Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Instrukcja obslugi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=49691)

Arkag16 18-08-2008 10:58

Instrukcja obslugi
 
Szukam instrukcji obslugi do Ford Mondeo 2002r (sprowadzilem z Belgii i nie ma polskiej wersji). Nie moge jej nigdzie znaleźć :/ I jakby co nie podawajcie mi ze tu jest [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bo tam jest dla rocznika 2004 z nowsza deska :(
Prosze o pomoc

Kondzio 18-08-2008 11:47

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
podaj e-mail mam jakąś z 2003 może to będzie to

Arkag16 18-08-2008 21:18

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jarek_Onet 18-08-2008 21:27

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
Popatrz na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tam powinna być instrukcja do Twojego autka

marbaro 18-08-2008 23:08

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
Podpowiedzcie koledzy, jak wymienić filtr antypyłkowy w kabinie?
i druga sprawa: Czy ktoś wymieniał poduszki pod silnikiem? Mechanicy na hasło o wymianie łapią się za głowę, że to tyle roboty i koszty - nikt nie chce konkretnie odpowiedzieć ile to kosztuje i ile będzie trwać.
Macie z tym jakieś doświadczenia?

pozdrawiam kolegów

marbaro

MKIII TDCI 2002

Arkag16 18-08-2008 23:25

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
Cytat:

Napisał Jarek_Onet
Popatrz na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tam powinna być instrukcja do Twojego autka

Czytaj uważnie mój post.... Przecież napisałem że jest tam instrukcja do nowszej wersji!

Jarek_Onet 19-08-2008 12:31

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
Cytat:

Napisał Arkag16
Cytat:

Napisał Jarek_Onet
Popatrz na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tam powinna być instrukcja do Twojego autka

Czytaj uważnie mój post.... Przecież napisałem że jest tam instrukcja do nowszej wersji!

Kolego zadaj sobioe trochę trudu, poprzeglądaj instrukcje i wtedy pisz.
Pierwsza z brzegu jest instrukcja do Mondeo MK3, instrukcja jest z 2005 roku więc nie dotyczy nowszej wersji Mondeo MK4 (te są niżej). Prawdą że nie jest ona dokładnie do Twojego auta z 2002 roku, tylko do modeli po roku 2003, ale zmiany które zaszły dotyczą drobnostek takich jak wnętrze (rodzaj konsoli, nowe radia, wprowadzenie klimtronika, nawigacji DENSO), na zewnątrz poza typem halogenów i drobnymi niuansami np. w postaci kloszy tylnych lamp, czy też atrap i wyglądu zderzaków. Pozostałe informacje są takie same i również pasują do Twojego Mondka.

Ponadto na samym dole jest instrukcja do starszej wersji Mondeo która powinna Cię zadowolić.

kicaj 19-08-2008 12:39

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
Cytat:

Napisał marbaro
Podpowiedzcie koledzy, jak wymienić filtr antypyłkowy w kabinie?
i druga sprawa: Czy ktoś wymieniał poduszki pod silnikiem? Mechanicy na hasło o wymianie łapią się za głowę, że to tyle roboty i koszty - nikt nie chce konkretnie odpowiedzieć ile to kosztuje i ile będzie trwać.
Macie z tym jakieś doświadczenia?

pozdrawiam kolegów

marbaro

MKIII TDCI 2002

filtr przeciwpylkowy
na wszystko znajdziesz odpowiedz na forum - byly tematy na ten temat poruszane, a z poduszkami jak pamietam to nie taki problem i koszta...

Arkag16 19-08-2008 16:03

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
[quote=Jarek_Onet]
Cytat:

Napisał Arkag16
Cytat:

Napisał Jarek_Onet":2djr2m9y]Popatrz na [url="http://www.ford.pl
http://www.ford.pl[/url] tam powinna być instrukcja do Twojego autka

Czytaj uważnie mój post.... Przecież napisałem że jest tam instrukcja do nowszej wersji!

Kolego zadaj sobioe trochę trudu, poprzeglądaj instrukcje i wtedy pisz.
Pierwsza z brzegu jest instrukcja do Mondeo MK3, instrukcja jest z 2005 roku więc nie dotyczy nowszej wersji Mondeo MK4 (te są niżej). Prawdą że nie jest ona dokładnie do Twojego auta z 2002 roku, tylko do modeli po roku 2003, ale zmiany które zaszły dotyczą drobnostek takich jak wnętrze (rodzaj konsoli, nowe radia, wprowadzenie klimtronika, nawigacji DENSO), na zewnątrz poza typem halogenów i drobnymi niuansami np. w postaci kloszy tylnych lamp, czy też atrap i wyglądu zderzaków. Pozostałe informacje są takie same i również pasują do Twojego Mondka.

