Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=174817)

majsterus_nt 05-02-2013 21:31

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
auto na lawete i do Polski.

Grzebane sterowniki to loteria, przerabiałem już to, padł po 3 miesiącach.
Kupiłem całą pompę.

mjprzem 06-02-2013 08:33

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
Cytat:

Napisał KruczeK (Post 1952901)
Jeśli odpali na twoim naprawionym sterowniku to nic nie trzeba robić, ale ile to pojeździ ? tego nikt nie wie.

Samo wlutowanie tranzystora wydaje się banałem, a jednak trzeba to umieć zrobić, żeby działało.
edit: pisałeś wcześniej coś jeszcze o sprawdzaniu tranzystora przylutowanego - tak się nie da sprawdzić tranzystora :)

niestety ale przelutowanie tranzystora to tylko wydaje sie balal..bo dryciki ktore sa w sterowniku pokryte chyba srebrem a chyba wykonane z al...to do tego cyna bardzo nie chetnie sie lapie.

powoduje to powstawanie zimnych lutow.

a tranzystorek mozna sprawdzic jak jest poza sterownikiem.

ale
grzybekmisiek
nie napisales:
-miales upalony tranzystorek (pewnie miales to)
-czy miales upaloną nozke od tranzystorka?

grzybekmisiek 06-02-2013 15:26

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
[QUOTE=KruczeK;1952901]Jeśli odpali na twoim naprawionym sterowniku to nic nie trzeba robić, ale ile to pojeździ ? tego nikt nie wie.



nie musi długo chodzi mi głównie o zjazd do kraju bo regeneracja tudzież inne opcje wolałbym w Polsce chodzi mi w sumie o to tylko żeby było się jak wydostać :)

Laweta drogi kolego dla mnie po znjomości 2000 zł więc te pieniądze wolałbym wyłożyć na pompę np.
Co do tranzystorka to wyglądał na spalony w sensie wizualnym a ta nóżka była już luźna jak chcieliśmy sprawdzić miernikiem tranzystor

KruczeK 06-02-2013 17:07

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
Nie wiem jak masz uszkodzony ten sterownik, ale nadal upieram się przy tym, abyś zamówił w Polsce naprawiony cały sterownik z czystym immo i wrócisz za te 700 czy 800 zł. Gwarancję przecież dają te typy co naprawiają, więc conajmniej na rok będziesz miał spokój, w między czasie wyślesz do naprawy swój sterownik i jak będziesz znowu w niemczech, a odpukać, znowu ci zdechnie, to założysz naprawiony stary i pojedziesz.
Mi by już dawno brakło chęci do grzebania, skoro rozwiązanie jest takie proste, a koszty jakieś i tak cię nie miną.

Aaa, żeby nie było, nie handluję sterownikami :diabelek:

grzybekmisiek 06-02-2013 20:15

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
a szkoda bo by wziął od Ciebie z gwarancją :) zakładam ten ,mój robi jeszcze jedną próbę jak nie da rady to zobaczę, za tydzień i tak planuje jechać do kraju (busem niestety) więc na miejscu może coś załatwię. Nowy sterownik mogę mieć za niecałe 700 więc lepiej by było nowy niż używkę tylko znowu to immo. Fakt jest jeden że musi to być zrobione. Autko ogólnie igła - kupione w Niemczech, do tej pory żadnych dokładek tylko tankowanie i jazda

mjprzem 07-02-2013 09:13

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
to bierz nowy sterownik...za 700zl a immo t nieproblem. jezeli sterownik nowy to immo powinno sie samo zaadoptowac, a wykasowanie immo to nie problem.

problem w tym ze za 700zl jak kupisz sterownik w polsce po regeneracji to szanse ze bedzie dzialal sa duze, ale ze bedziesz chcial takim samochodem jezdzic-sa male bo zazwyczaj auto traci nawet 50% mocy a to duzo. juz nie raz z tym sie spotkalem..czasami samochodem ciezko jest nawet ruszyc. ale oczywiscie gosc co sprzeda ci sterownik bedzie ci wciskal kit ze to napewno wina pompy w samochodzie a nie jego sterownika....niewierz w takie cuda. pompy sie tak szybko nie psuja z dnia na dzien.

grzybekmisiek 07-02-2013 19:23

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
założyłem sterownik wszystko dobrze podpięte i dalej ten sam błąd. Moim zdaniem sterownik jest dobry, dlaczego: kiedy nastąpiła awaria miałem dwa błędy. Po wymianie tranzystora pojawiał się tylko jeden ale doszliśmy do wniosku z kolegą że pojawia się przy odpięciu wtyczki od sterownika (bo za każdym razem odpinam jeszcze aku) i ten błąd się da skasować więc tak mniemam że wtedy co były dwa to musiał być jeden związany z tranzystorem.

Moja Żonka robi równocześnie wywiad w Polsce po znajomych mechanikach elektrykach itp i ktoś jej podrzucił temat że któryś diesel Focusa ma coś takiego że po regeneracji sterownika pomimo ze jest ten sam trzeba go adaptować kompem. Słyszeliście coś w tym temacie??

mjprzem 08-02-2013 11:03

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
dlatego ci napisalem....wez ten sterownik na kts-a i zrob adaptacje..jak zadziala to bedzie a jak nie to sterownik padl.

mpyciu 19-08-2015 07:27

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
Witam, napiszcie koledzy jakie było rozwiązanie problemu, bo mam identycznie: błędy p1554 i p1654, a po wymianie tranzystora wywaliło błąd p1608 i nie pali.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.