Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Jak dostać się do miski olejowej tiptronika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108346)

bart07 27-08-2010 08:17

Jak dostać się do miski olejowej tiptronika
 
Pytanie jak w tytule.

Potrzebuję dostać się do płyty zaworowej ASB (wyczyścić elektrozawory). Z tego co zauważyłem jest zamontowana pionowo i chyba trzeba zdjąć pas przedni. A może się mylę (oby)

Widziałem u kolegów na chomikach instrukcję do JACTO ale nie mogę teraz znaleźć. Można prosić?

Bart.

PROSZĘ NIE PRZENOSIĆ DO DZIAŁU "SKRZYNIE AUTOMATYCZNE". WĄTEK DOTYCZY ZABUDOWY SKRZYNI W SAG, A NIE BUDOWY SAMEJ SKRZYNI.

RafałB 27-08-2010 09:35

Odp: Jak dostać się do wnętrza miski olejowej tiptronika
 
Cytat:

Napisał bart07 (Post 1497485)
Pytanie jak w tytule.

Potrzebuję dostać się do płyty zaworowej ASB (wyczyścić elektrozawory). Z tego co zauważyłem jest zamontowana pionowo i chyba trzeba zdjąć pas przedni. A może się mylę (oby)

Widziałem u kolegów na chomikach instrukcję do JACTO ale nie mogę teraz znaleźć. Można prosić?

Bart.

Z ciekawości... a czemu chcesz czyścić je?Szarpie CI czy coś nie tak jest innego?

bart07 27-08-2010 10:36

Odp: Jak dostać się do wnętrza miski olejowej tiptronika
 
Pierwszą zmianę biegów rano robiła z oporami, jakby później. Ponieważ przyszedł czas na serwis, mechanik wymienił olej także w skrzyni - Teraz rano nie zmienia... Jak się rozchodzi to działa płynnie. Jeszcze się łudzę, że to tylko za mały poziom...

Bart

le-mar 27-08-2010 21:46

Odp: Jak dostać się do miski olejowej tiptronika
 
3mam kciuki za kolegę
- czy pierwszy remont skrzyni "za" autem czy "przed" ???
w moim galusiu wiem , ze że po . zatem .. nie oczekuje nagłej naprawy - ale wiadomo- auto "do żyda" = minimalny wkład w remoncik co daje maxymalny zysk

RafałB 28-08-2010 09:10

Odp: Jak dostać się do miski olejowej tiptronika
 
Ja też 3mam kciuki za Kolege,oby nie było drogo i żeby autko chodziło...kiedyś pewnie mnie spotka jakaś "niespodzianka" ze strony ASB :(

bart07 11-10-2010 11:15

Odp: Jak dostać się do miski olejowej tiptronika
 
W końcu zrobione. Zaczęło przeszkadzać...
Nie wiem jak została płyta z przełącznikami wyjęta, więc nie mogę radzić.
Później przy rozbieraniu modułu trzeba dużo cierpliwości i trochę szczęścia. Uszkodzenie uszczelek może wiązać się z kosztem 1000 zł (Sic!) U mnie zostały odzyskane. Całość została umyta benzyną, wszystkie labirynty, kulki i przełączniki. Był delikatny mułek. Diagnoza - zacinający się Shift C.
Koszty:

1. Zawór shift c - 350 zł
2. Olej - 7l x 90 zł
3. Robocizna - Przy pozostałych kosztach - grosze.

Czas:
Rozmontowanie, mycie, diagnostyka - 1 dzień
Części - nie zdążyliśmy do 16 - 2 dni
Składanie, olej - 1 dzień.

Najdroższy w całej operacji olej... Niestety czytając różne wypowiedzi wymieniłem wcześniej licząc na poprawę. Teoretyczne można by zalać spuszczonym, ale nie ryzykowałem. Późniejsza diagnostyka nie do przeprowadzenia. Jeżeli ktoś potrafi, to można by się pokusić na wyczyszczenie samych zaworów bez rozpoławiania płyty. Wówczas chyba nie ma co zepsuć.

Mój zaworek został oczyszczony i rozruszany, mimo wszystko czasem się przycinał, więc podjąłem decyzję o wymianie.

Teraz działa.

Bart

markopolus 11-10-2010 12:46

Odp: Jak dostać się do miski olejowej tiptronika
 
masz jakieś zdjecia jak to wszystko wygląda ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.