Ponadto na samym dole jest instrukcja do starszej wersji Mondeo która powinna Cię zadowolić.[/quote:2djr2m9y]

No rzeczywiście do starszej.... To jest instrukcja do modelu powyzej 2004.... A to co wymieniles ,,zaszły dotyczą drobnostek takich jak wnętrze (rodzaj konsoli, nowe radia, wprowadzenie klimtronika, nawigacji DENSO)" to wlasnie do tego potrzebuje instrukcji:( A tam jest opisana nowsza konsola itp...

arturek 19-08-2008 21:07

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
Witam
Już nie przesadzaj z tymi zmianami w desce rozdzielczej.
Przyciski mają inny kształt ale te same oznaczenia.
Oznaczenie pokręteł / przycisków klimy jest intuicyjne.
Opis systemu audio jest i tak w osobnej instrukcji audio.
Możesz zrobić podobnie jak ja i kupić książkę "Sam naprawiam ..." bo tam jest opisana starsza konsola.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]?

W TISie też jest opisana wersja przed liftingiem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak jak napisał przedmówca - są dwie istotne (?) zmiany:
- przednie przeciwmgielne (czyli wymiana żarówki)
- deska rozdzielcza

Przypomnę, że instrukcja obsługi to nie książka sam naprawiam więc opisu naprawy tam nie znajdziesz.

Może prościej będzie gdy powiesz jakiej informacji szukasz.

pozdrawiam
Arturek

Jarek_Onet 19-08-2008 21:56

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
Zmiany zaszły dokładnie w roku 2003' a instrukcja która jest na stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] opisana pod nazwą;
"Pobierz instrukcję obsługi Forda Mondeo - starsze modele (PDF, ok. 3.0 MB)"
odnosi się do samochodów z lat 2001-2005. To że jest wydana w roku 2004 nie znaczy że nie odnosi się do samochodów po roku 2005.

Oddzielna jest instrukcja do samochodów po tzw. FL wykonanym w 2005 (według mnie są to zmiany wręcz niezauważalne). Instrukcja na stronie Forda jest pod nazwą:
"Pobierz instrukcję obsługi Forda Mondeo (PDF, ok. 4.7 MB)"

Całkowicie inną jest instrukcja do Mondeo MKIV z 2008:
"Pobierz instrukcję obsługi nowego Forda Mondeo cz.1 (PDF, ok. 7 MB)
Pobierz instrukcję obsługi nowego Forda Mondeo cz.2 (PDF, ok. 7 MB)

Instrukcje do AUDIO masz oddzielne.
Trzeba trochę poszukać.

arturek 20-08-2008 08:03

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
Cytat:

Napisał Jarek_Onet
[...]
Oddzielna jest instrukcja do samochodów po tzw. FL wykonanym w 2005 (według mnie są to zmiany wręcz niezauważalne). Instrukcja na stronie Forda jest pod nazwą:
"Pobierz instrukcję obsługi Forda Mondeo (PDF, ok. 4.7 MB)"
[...]

Instrukcja mondeo
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

maryanpl 20-08-2008 15:38

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
Cytat:

Napisał marbaro
Podpowiedzcie koledzy, jak wymienić filtr antypyłkowy w kabinie?
i druga sprawa: Czy ktoś wymieniał poduszki pod silnikiem? Mechanicy na hasło o wymianie łapią się za głowę, że to tyle roboty i koszty - nikt nie chce konkretnie odpowiedzieć ile to kosztuje i ile będzie trwać.
Macie z tym jakieś doświadczenia?

pozdrawiam kolegów

marbaro

MKIII TDCI 2002

Bardzo prosta sprawa. Kupujesz filtr, następnie podnosisz maskę w aucie i po lewej stronie jak stoisz przodzem do auta to na górze, prawie przy samym podzszybiu jest parę śróbek. Rozkręcasz i w środku trochę głebiej siedzi filtr. Nie wiem czy jasno Ci to napisałem, ale jak nie to mogę podesłać zdjęcie na maila gdzie dokładnie się znajdujeten filtr. Naprawdę nie ma dużo roboty.
Pozdrawiam

krzysiekj1990 21-08-2008 21:14

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
Cytat:

Napisał maryanpl
Cytat:

Napisał marbaro
Podpowiedzcie koledzy, jak wymienić filtr antypyłkowy w kabinie?
i druga sprawa: Czy ktoś wymieniał poduszki pod silnikiem? Mechanicy na hasło o wymianie łapią się za głowę, że to tyle roboty i koszty - nikt nie chce konkretnie odpowiedzieć ile to kosztuje i ile będzie trwać.
Macie z tym jakieś doświadczenia?

