Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   Dogrzewacz - kompendium wiedzy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29566)

adadur 06-10-2011 13:19

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Diagnostyka piecyka:

Wybieramy moduł:
[08] - Heating/Air Conditioning
Wybieramy grupę błędów - 02:
Fault Codes - 02
wyświetli się okno, zapisujemy a następnie skasujemy błędy
a) używamy do zapisu: [Copy Codes] (zapis do pamięci podręcznej) lub [Save Codes] (zapis do pliku, najczęściej w C:\Ross-Tech\VCDS\Logs
b) używamy do skasowania błędów: [Clear Codes - 05]
wychodzimy z grupy 02 i wchodzimy do grupy wartości mierzonych - 08
Meas. Blocks - 08 (Measuring Blocks - 08)
wybieramy kolejno grupy 001, 002 i 003
obserwujemy lub wykonujemy logi (zapis do pliku w w C:\Ross-Tech\VCDS\Logs)

Opis grup wartości mierzonych
grupa 001 (dotyczy temperatur):
poz.1 - Napięcie zasilania (przy pracującym silniku min. 13V)
poz.2 - Temp. spalania (temp. w komorze spalania, wymagana do ok. 330 st.C)
poz.3 - Temp. na wlocie (temp. płynu chłodzącego na wlocie do podgrzewacza)
poz.4 - Temp. na wylocie (temp. płynu chłodzącego na wylocie z podgrzewacza)
grupa 002 (dotyczy stanu pracy):
poz.1 - Stan podgrzewacza: załączony [ON] / wyłączony [OFF] (przy pracującym silniku min. 13V)
poz.2 - Zewnętrzny czujnik temp. załączony [ON] / rozłączony [OFF] (czujnik temp. - na podszybiu - załączy się poniżej +10 st.C)
poz.3 - nie używane
poz.4 - nie używane
grupa 003 (dotyczy czujników podgrzewacza):
poz.1 - Stan dmuchawy: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.2 - Czujnik płomienia: załączony - jest płomień [ON] / wyłączony - brak płomienia [OFF]
poz.3 - Stan pompy paliwa: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.4 - nie używane

macle 07-10-2011 06:07

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał adadur (Post 1717802)
Diagnostyka piecyka:

Wybieramy moduł:
[08] - Heating/Air Conditioning
Wybieramy grupę błędów - 02:
Fault Codes - 02
wyświetli się okno, zapisujemy a następnie skasujemy błędy
a) używamy do zapisu: [Copy Codes] (zapis do pamięci podręcznej) lub [Save Codes] (zapis do pliku, najczęściej w C:\Ross-Tech\VCDS\Logs
b) używamy do skasowania błędów: [Clear Codes - 05]
wychodzimy z grupy 02 i wchodzimy do grupy wartości mierzonych - 08
Meas. Blocks - 08 (Measuring Blocks - 08)
wybieramy kolejno grupy 001, 002 i 003
obserwujemy lub wykonujemy logi (zapis do pliku w w C:\Ross-Tech\VCDS\Logs)

Opis grup wartości mierzonych
grupa 001 (dotyczy temperatur):
poz.1 - Napięcie zasilania (przy pracującym silniku min. 13V)
poz.2 - Temp. spalania (temp. w komorze spalania, wymagana do ok. 330 st.C)
poz.3 - Temp. na wlocie (temp. płynu chłodzącego na wlocie do podgrzewacza)
poz.4 - Temp. na wylocie (temp. płynu chłodzącego na wylocie z podgrzewacza)
grupa 002 (dotyczy stanu pracy):
poz.1 - Stan podgrzewacza: załączony [ON] / wyłączony [OFF] (przy pracującym silniku min. 13V)
poz.2 - Zewnętrzny czujnik temp. załączony [ON] / rozłączony [OFF] (czujnik temp. - na podszybiu - załączy się poniżej +10 st.C)
poz.3 - nie używane
poz.4 - nie używane
grupa 003 (dotyczy czujników podgrzewacza):
poz.1 - Stan dmuchawy: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.2 - Czujnik płomienia: załączony - jest płomień [ON] / wyłączony - brak płomienia [OFF]
poz.3 - Stan pompy paliwa: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.4 - nie używane

A ja bym się jednak upierał, że
grupa 003 (dotyczy załączenia poszczególnych obwodów):
poz.1 - dmuchawa: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.2 - świeca żarowej: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.3 - pompka paliwa: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.4 - nie używane

Stefano 07-10-2011 09:00

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał polo79 (Post 1717761)
Drodzy Forumowicze - ponieważ dużymi krokami zbliża się zima muszę naprawić dogrzewacz silnika. Najlepiej było by udać się do Naszego Stefano ale niestety mam do niego ponad 300 km :027:
Czy macie jakiś polecany Warsztat - Servis dogrzewaczy silników na terenie województwa łodzkiego ?

