Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czujnik cofania - parkowania - nie dziala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74560)

devil-80 05-08-2013 12:26

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
Panowie ja mam niedługo oglądać Mondeo 06 platinum i wiem, że czujnik nie działa w najgorszym przypadku ile to może mnie kosztować?

Yabollek 27-11-2013 06:51

Czujniki cofania Valeo seftest
 
Witam.

Od kilku dni podczas wrzucania wstecznego nie mam jednego krótkiego PIK tylko jeden dłuższy, drugi krótszy.

Podejrzewam że jeden z czujników sygnalizuje w ten sposób usterkę (o dziwo test ręką przykładanej do każdego z osobna daje pozytywne rezultaty tak jakby wszystkie działały poprawnie).
Da się jakoś wejść w self test, czy może sposób pikania określa który to konkretnie czujnik sygnalizuje problem.

Ma ktoś rozpiskę co oznacza danego typu pikanie w tym modelu fabrycznych czujników cofania? Na forum znalazłem tylko dla bosha.

knopers_1 15-12-2013 12:10

Re: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
mam nastepujaco problem.
wplaczajac bieg wsteczny najpierw zapalaja sie wszystkie diody a po sekundzie zaczunaja swiecic dwie czerwone.
zrobilem najpierw rezet ukladu a ze to nie pomoglo postanowilem zrobic test wlasny ( mam wersje z diodami )
wg testu wychodzi ze mam uszkodzone wszystkie cztery czujniki i kostke rezystancyjna? jest mozliwe ze faktycznie wszystko jest uszkodzone skoro jakis czas temu wszystko dzialalo?

lomax1983 31-03-2014 21:49

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
Ja mam forda monde 2004 kombi, ma fabrycznie montowane czujniki parkowania. Ale nie działają prawidłowo. Po wrzuceniu biegu wstecznego kilka razy za pipa i potem jest cisza. Dodam że nie znalazłem u siebie kostki rezystancyjnej. Ma ktoś pomysł co może być grane?? Jak w takim przypadku zrobić test?? Mam taką [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to jest fotka przykładowa ale dokładnie tak u mnie wygląda i identyczne wiązki są podłączone.

MeXiCo 01-04-2014 19:34

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
u mnie to wygląda nastepujaco:
wlaczam bieg wsteczny i:
jeden krotki cienki sygnal
dalej dlugi gruby
pozniej znowu krotki cienki
pozniej dlugi gruby
dalej dwa krotkie cienkie znowu dlugi gruby
nastepnie cztery krotkie cienkie i dlugi gruby
i cisza
podejrzewam, ze robi test czujnikow od razu po wlaczeniu biegu wstecznego tylko nie bardzo wiem, ktore sa walniete i od ktorej, strony liczyc, biorac pod uwage, ze krotkie cienkie sygnaly to numery czujnikow

master87 03-04-2014 16:06

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
Panowie w moim mondeo ktoś wyjął moduł (pewnie się zepsuł) i teraz mam problem,bo nie wiem jaki być tam fabrycznie powinien. Z tego co zauważyłem mam czujniki cofania Bosch'a i patrząc po kostkach mniemam,że chyba taki jak wkleił wcześniej cornelius :

http://images65.fotosik.pl/838/65cd6ff17ba9ed07m.jpg

Znalazłem podobny i zgadzają się numery : 0 263 004 007
Natomiast różnica jest w numerach pod kodem kreskowym :

97BX-13K236-AB
97BX-13K236-AA

Zaznaczyłem różnice na czerwono. Czy to ma jakieś znaczenie czy mogę śmiało montować taki moduł ?? Sprawa dość pilna

MeXiCo 05-04-2014 20:47

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
Cytat:

Napisał MeXiCo (Post 2187323)
u mnie to wygląda nastepujaco:
wlaczam bieg wsteczny i:
jeden krotki cienki sygnal
dalej dlugi gruby
pozniej znowu krotki cienki
pozniej dlugi gruby
dalej dwa krotkie cienkie znowu dlugi gruby
nastepnie cztery krotkie cienkie i dlugi gruby
i cisza
podejrzewam, ze robi test czujnikow od razu po wlaczeniu biegu wstecznego tylko nie bardzo wiem, ktore sa walniete i od ktorej, strony liczyc, biorac pod uwage, ze krotkie cienkie sygnaly to numery czujnikow

ktos pomoze? wytlumaczy?

master87 06-04-2014 19:55

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
Cytat:

Napisał MeXiCo (Post 2189508)
ktos pomoze? wytlumaczy?

Chyba marne szanse na pomoc ;)

dżizas 07-04-2014 09:31

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
U mnie po włączeniu wstecznego miałem sygnał ciągły.
Oczyszczenie styków wtyczek od czujników cofania rozwiązało problem.
Zawilgotniałe wtyczki lub same czujniki mogą powodować zwarcia w czujnikach stąd różne odczyty z poszczególnych czujników a tym samym różne dźwięki.
Najprostszy sposób odpiąć wtyczki czujników, podstawić coś pod czujnik, wrzucić wsteczny przy włączonym zapłonie i kolejno podpinać czujniki zbliżając i oddalając podstawiony przedmiot aby skontrolować czy dźwięk zmienia się w zależności od odległości od czujnika.

MeXiCo 07-04-2014 21:02

Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
 
Dzięki! sprawdzę, a tym bardziej, ze lubię pogrzebac i rozwiazywac samemu problemy, co innego jak sie skończą pomysly, wtedy to tylko specjalista pomoze jak lekarz chirurg :mad:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.