Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Dymi na czarno (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=140727)

puchacz1985 03-10-2011 11:22

Dymi na czarno
 
Witam!!

Znowu usterka w mojej foczce 1.6 benzyna :/

Zauważyłem ze silnik spala olej i to w dużych ilościach bo na 1000km jakies 2l.

Dymi na czarno przy mocniejszym dodaniu gazu, co to moze byc ??

Teoretycznie mialem generalke silnika po zerwaniu rozrządu robiona...
Dzis jak oddalem do mechanikow ktorzy to robili od razu mi powiedzial ze to moga byc pierscienie na tlokach, nie za bardzo mam ochote placic za cos za co teoretycznie juz placilem po zerwaniu paska.

Jakies podpowiedzi co to moze byc i ewentualne koszta napraw jakby ktos znal to byloby fajnuie :D

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi!

Jester 03-10-2011 12:20

Odp: Dymi na czarno
 
Pierścienie. Szukaj innego silnika, albo napraw na gwarancji z generalki. Tylko, że przy zerwanym pasku gną się zawory i do naprawy jest głowica, a nie tłoki.

puchacz1985 03-10-2011 17:17

1 załącznik(i)
Niestety nie pierscienie, bylo mierzone sprezanie na tlokach i podobno jest bardzo dobre, zmienili mi olej na mineral zebym zobaczyl co sie dzieje, i tylko wyjechalem z warsztatu, gaz w deske i chmura NIEBIESKIEGO dymu tym razem :/

Nie wiem co mam z nim zrobic :P

Jutro kolejna wizyta w warsztacie zobaczymy co powiedza, wrzuce pozniej fotke wykresu ktory mi dali na sprezanie

A co do tlokow to jeden byl wymieniany bo zostal w nim zawor :D

Wykres z mierzenia cisnienia na tlokach, nic z tego nie rozumiem, moze ktos powie czy jest ok.
Ale "mechanicy" twierdza ze jest OK, tyle ze nie do konca im chyba juz ufam :P
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Daro19823 03-10-2011 19:29

Odp: Dymi na czarno
 
mechanicy to złodzieke ja im dałem do wymiany amortyzator a wymieniłem pozniej skrzynie biegów bo jakis osioł wbił wsteczny nie w ta strone i skrzynia sie sypneła i na koncu wyszło ze to moja winna .

Jester 04-10-2011 06:15

Odp: Dymi na czarno
 
Nie wiem jakie są ciśnienia katalogowe, ale są dość równe. Pierwszy cylinder ma pół bara mniej - pewnie tam był wymieniany tłok.

puchacz1985 04-10-2011 08:03

Odp: Dymi na czarno
 
Nie wiem jak je sie liczy ale z tego co pamietam to albo pierwszy albo czwarty, ale czy to moze miec wplyw na dymienie?? a skala na tym wykresie jest w kg/cm2 nie w barach, odstawilem dzisiaj samochod do warsztatu byli wielce zdziwieni :/
Moze to wina jakiejs uszczelki ktora zle zamontowali ??
Oni sami nie wiedza co to moze byc, jak na razie chcieli zebym zaplacil za wymiane oleju na mineral :D, ale raczej nie zaplace, chyba ze zmienia teraz na 5w30

majsterus_nt 04-10-2011 19:40

Odp: Dymi na czarno
 
uszczelniacze zaworów

Jester 05-10-2011 06:31

Odp: Dymi na czarno
 
Przy uszczelniaczach dymienie pojawia się po zdjęciu nogi z gazu.

mjprzem 05-10-2011 10:13

Odp: Dymi na czarno
 
puchacz1985
skad ty masz tego mechanika? z jakiej epoki?

taki sprzet do mierzenia to nawet do malucha niejest dobry bo jest nie rzetelny.
PS. ten pomiar jest w ogole nie realny ;) nie te wartosci.

Ale jesli sprezanie jest ok to zostaja uszczelniacze na zaworach-tania sprawa tyle ze troche paprania sie.

puchacz1985 05-10-2011 15:32

Witam!!

Zostały wymienione pierścienie tłoków, podobno pomogło, jeszcze nie odebralem samochodu, ale przez tel tak powiedzieli.

Przyczyna, wg warsztatu: wymieniona góra lepsze sprezanie u góry, nie dał rady dół i pierścienie przepuszczały.

800zl kolejne dolozone :/

Jutro napisze czy rzeczywiscie to cos pomogło czy tylko sciemniaja :D

mechanicy....

kurde no podobno bosh service :/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.