Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Woda wlewa się do środka nawiewem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162243)

KeyKey 22-07-2012 18:57

Woda wlewa się do środka nawiewem
 
Cześć

Przy dzisiejszym myciu auta zauważyłem, że woda wlewa mi się ciurkiem do środka auta przez dysze nawiewu na nogi pasażera. Którędy mogła się tam dostać ?

Z góry dziękuję za pomoc.

K!S!3L 22-07-2012 19:14

Odp: Woda wlewa się do środka nawiewem
 
Może przez filtr kabinowy bo na podszybiu masz szczelinę? Było na konkurencyjnym forum focusa opis naprawy podszybia.

piotras24 23-07-2012 01:39

Odp: Woda wlewa się do środka nawiewem
 
Miałem to samo.
Tak jak kolega wyżej napisał woda wlewa się przez filtr kabinowy.
Wygląda na to, że rynienka która ma odprowadzać wodę jest źle zaprojektowana i przelewa się przy większej ilości wody.
Rozwiązaniem okazało się podklejenie podszybia tak aby woda się nie dostawała w szczelinę między szybą plastikowym podszybiem.

KeyKey 27-07-2012 21:23

Odp: Woda wlewa się do środka nawiewem
 
Oczywiście leje się przez filtr kabinowy, podszybie trzyma się na jednej spince, jest całe powyginane i w fatalnym stanie. Rynienka też się zniekształciła i nie spełnia swojej roli. Poprzedni właściciel chyba też miał z tym problem bo próbował podkleić rynienkę silikonem. Chyba będę musiał poszukać całego podszybia gdzieś na szrocie - nie wiem czy to jest do uratowania...Mam taśmę Forda do uszczelniania podszybia ale jeśli rynienka nie jest na swoim miejscu to i tak nic to nie da.

radogol 27-07-2012 21:47

Odp: Woda wlewa się do środka nawiewem
 
Miałem podobny problem. Podjechałem do szybexu, podkleili mi ładnie podszybie i po problemie. Koszt 20 zł

korek007 28-07-2012 13:12

Odp: Woda wlewa się do środka nawiewem
 
Cytat:

Napisał KeyKey (Post 1857581)
...Rynienka też się zniekształciła i nie spełnia swojej roli.......Mam taśmę Forda do uszczelniania podszybia ale jeśli rynienka nie jest na swoim miejscu to i tak nic to nie da.

Witam
Według mnie przy uszkodzonej rynience lub uszczelce obudowy filtra klejenie podszybia do szyby przypomina leczenie pewnej choroby pudrem. W mojej foce podszybie odstaje od szyby, a nigdy nie miałem wody w kabinie, nawet podczas największej ulewy.
Pozdrawiam.

MarcinMegusi 31-07-2012 18:21

Odp: Woda wlewa się do środka nawiewem
 
przerób podszybie na wkręty :) (poszukaj instrukcji, jest na forach) będzie dobrze przylegało ale tak jak pisali poprzednicy rynienke masz pewnie pękniętą albo wygiętą i się zlewa do filtra. U mnie nawet jak odstawało to nigdy sie woda nie wlała do środka..

KeyKey 06-08-2012 21:51

Odp: Woda wlewa się do środka nawiewem
 
Uszczelka Forda zdała egzamin, trzyma bardzo mocno - problem rozwiązany.

mgrlutek 07-08-2012 06:54

Odp: Woda wlewa się do środka nawiewem
 
też zauważyłem ten problem u siebie. Ostatnio poświęciłem dużo czasu na wyjęcie wykładziny i dokładne osuszenie. Podkleiłem również podszybie, a woda nadal wlewa się do środka. Może ktoś wyjaśnić czy ta rynienka znajduje się na elemencie plastikowego podszybia. ? Czy wymiana na nówkę może coś pomóc???

mjprzem 07-08-2012 13:05

Odp: Woda wlewa się do środka nawiewem
 
Rynienka jest dobrze zaprojektowana..to jest p[roblem w tym ze ludzie ktorzy wymieniaja filtr odginaja i odksztalcaja podszybie bo nikomu sie niechce odkrecac calego podszybia i wycieraczek do wymiany filtra.

Normalnie jak rynienka jest nie odksztalcona(lub mozna ja podeprzec od dolu na filtrze aby sie podnosila do normalnego ksztaltu) to niema potrzeby podklejac podszybia.
Kazdy wybiera sposob wedlug swojego widzimisie... ale samo podklejanie w zimie moze nie zdac egzaminu bo mrozik i tak wszystko moze rozsadzić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.