Mogę ci wysłać sprawny piec-dogrzewacz D5WZ po kapitalnym przegłądzie, wyczyszczona komora spalania, nowa swieca, nowe sitko, gwarancja, a ty sobie sam przełożysz i odeslesz mi swój. Masz wiadomość na PW.

[QUOTE=macle;1717176]
Cytat:

Napisał Stefano (Post 1717149)
Naprawiam takie i inne sterowniki.



Stefano po Twoich wcześniejszych pejoratywnych wpisach na temat D5ZF (a zwłaszcza jego sterownikach) zaczynam się zastanawiać nad kupnem używanego po przeglądzie D5WZ (ten wg Ciebie jest OK!). W związku z tym mam pytanie, czy można go tak bezkarnie podmienić (mocowanie, tłumik, rura doprowadzająca powietrze, przewód paliwowy, a zwłaszcza przyłącze elektryczne). No właśnie, z mocowaniami to sobie chyba poradzę, ale jak z podłączeniem. Czy wtyczki w D5WZ i D5ZF są takie same, a jeśli nie to czy można przełożyć z D5ZF do D5WZ.
Stefano rozumiem, że jesteś gotowy pochylić się nad moim piecykiem. Powiem szczerze, że wyjazd do Ciebie to raczej nie wchodzi w rachubę (mieszkam pod Toruniem tak, że cała wycieczka to by było prawie 1000km), ale może mógłbym Ci wysłać przesyłką? No i czy jesteś w stanie oszacować na podstawie tych wszystkich moich opisów przybliżony koszt naprawy?


Mozna zamienić piec D5ZF na D5WZ.
Wtyczka i gniazdo wchodzi ale trzeba zabezpieczyc dodatkową opaską, rozkład pinów ten sam. Mocowanie pieca, blachy, musszą byc z D5WZ pasują idealnie na otwory do auta z D5ZF. Piec trzeba jednak odwócic w mocowaniu blach o 180 st, aby pasowała dłuższa rurka ssąca z D5ZF, a jesli bez przekręcania to trzeba uzyc krótszej rurki z D5WZ. Paliwo /wężyk/ pasuje. Tłumik - faja też podpasuje, tylko trzeba jeszcze dołozyć dodatkowe podparcie dla niego, pod śrubę mocującą piec.

Jak chcesz to taki zestaw do samodzielnego zamontowania z piecem D5WZ i z instrukcją, ci wyslę.. :)

macle 07-10-2011 11:59

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał Stefano (Post 1718231)

Jak chcesz to taki zestaw do samodzielnego zamontowania z piecem D5WZ i z instrukcją, ci wyslę.. :)

Ciągle walczę z moim D5ZF ale powoli wymiękam, tak że jestem coraz bardziej zainteresowany D5WZ z pewnego źródła. Proszę o ofertę cenową (na forum lub na PM).

BBK66 07-10-2011 15:56

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
[QUOTE=Stefano;1718231]Mogę ci wysłać sprawny piec-dogrzewacz D5WZ po kapitalnym przegłądzie, wyczyszczona komora spalania, nowa swieca, nowe sitko, gwarancja, a ty sobie sam przełożysz i odeslesz mi swój. Masz wiadomość na PW.

Cytat:

Napisał macle (Post 1717176)


Mozna zamienić piec D5ZF na D5WZ.
Wtyczka i gniazdo wchodzi ale trzeba zabezpieczyc dodatkową opaską, rozkład pinów ten sam. Mocowanie pieca, blachy, musszą byc z D5WZ pasują idealnie na otwory do auta z D5ZF. Piec trzeba jednak odwócic w mocowaniu blach o 180 st, aby pasowała dłuższa rurka ssąca z D5ZF, a jesli bez przekręcania to trzeba uzyc krótszej rurki z D5WZ. Paliwo /wężyk/ pasuje. Tłumik - faja też podpasuje, tylko trzeba jeszcze dołozyć dodatkowe podparcie dla niego, pod śrubę mocującą piec.

Jak chcesz to taki zestaw do samodzielnego zamontowania z piecem D5WZ i z instrukcją, ci wyslę.. :)

ja już też nad tym myślałem ażeby podjechać do ciebie,zrobić przekładke na inne i powrót do domu tylko nie mogę dostac wilnego ,,czy ew na priw mógłbyś napisać ile ew taka przekładka by kosztowała?? ja mam D5WZ
pozdrawiam

macle 08-10-2011 16:14

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał macle (Post 1718301)
Ciągle walczę z moim D5ZF ale powoli wymiękam, tak że jestem coraz bardziej zainteresowany D5WZ z pewnego źródła. Proszę o ofertę cenową (na forum lub na PM).

