Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Montaż diodowych świateł do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128591)

piwko2006 15-04-2011 17:45

Montaż diodowych świateł do jazdy dziennej
 
Witajcie!
Chcę zamontować światła do jazdy wykonane w technologii diodowej.
Moje pytanie kieruje do osób, które w niedalekiej przeszłości montowały takie urządzenie lub/i są w temacie na bieżąco.
Czy prawdą jest że światła do jazdy dziennej muszą gasnąć po włączeniu mijania ?
Rozważam zakup jakiegoś zestawu lub skompletowanie sobie takiego z użyciem allegro.
Kupował może ktoś na tym serwisie aukcyjnym zestaw lub same światła?
Jeśli tak, proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.
Pozdrawiam serdecznie

stasiek49 15-04-2011 18:37

Odp: Montaż diodowych świateł do jazdy dziennej w MK6
 
prawdą jest ,że jak oświecimy światła mijania to dzienne gasną,swietła dzienne muszą mieć homologacje-E I LICZBA oraz atest RL

stasiek49 15-04-2011 18:38

Odp: Montaż diodowych świateł do jazdy dziennej w MK6
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ub11 15-04-2011 20:12

Odp: Montaż diodowych świateł do jazdy dziennej w MK6
 
A po co to montować?

Każde diody LED inne niż fabryczne to robienie czeczeńskiej choinki z samochodu. Odwrotny efekt wizualny+kupa śmiechu kierowców i przechodniów.

Daj se spokój.

emonkey 15-04-2011 20:57

Odp: Montaż diodowych świateł do jazdy dziennej w MK6
 
Cytat:

Napisał ub11 (Post 1638982)
A po co to montować?

Po to aby oszczędzić na paliwie i żarówkach :)

Więc tak, można kupić światła diodowe do jazdy dziennej, albo listwa albo takie lampy w oprawie.

http://images41.fotosik.pl/800/99e90cf7fb7ad660m.jpg

http://images50.fotosik.pl/807/ee393657f86f625cm.jpg

Ja chciałem sobie też założyć ale to dość dużo zabawy i trochę kasy (ale o tym później),mam fiestę mk5 z 2002 roku i chyba ona nie ma wiązki do świateł przeciwmgielnych ( z tego co patrzyłem to nie widzę, chyba że ktoś miał fiestę bez fabrycznych świateł w zderzaku a wiązkę ma to niech mi napisze, będę wdzięczny :) )
A chciałem zrobić taki myk, że kupiłbym światła LEDowe i włącznik z światłami przeciwmgłowymi. Wtedy bym oszczędził z 0.3 litra paliwa na 100km (w TV i prasie piszą że światła mijania spalają około 0.5 litra paliwa / 100km , ale nie wiem czy bezyny czy diesla l i jaka pojemność silnika :) ). Ew. można założyć jakiś inny włącznik lub "najlepszym rozwiązaniem" by był taki układ, można kupić na allegro, podłącza się pod stacyjkę, działa to tak, że jak odpalisz auto to załączają się światła LED.

Według przepisów nowe auta muszą mieć światła do jazdy dziennej które się włączają zaraz po starcie silnika. To nie dotyczy aut przed 2011 rokiem, jednie jazda na światłach mijania.

Koszty: włącznik świateł do mk5 z światłami przeciwmgłowymi ok. 60zł używka, lampy LED ponad 100zł albo jak masz przeciwmgielne to wkręć tam żarówkę LED.

Pozdrawiam
PS. Jak założysz u siebie to wrzuć fotę :) Zobaczymy jak wygląda, ja bym Ci polecał te okrągłe.
PS2. Twoja fiesta to mk5, nie mk6 :) Nawet na wikipedii jest błąd :)

piwko2006 15-04-2011 22:15

Odp: Montaż diodowych świateł do jazdy dziennej w MK6
 
Cytat:

Napisał emonkey (Post 1639028)
PS2. Twoja fiesta to mk5, nie mk6 Nawet na wikipedii jest błąd

Tak tak wiem że ta fiesta to jest MK5, jeśli wejdziesz na angielską wikipedie to będzie jak byk MK5:P.
Jak tylko coś zamontuje to dam znać i wrzucę fotki.

Skolmi 17-04-2011 18:12

Odp: Montaż diodowych świateł do jazdy dziennej w MK6
 
Tylko zamiast halogenów.
W innym miejscu (przed chłodnicą) nie da rady ich ustawić z zachowaniem normatywnego odstępu (min. 60 cm).

marcociarz 01-03-2012 22:04

Odp: Montaż diodowych świateł do jazdy dziennej w MK6
 
Tutaj coś związanego z tematem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Marcin73 07-03-2012 10:22

Odp: Montaż diodowych świateł do jazdy dziennej w MK6
 
1 załącznik(i)
Pozwólcie, że podepnę się do tematu, jako że również rozważam montaż świateł diodowych.
Mam światła przeciwmgłowe, ale szkoda mi ich demontować. Fakt, że przydają się niezbyt często, bo ja użyłem ich chyba kilka razy w ciągu ponad 5 lat, ale w bardzo gęstej mgle są jednak bardzo przydatne.
Co myślicie o takim umiejscowieniu świateł do jazdy dziennej? Jest w tym miejscu za zderzakiem na tyle miejsca? Fotka jest oczywiście fotomontażem: Fiesta pochodzi ze strony [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , natomiast światła dzienne pozwoliłem sobie skopiować od Kolegi marcociarz

JoeMix 07-03-2012 12:29

Odp: Montaż diodowych świateł do jazdy dziennej w MK6
 
Źle nie wygląda, jak mieści się mocowanie w przepisach (odległości) to OK


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.