pozdrawiam kolegów

marbaro

MKIII TDCI 2002

Bardzo prosta sprawa. Kupujesz filtr, następnie podnosisz maskę w aucie i po lewej stronie jak stoisz przodzem do auta to na górze, prawie przy samym podzszybiu jest parę śróbek. Rozkręcasz i w środku trochę głebiej siedzi filtr. Nie wiem czy jasno Ci to napisałem, ale jak nie to mogę podesłać zdjęcie na maila gdzie dokładnie się znajdujeten filtr. Naprawdę nie ma dużo roboty.
Pozdrawiam

Jest lepszy sposób kupujesz filtr antypyłkowy firmy Filtron i w śodku masz instrukcje z rysunkami pozdrawiam

Kondzio 22-08-2008 09:50

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
a znam lepszy sposób - jedziesz do serwisu i Ci robią :fcp12 - kasują z 250 zeta i po sprawie
jakoś musiałem to napisać tak prawie przy weekendzie mi się zażartowac chciało

arturek 22-08-2008 15:02

Re: [MK3] Instrukcja obslugi
 
Witam
Wymiana filtra kabinowego (przeciwpyłkowego) jest tak banalna (w porównaniu z focusem 1) że bylem w szoku.

Trzeba odkręcić zewnętrzne, plastikowe podszybie po stronie pasażera.
- podnosisz maskę
- NIE odpinasz wycieraczek
- odkręcasz śruby mocujące plastik podszybia
- ciągniesz w kierunku produ samochodu (jest wciśnięty w uszczelkę szyby)
- u mnie wyszedł bez problemu
- po wyjęciu plastiku, bez problemu dostajesz się do filtra
- wymieniasz filtr
- składasz wszystko do kupy

Czas pracy 1-2 minuty.

michalkoczur 26-01-2012 13:10

Odp: [MK3] Instrukcja obslugi
 
panowie a gdzie znalezc instrukcje "sam naprawiam mondeo mk4" ?

Keram-1 27-01-2012 20:47

Odp: Instrukcja obslugi
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie wiem czy ci pomogłem

winmajor 04-12-2012 14:46

Odp: Instrukcja obslugi
 
Cytat:

Napisał Keram-1 (Post 1772824)
Nie wiem czy ci pomogłem

No tu faktycznie jest sporo do wyboru... trochę trzeba przeszperać...
Tak czy inaczej do MK3 można znaleźć, ale wcześniejsze modele to klopot...
Swoją drogą [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] też fajnie zagrał, bo konkretna lista instrukcji to tak 2005-2009 rok produkcji... a szkoda.
W każdym razie mnie się udało ją ściągnąć. Jeśli by ktoś potrzebował mam obecnie do:
MONDEO MK2
MONDEO MK3

juri2069 11-03-2013 12:45

Odp: Instrukcja obslugi
 
a jezeli chodzi o wymiane poduszki pod silnikiem to w porywach do 2 minut razem z otworzeniem piwa. Górne wiadomo trzeba podwieszac silnik jak w kazdym aucie

papilio 11-03-2013 16:41

Re: Instrukcja obslugi
 
A gdzie można znaleźć sam naprawiam mk3???

qndziu 11-03-2013 18:27

Odp: Re: Instrukcja obslugi
 
Cytat:

Napisał papilio (Post 1973670)
A gdzie można znaleźć sam naprawiam mk3???

najprościej to w księgarni:D a tak na poważnie to mam Sam naprawiam, tylko ma prawie 90 mega, więc nie za bardzo wiem jak ci to wysłać:)

papilio 11-03-2013 18:37

Re: Instrukcja obslugi
 
hmmm sporo.... a to są zdjęcia?

arturek 11-03-2013 19:28

Odp: Instrukcja obslugi
 
Cytat:

Napisał papilio (Post 1973670)
A gdzie można znaleźć sam naprawiam mk3???

Witam

Tu np.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Keram-1 11-03-2013 19:31

Odp: Instrukcja obslugi
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

papilio 11-03-2013 20:09

Re: Instrukcja obslugi
 
dziękuję:)))

Prekarian 25-09-2013 13:57

Instrukcja obsługi
 
Witam

Poszukuje instrukcji obsługi do forda mondeo z 2002 r., niestety nigdzie nie mogę jej znaleźć, czy mogę liczyć na czyjąś pomoc ?

Pozdrawiam

pankrakus 25-09-2013 14:15

Odp: Instrukcja obsługi
 
Witam

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

albo na stronie Ford Polska

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Oryginalne instrukcje w formacie PDF dotyczą wersji po lifcie ALE jest to minimalna różnica w stosunku do wersji przed liftowej (kształt przycisków)

pozdrawiam
pankrakus


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.