Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108017)

rafalradomski 22-08-2010 19:45

auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?
 
Witam,mam forda mondeo mk4 ,zostawiłem go na 2 msc w garazu z odpalenia-be,czy cos moze sie stac?? Na co zwrócic uwage po 2msc jak bede chciał odpalić??prosze o pomoc

M.A.G. 22-08-2010 21:31

Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?
 
Moja foka (PB) stała "pod chmurką" od listopada do stycznia (dokładnie 55 dni) i nic jej nie było - jedyny feler to padnięty akumulator - nie wiem czy dobił go mróz czy migająca dioda alrmu.

Pozdrawiam.

motorek26 22-08-2010 22:19

Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?
 
przyprowadź mondka do mnie to nie bedzie stał :D:D

1olek 22-08-2010 23:35

Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?
 
jak by mial stac 2 lata to mogl bys myslec ale pewnie tez by odpalil z nowym aku bez problemu ;)

wombat 23-08-2010 06:18

Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?
 
Co prawda to była Skoda Felicia (czyżby lepsza od MondkaIV ?) ale po 30 miesiącach stania pod chmurką odpaliła po podłączeniu do akumulatora. Trzeba było pierwsze 10 km ostrożnie jechać aż się hamulce z rdzy przetarły.
Mechanik nie stwierdził żadnych problemów i autko jeździ dalej.

mir200 23-08-2010 07:19

Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?
 
u mnie po 3 tygodniach ( normalnie zamknięty z włączonym alarmem) nastąpiło całkowite rozładowanie akumulatora- przyjechał mechanik z Ford pomoc- podłączył i odpalił na kablach. Pojeździłem ( nie działała klima, szyby i czujniki parkowania). po zgaszeniu i ponownym odpaleniu działało wszystko oprócz przednich czujników parkowania które musiałem zresetować w ASO. Następnym razem już nie ryzykowałem i na okęciu zamknąłem samochód klamką od wewnątrz bez uruchamiania alarmu i wszystko było OK

zember 23-08-2010 08:43

Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?
 
Pewnie się zaraz okaże że to te fantastyczne alarmy akcesoryjne, tak chętnie wciskane nam przez dealerów, są głównym sprawcą rozładowania aku w tak krótkim czasie.

leszek_piesek 23-08-2010 14:10

Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?
 
Tak jak piszą koledzy spokojnie można auto na 2 miechy zostawić, w szczegolnosci w garazu.. tylko mozliwe ze sie aku rozladuje. Moje pierwsze auto tj mazda 323 1.7d stala pod blokiem 8 lat i bez zadnego problumu odpalilo ( oczywiscie po naładowaniu akumulatora), tylko troche dymilloo ostro przez kilka minut :D

Alecki 23-08-2010 14:19

Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?
 
...8 lat bez jazdy? Czemu przez tak długi czas ją nie jeździłeś?

(Ale ciekawski jestem...)

Pozdrawiajka,
Alek

danielr 23-08-2010 14:54

Odp: auto bez odpalenia??jak długo??KONSENKWECJE POSTOJU?
 
konkrety:
- słaba ropa może się odstać i wytrąci się z niej to co nie jest ropą ;). Ryzyko to komunikat "woda w paliwie" po odpaleniu. Lepiej zatankuj cały bak dobrego paliwa zanim go odstawisz.
- opony mogą się odkształcić ale nie wiem czy trwale. W każdym razie po takim czasie stania możesz odczuwać bicie kół. W motocyklach, które są wiele lżejsze zaleca się przetaczanie co 2 tygodnie albo trzymanie na specjalnym podnośniku podczas zimowania. Sprawdź ciśnienie w kołach, żeby nie było zbyt niskie.
- aku tak jak koledzy pisali może zdechnąć ale nie powinien , na to nie ma rady niestety.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.