Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] st220 - sprężyny, simering półosi skrzyni, nowe hamulce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296050)

Przemooo30 14-05-2019 11:55

st220 - sprężyny, simering półosi skrzyni, nowe hamulce
 
Witam Panowie

1

Z jednej strony mam mniejszą szparę międyz nadkolem a kołem, wiec chyba sprężyna siadła - prawa strona. Pryz skręcie w prawo czasami jest jakby taki dziwny dźwięk, podobno towarzyszący temu gdy spreżyna ma niedługo siąść.
Na forum wyczytałem, że razem ze sprężyną warto wymienić łożysko bo ono jest przyczyną, bądź skutkiem "siadania sprężyny". Ale czy to na pewno zasada pewna, że jak jedno to i drugie do wymiany?

Sprężyny chcę wziąć te: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a łożyska to podobno SKF są dobre, tylko to kolejne prawie 300zł. wiec pytam czy warto/trzeba? czy trzeba kupić dodatkowo z jakimś "wzmocnieniem" te łożysko?

Czy może ekonomicznie, to najpierw wymienić spręzyny a potem łożysko? czy nie warto i potem płaci się 2x za robote niepotrzebnie a łożyska i tak będize trzeba?



2

mam też pytanie o simiering półosiosi skrzyni manualnej, bo cieknie mi z niej olej i teraz przy wymianie simeringu wymieniać też całkowicie olej czy może zlać go i wlać ponownie? czy też dolewka?
uszczelniacz tutaj znalazłem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



3

wymieniam na większe zaciski i klocki i tarcze, bo tarcze mam zwihrowane (przy 120 przy hamowaniu telepie kierownicą) czy taki zestaw bedize dobry?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
czy w tej cenie może coś lepszego?

zaciski kupiłem takie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przemooo30 15-05-2019 10:42

Odp: st220 - sprężyny, simering półosi skrzyni, nowe hamulce
 
nikt nie pomoże? :)

karloss 15-05-2019 11:35

Odp: st220 - sprężyny, simering półosi skrzyni, nowe hamulce
 
1. Jeżeli siada górne łożysko może w perspektywie czasu uszkodzić sprężynę - mi w MK3 kiedyś pękła. Auto siadło na jedną stronę.
Sprężyny bardzo dobre, też takie u siebie montowałem. Lesjofors szedł na pierwszy montaż. Wymieniaj parami, najlepiej łącznie z łożyskami (ja też montowałem SKF, ale do wersji 1.8 benzyna wówczas były dużo tańsze). Warto dołożyć smaru do łożysk przed ich założeniem.

2. To zależy w jakim stanie będzie olej, który zlejesz. Jak będzie ciemny, trochę "przepalony" to lepiej wymienić. Chyba Castrol robi GL-4 do tej skrzyni (musisz się upewnić czy będzie pasować - tutaj na forum przynajmniej był polecany). Cena niecałe 30zł za litr jak dobrze pamiętam.

3. Same tarcze i klocki ok. Wg mnie do dobry kompromis pomiędzy jakością a ceną. Będziesz z tego zestawu zadowolony.

Przemooo30 15-05-2019 15:07

Odp: st220 - sprężyny, simering półosi skrzyni, nowe hamulce
 
Dzięki bardzo za odp.

Olej skrzynia biegów OEM Ford 75W FE Ford nie będize dobry? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy razem z olejem trzeba filtr wymienić? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

znalazłem ten co mówisz i go zamówiłem. pisze, że do mondeo więc chyba ok: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jendrekmak 16-05-2019 10:53

Odp: st220 - sprężyny, simering półosi skrzyni, nowe hamulce
 
Nie masz filtra oleju w skrzyni.

Suchy-Wawa 23-05-2019 20:55

Odp: st220 - sprężyny, simering półosi skrzyni, nowe hamulce
 
Witam. Podepnę się pod temat. Mi też olej wyciekał ze skrzyni, aż niestety umarła. Teraz
nie wiem czy wymieniać jeden czy dwa uszczelniacze przy zamówieniu używki?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.