Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Ciche "klikanie" kierunkowskazów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339731)

OldFocus 05-03-2024 20:30

Ciche "klikanie" kierunkowskazów
 
Witam, jak w temacie, niedawno miałem Focusa MK1 i słyszałem je doskonale. Teraz radio (nie słucham głośno) albo szybsza jazda powodują, że nie słyszę kliknięć.
Miałem nadzieję, że da się to zmienić w ustawieniach softu.
Pytałem w serwisie dealera - twierdzą, że tego nie da się regulować.
Szukałem na forach zagranicznych i wygląda na to, że problem dotyczy też innych modeli. Żadnych rozwiązań nie znalazłem ale piszę tu bo Polak potrafi. :)
Może ktoś ma jakiś pomysł?

Póki co jest na gwarancji, więc działania "brutalne" są wykluczone. Ale na przyszłość jak najbardziej również mnie interesują.

wrzoch 07-03-2024 22:22

Odp: Ciche "klikanie" kierunkowskazów
 
Samochód jest dobrze wyciszony, to i klikanie dopasowali.
Mnie by głośniejsze irytowało.

Audio mogłoby być głośniejsze, ale kierunki są OK.

Znasz jakieś auto gdzie da się sterować głośnością kierunkowskazów?

Sisiek 08-03-2024 12:57

Odp: Ciche "klikanie" kierunkowskazów
 
Mi osobiście nie przeszkadza, ale również odnotowałem, że działają za cicho. To nie kwestia wyciszenia auta tylko błąd. Niestety w wielu obszarach producenci idą dziś na skróty. Tego tematu ewidentnie nie przetestowali w aucie. Użytkownicy przez dziesięciolecia przyzwyczajeni byli do pewnych standardów w samochodach, a teraz się je obcina bo taniej. Nawet strzałki kierunkowskazów na zegarach mrugają byle jak, zupełnie nie do rytmu z kierunkowskazem czy jego dźwiękiem. Podobnie jak niedopasowanie jasności przycisków do wyświetlacza zegarów, ergonomia panelu klimatyzacji. Przez lata tematu nie da się poprawić i koniec. Ułamek użytkowników takie rzeczy zgłasza a reszta się cieszy z wielkiego ekranu. Na szczęście Ford ciągle super się prowadzi i tylko to mnie trzyma przy marce.

OldFocus 09-03-2024 11:52

Odp: Ciche "klikanie" kierunkowskazów
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 3487218)
Znasz jakieś auto gdzie da się sterować głośnością kierunkowskazów?

To, że nie znam, to żaden argument. Może inni producenci dają głośniej i nie trzeba regulować. Teraz, gdy wszystkie możliwe funkcje są sterowane komputerem, a konsola LCD pozwala na łatwe wejście w ustawienia, nie wydaje się to trudne do zrobienia.

Tam
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jest przykład rozwiązania.

Pozdrawiam

pankrakus 09-03-2024 18:26

Odp: Ciche "klikanie" kierunkowskazów
 
Witam

Jeśli dla kolegi wszystko jest proste i łatwe, to zamiast pytać - weź i zrób

Podstawowy błąd - przez analogię - próba przeniesienia funkcjonalności jednego urządzenia na drugie => nie ważne czy mówimy o samochodzie czy o programie komputerowym czy o czajniku

Napisz nam na przyszłość, żebyśmy wiedzieli jak to zrobić,
bo same nieuki na tym forum

pozdrawiam

OldFocus 10-03-2024 13:40

Odp: Ciche "klikanie" kierunkowskazów
 
Cytat:

Napisał pankrakus (Post 3487356)
Jeśli dla kolegi wszystko jest proste i łatwe, to zamiast pytać - weź i zrób

- pytałem w nadziei znalezienia pomocy kogoś, kto wie więcej niż ja.
Dyskusja na poziomie trzepaka mnie nie interesuje.
A pisząc, że to łatwe miałem na myśli producenta a nie końcowego użytkownika.

Cytat:

Napisał pankrakus (Post 3487356)
Napisz nam na przyszłość, żebyśmy wiedzieli jak to zrobić,
bo same nieuki na tym forum

- jeden frustrat na pewno.

Liczyłem np. na informację, czy "biper" wydający dźwięki klikania jest łatwo dostępny to mogłoby pozwolić na np. równoległe dołączenie dodatkowego.
Czasami software zawiera nieudokumentowane funkcje - miałem nadzieję, że ktoś taką zna.
Co do przyszłości, jeżeli hardware na regulację pozwala, to może któraś aktualizacja softu to umożliwi. I wtedy na pewno o tym napiszę.

Pozdrawiam

Bump:
Cytat:

Napisał Sisiek (Post 3487276)
Niestety w wielu obszarach producenci idą dziś na skróty.

Zgadzam się, a Ford bardzo mnie rozczarował. Instrukcja do Focusa była przyzwoicie wydrukowaną książeczką, gdzie znajdowałem wszystko czego szukałem. Teraz pobieram PDF - ok. to nawet lepiej, bo teoretycznie, nawet bez użycia AI można utworzyć inną dla każdej wersji. Tymczasem tam jest kocioł ze wszystkim (650 str.) i pełno błędów. Tak niechlujnie napisanej instrukcji jeszcze nie widziałem. Ale przepraszam, to już było OT.

pankrakus 10-03-2024 14:47

Odp: Ciche "klikanie" kierunkowskazów
 
Cytat:

Napisał OldFocus (Post 3487412)
[...]
Ford bardzo mnie rozczarował
[...]

Zmień Forda na coś innego - po co się męczyć na siłę,
ze wszystkim same problem

pozdrawiam

Sisiek 10-03-2024 15:30

Odp: Ciche "klikanie" kierunkowskazów
 
Cytat:

Napisał OldFocus (Post 3487412)
Tak niechlujnie napisanej instrukcji jeszcze nie widziałem.

To prawda. Nawet do konkretnego VIN - inna zawartość jest w PDF, a inna w wersji html. Nawet tak trywialnej rzeczy jak specyfikacja oleju silnikowego nie są w stanie jednoznacznie podać.

tomao 10-03-2024 16:43

Odp: Ciche "klikanie" kierunkowskazów
 
Dźwięk mogą zmienić przy okazji jakiegoś nowszego softu licznika (tak było np dla focusa mk3). Nie pozostaje nic innego jak monitorowanie możliwych aktualizacji.

pankrakus 17-03-2024 07:24

Odp: Ciche "klikanie" kierunkowskazów
 
Cytat:

Napisał OldFocus (Post 3487412)
[...]
- jeden frustrat na pewno.
[...]

Wychodzi na to, że frustrat miał rację

miłego dnia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.