Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   S-Max I FL - wymiana na II (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337258)

kub4 22-09-2023 15:55

S-Max I FL - wymiana na II
 
Cześć!
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie wymiana S-Maxa na nowszy (II). Teraz jeżdżę poliftowym 2l dieslem (140KM). Ogólnie to przez te lata mogę go tylko chwalić. Jak dla mnie ciężko o lepszego vana na rynku.

Ale wiadomo, lata lecą, przebieg rośnie i człowiek się zastanawia nad czymś nowszym.

Pierwotnie chciałbym zrobić rozeznanie.

I mam w związku z tym kilka pytań:
1) Które silniki/wersje w rocznikach 2016, a powiedzmy 2020 będą najlepszym wyborem? Czy te benzyny są w porządku?

2) Jak z automatycznymi skrzyniami w wersji II? Pamiętam, że jak szukałem swojego polifta, to mocno odradzano (w internecie) automatycznych skrzyń biegów w tych modelach. Coś się zmieniło? Mam drugie auto, automat i nie ukrywam, że w XXI w. jest to coś, co chciałbym mieć :) Z drugiej strony jak ma być z tym kłopot to może lepiej odpuścić.

3) Czy jest coś szczególnego, na co warto zwrócić uwagę przy tym modelu? Nie wiem, jakieś akcje serwisowe, typowe usterki, itp.?

kln1920 24-09-2023 08:06

Odp: S-Max I FL - wymiana na II
 
1) Ja bym brał 2.0 DW10F, a unikał nowszych Ecoblue
2) Powershift jest poprawiony w MK2, w Ecoblue jest hydrokinetyk

kub4 24-09-2023 14:47

Odp: S-Max I FL - wymiana na II
 
Czyli automat w MK2 już rozumiem można brać?��

A co z wersjami benzynowymi?

slawek-kali 26-09-2023 16:09

Odp: S-Max I FL - wymiana na II
 
do kasacji..

kub4 27-09-2023 12:25

Odp: S-Max I FL - wymiana na II
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3471497)
do kasacji..

Czego dotyczy ta odpowiedź? Skrzyni? Silników benzynowych?

B75 30-09-2023 13:34

Odp: S-Max I FL - wymiana na II
 
Bierz diesla, jeśli znajdziesz zadbany egzemplarz z niedużym przebiegiem to będziesz zadowolony. Ja jeżdżę dużo po mieście i DPF bez problemów się wypala. Benzyna 1,5 trochę słaba, zwłaszcza jak planujesz wycieczki z rodziną, a 2,0 rzadko spotykane

kub4 01-10-2023 21:00

Odp: S-Max I FL - wymiana na II
 
No niby na papierze nawet ten 1.5 160KM nie wygląda źle. Ten 2.0 już całkiem fajnie :)

Pytanie jak te silniki EcoBoost się spisują, szczególnie w zestawieniu z automatyczną skrzynią biegów? Czy to udane jednostki, czy nie? Czy mają jakieś bolączki?

Jeżdżę teraz jedynką, dieslem. Nie mam do niego za bardzo zastrzeżeń, ale jednak myślałem, żeby pochylić tym razem nad benzyną (jeżeli warto).

MAG 08-10-2023 19:00

Odp: S-Max I FL - wymiana na II
 
Znajomy miał tego 1,5EcoBoost i sobie chwalił - do jego potrzeb wystarczał.
Ten sam silnik miałem w poliftowej Kudze Mk2 i po chipie na 200KM/313Nm jeździło mi się tym bardzo fajnie.

Mówiłeś o automacie, a w przypadku S-Max'a Mk2 silnik 1,5EB występował bodajże tylko z manualem. Mogę się tu mylić, ale jakoś nigdy nie widziałem tej wersji silnikowej z automatem. Dla odmiany 2,0EB wystepował tylko i wyłącznie z automatem i był to hydrokinetyk.

Przez trochę ponad rok jeździłem Mk2 w BiTurbo i to naprawdę było bardzo fajne auto - widać postęp w stosunku do Mk1, chociaż ja porównywałem z przedliftem...
Skrzynia PowerShift drugiej generacji została poprawiona i nawet jak padnie, to koszta jej naprawy są niższe niż pierwszej generacji PS w poliftowych Mk1.

kub4 09-10-2023 08:51

Odp: S-Max I FL - wymiana na II
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 3472627)
Mówiłeś o automacie, a w przypadku S-Max'a Mk2 silnik 1,5EB występował bodajże tylko z manualem. Mogę się tu mylić, ale jakoś nigdy nie widziałem tej wersji silnikowej z automatem. Dla odmiany 2,0EB wystepował tylko i wyłącznie z automatem i był to hydrokinetyk.

Czy nie ma tej dwulitrowej benzyny z tym poprawionym PowerShiftem? Bo rozumiem, że ten hydrokinetyk raczej odpada?

MAG 09-10-2023 10:56

Odp: S-Max I FL - wymiana na II
 
S-Max Mk2 (również Mondeo Mk5, Galaxy Mk4) z silnikiem 2,0 EcoBoost tylko i wyłącznie skrzynia automatyczna hydrokinetyczna. Poprawiony PowerShift szedł tylko do diesli.

Ta skrzynia hydrokinetyczna jest bardzo ok jeśli chodzi o trwałość. Zdecydowanie nie należy tego rozwiązania odrzucać. Może i nie jest szybka, ale w trybie Sport daje radę przy dynamicznej jeździe.

Kolega o którym wspominałem, że miał Mk2 tego 1,5 EcoBoost przesiadł się na 2,0 EcoBoost i twierdzi że w trybie Normal samochód jest odczuwany jako taki bardziej do spokojnej jazdy i dopiero tryb Sport pozwala domyślić się że tam jest 240 koni...

btw - Podejrzewam że 1,5 w manualu zaczipowany na okolice 200-210KM i 300-320Nm będzie miał bardzo podobne osiągi jak standardowy 2,0 w automacie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.