Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] silnik klepie jak diesel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=28201)

Tomekjaro 31-07-2007 10:29

silnik klepie jak diesel
 
Witam i pozdrawiam na początek wszystkich forumowiczów, zostałem szczęśliwym (jeszcze szczęśliwym , bo po waszych postach może mi uśmiech opadnie :fcp25 )nabywcą Galaktyki 2,0 z 95 roku.
pytanie dotyczy silnika,
po pierwsze nie wiem w końcu jaki silnik mam 8 czy 16 zaworowy, nawet w serwisie podano mi dwie różne wersje.
2. silnik pracuje dobrze choć jak na 115 koni to mam wrażenie ze słabiutko, chodzi o to że bardzo klepie jak diesel i to mnie bardzo martwi może ktoś z was już przerabiał ten problem.
3. :568: napiszcie od czego zacząć i jakie koszty, bo po tych wizytach u mechaników ręce mi opadły.

zibi187 31-07-2007 12:20

Klepać może szklanka popychacza. O ile to to (nie groźne !) Bo pukanie może także oznaczać wiele innych usterek. Sprawdź dokładnie bo możesz się bardzo zdziwić jak pokaże "kopyto" (bardzo groźne !)

Tomekjaro 31-07-2007 16:46

Też sie spodziewam najgorszego dlatego pytam tu żeby nie dać ciała za bardzo, troche wiem o silnikach i autach dlatego próbuje sam coś zdziałać. Dzieki Zibi187. :fcp1

Janek-RS 31-07-2007 19:31

Co do klepania sprawdzil bym stan oleju w silniku, jak masz grubo poniżej poziomu min. to zazwyczaj hydropopychacze zaczynają glosno chodzic.

zibi187 31-07-2007 21:59

Nie sądzę aby stan oleju miał na to wpływ. Osobiście jeżdżę kilkoma samochodami, w których klepią szklanki tj: Huindai Lantra, polonez Caro i oczywiście VW Passat. Już od kilku lat nic się nie dzieje i nikt tego nie robi. Gorzej gdy stuki mają inny np: głuchy lub metaliczny charakter. Mogą być spowodowane luzami na sworzniach tłokowych bądź panewkach.

tomiscorpio 01-08-2007 00:45

W dowodzie chyba masz wpisane ile kw masz. Jezeli mialbys 16v masz 136km .

Zreszta podaj vin to Ci wszystko podam o aucie.


Klepie a pali Ci na wszystkie cylindry??

irek79 01-08-2007 06:11

witam
miałem taki sam problem w zeszłym roku okazało się że silnik klepie i bierze duże ilości oleju około 1l na 1000 km pojechałem na warsztat okazało się ze po zmierzeniu ciśnienia na jednym cylindrze za słabe diagnoza tulejowanie zrobiłem tak jak powiedzieli wymiana pierścieni po odbiorze niby wszystko ok nie brał oleju ale klepanie nadal. Mądrzy ludzie mówią hydrauliczne popychacze zaworów w czerwcu tego roku wymieniłem popychacze a silnik dalej klepie pojechałem na urlop zrobiłem 3000 km wracam sprawdzam olej brak 0,5l. Odstawiłem na warsztat po rozebraniu silnika okazało się że tłoki są przytarte i dość spore luzy na tłokach przy pierścieniu. Właśnie jestem w trakcie remontu kapitalnego (szlif) chyba najrozsądniejsza wersja nowe tłoki pierścienie może nie najtańsza, ale przy kupnie silnika nigdy nie wiesz na co trafisz!!!!!
pozdrawiam

Tomekjaro 01-08-2007 06:18

Hej wszystkim dzieki za odpowiedzi. ojej był i jest na połowie nie ubywa to chyba szczelność jest. ale tak jak pisze Zibi187 jak to zaworek olejowy pod szklanką to nie problem ale jak panewki albo sworzeń na cylindrze to porażka :fcp25. w serwise gośc powiedział zeby zaczącz od góry mniejsze koszty. tylko uszczelka pod dekiel aby sprawdzic. może wiecie jak to sprwdzić - te luzy na popychaczach chydraulicznych?
Vin WFOGXXPSWGSP21519.

zibi187 01-08-2007 09:33

Napiszę tak. Stary mechanik posługując się starymi metodami jest w stanie w 80% ustalić miejsce występowania klepania wykorzystując do tego najzwyklejszy stetoskop. Tylko, że takich mechaników można policzyć na palcach ręki. Teraz jak jedziesz do warsztatu to nieoglądając samochodu stawia diagnozę. Właśnie w 80% nie trafną, narażając nas tym samym na spore wydatki. Pozdrawiam Zibi

Kassior 01-08-2007 10:41

Witam,
aktualnie wożę się z takim samym problemem.
Wszyscy twierdzili na początku, że to na bank szklanki. Posprawdzałem je wciskając każdą z osobna śrubokrętem i choć żadna w jakiś szczególny sposób minie podpadała wymieniłem wszystkie. Klepanie jakby troszkę ucichło ale nadal było.
Między czasie wyszło, że mam trzykrotnie za bogatą mieszankę w badaniu spalin więc zająłem się świecami itp.
Odłączyłem jeden kabel od świecy (tej przy której wydawało mi się, że najgłośniej klepie) i się okazało że klepania nie ma choć silnik nierówno chodził ( co jest normalne przy 3 świecach ;) ). Wkręciłem tą świecę (tak którą poprzednio odłączyłem) i wstawiłem w inny cylinder jednocześnie zostawiając odłączony kabel do świecy gdzie na początku zlokalizowałem najgłośniejszy stukot. Okazało się że silnik zaczął stukać.
Na podstawie powyższych empirycznych badań postanowiłem zmienić wszystkie świece na nowe. Po zmianie zaczął mi klepać tak samo głośno jak przed wymianą szklanek :/

Co teraz zostało?? Ma ktoś jakiś pomysł?? ;)

Pozdrawiam
Kassior


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.