No tak niestety spełniły się moje najczarniejsze obawy, padł sterownik. Jak go nacisnę od spodu to jest OK przez jakiś czas, a jak naduszę w drugim końcu to znowu się krzaczy. Zacząłem już go bebeszyć , wyskubałem z góry całą zalewę ale nie wiem jak wyczyścić tą zalewę spomiędzy płytki a obudowy (może ma ktoś jakiś patent na to). Widzę, że sterownik jest o 3 lata młodszy od reszty ogrzewacza, co świadczy, że już był wymieniany i przekonuje mnie o konieczności ucieczki z D5ZF.

hoohoos 08-10-2011 20:17

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Witam,
możecie nakierować co oznacza poniższy błąd
Control Module Part Number: 7M3 815 071
Component and/or Version: HEIZG. B/D5W 0001
Software Coding:
Work Shop Code:
5 Faults Found:
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
Czytałem już troszkę nt tego błędu i podobno jest problem albo z wentylatorem, albo z połączeniem. Jestem laikiem w tych sprawach więc zwracam się do Was. Ostatnio jak podłączałem się do auta to wyskoczył taki sam błąd, skasowałem go, dogrzewacz się uruchomił parę razy, a później znów cisza i pokazał się powyższy błąd.

Pacific tdi 08-10-2011 23:49

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Masz problem z wentylatorkiem nadmuchu powietrza w piecyku. Rozbierz i ładnkie wyczysc. Ma chodzic b. lekko. W skrajnych wypadkach wymiana silniczka. ale to widac od razu że z niego nic nie będzie.

kuczol 11-10-2011 19:46

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Ja też dołączę się do tego błędu:
Control Module Part Number: 7M3 815 071
Component and/or Version: HEIZG. B/D5W 0001
Software Coding:
Work Shop Code:
5 Faults Found:
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit

Tylko że u mnie jest tak że rano odpalam - działa jakby nigdy nic, po wyłączeniu silnika i z 10 min postoju dogrzewacz już nie odpala. Jeśli znowu stanę na parę minut i dalej ruszam to znowu to ustrojstwo chodzi bez przeszkód i tak w koło. Błędy można skasować ale znowu powracają.
Dodam, że mam walniętą uszczelkę pod głowicą tylko czy ona może być przyczyną takiego stanu? Czy coś innego.

taxidriver 11-10-2011 21:07

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Odpowiedź jest jeden post wcześniej i 173 strony wcześniej , ;) rozbierz i wyczyść w razie potrzeby wymień silnik dmuchawy. Uszczelka i silnik nic nie mają do pieca

kitekkaka 13-10-2011 18:06

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Witam. Mam problem z dogrzewaczem w Galaxy 2001 rok. Strasznie dymi z rury dogrzewacza gdy stoje na skrzyżowaniu lub gdy zgaszę samochód to przez ok. 1min wydostaje się dym z rury dogrzewacza i słabo grzeje w środku.

bodzzisz1 13-10-2011 20:10

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Witam mam problem ze swoim dogrzewaczem D5WZ. Dogrzewacz był w serwisie na regeneracji. Po zamontowaniu i zmostkowaniu czujnika zaczyna on świszczeć ale tłumik jest zimny jakby nie palił. Na Vagu wyskakuje 01409 flame monitor short to ground. Jakieś pomysły.

hopp 14-10-2011 09:01

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Witam
Ja mialem w zeszlym roku problem z dogrzewaczem wlaczal sie po chwili wylaczal i niestety nie grzal obstawialem na rozne rzeczy.W lato bylem w Polsce podjechalem na VAG-a podobno wyskoczyly bledy bledy skasowano (mnie za usluge tez) i podobno dogrzewacz odpalil.Niestety do tej pory nie moglem sprawdzic czy dziala ale dzisiaj rano bylo w aucie na termometrze 6stopni,w domu termometr pokazywal na dworze temperature 4 stopnie no i niestety nie dziala to usranstwo.Juz nie wiem co robic moze ktos cos podobnego ma lub mial.Dziekuje za podpowiedzi.Chcialbym aby ogrzewanie dzialalo ale nie chcialbym na tym stracic kupy kasy jesli nie trzeba.
Pozdrawiam wszystkich tych ktorzy maja ciepelko i tych ktorzy marzna tak jak ja.

