżej, czasem ta prosta sprawa jest powodem.

lolek1916 19-08-2015 13:19

Odp: przekoszony układ kierowniczy
 
ciśnienie jest takie samo bo sprawdzałem to na samym początku :) a teraz nie wiem co dalej... czyli co najlepiej to podbić na jakąś stację kontroli pojazdów i żeby mi ruszyli przednim zawieszeniem i zobaczymy co wyjdzie?

tomfoc2 19-08-2015 14:31

Odp: przekoszony układ kierowniczy
 
Prędzej tylnym zawieszeniem. Miałem w swoim to samo,tylko pełna geometria kół z blokadą kierownicy rozwiąże problem. Oczywiście jak stan opon i ogólnie zawieszenia jest przynajmniej dobry.

kinomysz 19-08-2015 15:01

Odp: przekoszony układ kierowniczy
 
Zjedź pod prąd na przeciwległy pas drogi. Czasem polskie szosy maja jakieś mega pochylenie. Jeśli jadąc "pod prąd sytuacja będzie odwrotna to już wiesz co i jak.

rafalg 19-08-2015 18:30

Odp: przekoszony układ kierowniczy
 
Wystarczy jechać na dobrą geometrię i Ci zrobią jak trzeba.

radek70 19-08-2015 20:39

Odp: przekoszony układ kierowniczy
 
Cytat:

Napisał lolek1916 (Post 2443184)
jak staram się prowadzić mojego fordziaka w miarę prosto, to kierownicę muszę trzymać lekko pochyloną w lewo a gdy ją wyprostuje samochód ucieka mi do prawej strony

Panowie ja za Rafałem. Czy to taki wielki problem wyregulować końcówki drążków, aby kierownica była na wprost?

tomfoc2 19-08-2015 21:14

Odp: przekoszony układ kierowniczy
 
Cytat:

Napisał radek70 (Post 2443680)
Panowie ja za Rafałem. Czy to taki wielki problem wyregulować końcówki drążków, aby kierownica była na wprost?

I mimośrody z tyłu by "dupy nie ściągało":wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.