Pacific tdi 14-10-2011 11:10

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Co oznacza błąd 1490 bo coś funkcja "szukaj" nie odnajduje.

taxidriver 14-10-2011 12:40

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał kitekkaka (Post 1721095)
Witam. Mam problem z dogrzewaczem w Galaxy 2001 rok. Strasznie dymi z rury dogrzewacza gdy stoje na skrzyżowaniu lub gdy zgaszę samochód to przez ok. 1min wydostaje się dym z rury dogrzewacza i słabo grzeje w środku.

masz problem z sitkiem musisz wymienić.
Cytat:

Napisał bodzzisz1 (Post 1721153)
Na Vagu wyskakuje 01409 flame monitor short to ground. Jakieś pomysły.

problem z wentylatorem masz zwarcie do masy z tego co pamiętam.

kitekkaka 14-10-2011 15:07

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Gdzie znajduje się to sitko?

DDiablo 14-10-2011 15:51

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
W komorze spalania.

bodzzisz1 14-10-2011 18:11

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
dzis rozebrałem go jeszcze raz. zdjelem weżyk od paliwa z dogrzewacza i odpalilem go wentylator swiszczał a ropa nie leciala z weża. Czyżby pompka? Jak tak to gdzie ona sie znajduje?

DDiablo 14-10-2011 18:16

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Zaświszczał bo robi test na początku, i paliwo od razu nie leci jak robi test, coś go blokuje przed startem dalej. Jakby nie miał połączenia z pompką to by chyba nie wystartował z testem nawet.

macle 14-10-2011 19:58

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał bodzzisz1 (Post 1721589)
dzis rozebrałem go jeszcze raz. zdjelem weżyk od paliwa z dogrzewacza i odpalilem go wentylator swiszczał a ropa nie leciala z weża. Czyżby pompka? Jak tak to gdzie ona sie znajduje?

Idź po wężyku. Z tego co pamiętam, to znajduje się niedaleko zbiornika po prawej stronie auta.
Z drugiej strony, to że piecyk świszczał, to wcale nie znaczy, że powinien podawać ropke. Jeśli masz VAG to włącz sprawdzanie wyjść. Po sprawdzeniu wentylatora sprawdza właśnie pompkę. Słychać wtedy dokładnie tykanie pompki i powinna lecieć ropka.

Pacific tdi 14-10-2011 21:34

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał Pacific tdi (Post 1721347)
Co oznacza błąd 1490 bo coś funkcja "szukaj" nie odnajduje.

Odnalazłem na niemieckich stronach, że padł czujnik płomienia G64. 2 dni wczesniej montowałem stacjonarne. To chyba przypadek? Bo chyba nic nie zepsułem?

taxidriver 14-10-2011 22:26

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał kitekkaka (Post 1721494)
Gdzie znajduje się to sitko?

jak wyjmiesz świecę to jest tam taki kawałek szmela z rurką od paliwa, musisz wykręcić czujnik i wyjąć zawleczkę wtedy wysuwasz masz wszystko na wierzchu.Zapewne bedziesz musiał użyć siły do wyjęcia, ja stukam kawałkiem drewienka w sitko i wypada.
Cytat:

Napisał bodzzisz1 (Post 1721589)
Jak tak to gdzie ona sie znajduje?

obok zbiornika paliwa po prawej stronie stojąc pod samochodem w kier przodu "narożnik" baku.
Cytat:

Napisał Pacific tdi (Post 1721748)
To chyba przypadek? Bo chyba nic nie zepsułem?

Sprawdź przewody czujnika potrafią się ukręcić, przy wkręcaniu.

Pacific tdi 15-10-2011 19:13

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał taxidriver (Post 1721770)
Sprawdź przewody czujnika potrafią się ukręcić, przy wkręcaniu.

Nie rozbierałem pieca bo działał rewelacyjnie. Więc chyba padł czujnik. Tylko dziwne że w trzeci dzien po założeniu stacjonarki.

hopp 17-10-2011 12:26

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Ja dzisiaj sprawdzalem pompke nie bylo w niej paliwa podalem jej napiecie i "tyka" czyli pompka bylaby dobra. Nadmienie ze po zalaczeniu auta przy niskiej temperaturze slychac bzyczenie w piecyku i z tlumika leci zimne powietrze (tykania pompki paliwa nie slychac) po okolo minucie jest cisza.Co moglbym teraz sam sprawdzic dlaczego w pompce nie bylo paliwa?co jest odpowiedzialne za to ze do pompki dochodzi paliwo? Swieca? sterownik?albo co? i dlatego piec sie nie wlacza.Prosze o pomysly zaczolem dopiero sam badac i naprawiac mojego galaxsiaka i nie wszystko wiem dlatego prosze o wasze podpowiedzi.Dzieki.

Stefano 17-10-2011 23:59

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Odpowiedzi na wszystkie twoje pytania są juz w tym temacie, ale generalnie w tym roczniku auta, padł pewnie sterownik pieca D5ZF.

rooter 18-10-2011 17:24

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Muszę przyznać że dziś idąc na parking z daleka usłyszałem dźwięk pieca. W środku ciepło, szyby odmarznięte, maluchy miały fajnie w drodze do przedszkola.Super. I nie będę oryginalny jeśli podziękuje w tym miejscu mojemu przedmówcy, tj Stefano za wszelką pomoc i przeogromna wiedzę - pozdrowienia z Wrocławia! Także dla wszystkich grzejących się w naszych galaktycznych furach.

arownik 18-10-2011 20:17

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Witam,
Jak zwykle w okolicach pierwszych mrozów trzeba było wykonać przegląd dogrzewacza. Miałem zamiar wymienić wtyczkę bo już zeszłej zimy przybrała kolor zielony i dogrzewacz zaczął fiksować. Przy demontażu dogrzewacza zrobiłem sobie niespodziankę, zwarłem do masy przewód + (robiłem to na podłączonym aku). Teraz mam zgryz, plusik zniknął, bezpieczniki sprawne (na wszystkich jest przejście i dochodzi plus)!!! Przy okazji przestała działać pompka na przedniej przegrodzie. Czy ktoś już przerabiał ten temat ???
Czy ktoś walczył z czymś podobnym

szaranek 19-10-2011 14:40

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Witam wszystkich jako nowa osoba na forum.
Mam prośbę do Stefano o podanie swoich namiarów na prw.

szaranek 19-10-2011 16:47

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Witam, po przeczytaniu praktycznie całego forum nt. dogrzewaczy zaczynam żałować, że nie robiłem notatek. Jako że mam kłopoty z odnalezieniem niektórych informacji mam dwa pytania:
1 - D5ZF versus D5WZ - generalnie zalecacie a przynajmniej Stefano wymianę kłopotliwego D5ZF na D5WZ tam gdzie był seryjnie montowany, oczywiście dla chetnych (np. u mnie w Sharanie jest D5ZF i są z nim kłopoty). Czy jest to kwestia tylko sterownika czy tez jest po prostu w całości D5WZ lepiej zaprojektowany i w związku z tym mniej wadliwy i łatwiejszy w reperacji?
2 - Chcę zrobić przegląd całej instalacji elektrycznej dogrzewacza - co sprawdzić na pewno i gdzie a co sobie darować?

Stefano 19-10-2011 23:35

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Powiem tak, sterownik D5WZ jest prostszy w swojej budowie, mniej elementów, wieksza staranność i solidnosć wykonania. D5ZF to już masakra, napchane, wręcz nawalone drugie tyle mikroelementów, podwójnych, a nawt podrójnych zabezpieczeń, niepotrzebnych pęntli zwrotnych.
Coraz bardziej nasuwa mi sie wniosek, ze Niemcy zaprojektowali bubel i wypuscili całe serie zmodyfikowanych pieców Hydronic II, D5ZF, SF, SH i ZH z wadliwymi sterownikami.
Technologia wymienika ciepła jest podobna w obydwu piecach, proces rozpalania już inny, bo zrezygnowali ze wstępnej komory, dmuchawa to samo. Piec Hydronik II jest większy, cięższy i ma nieciekawie umieszczony sterownik nad piecem, D5WZ ma go z boku. Obydwa mają taka samą moc 5 kW.

szaranek 20-10-2011 13:19

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Cytat:

Napisał Stefano (Post 1724102)
Powiem tak, sterownik D5WZ jest prostszy w swojej budowie, mniej elementów, wieksza staranność i solidnosć wykonania. D5ZF to już masakra, napchane, wręcz nawalone drugie tyle mikroelementów, podwójnych, a nawt podrójnych zabezpieczeń, niepotrzebnych pęntli zwrotnych.
Coraz bardziej nasuwa mi sie wniosek, ze Niemcy zaprojektowali bubel i wypuscili całe serie zmodyfikowanych pieców Hydronic II, D5ZF, SF, SH i ZH z wadliwymi sterownikami.
Technologia wymienika ciepła jest podobna w obydwu piecach, proces rozpalania już inny, bo zrezygnowali ze wstępnej komory, dmuchawa to samo. Piec Hydronik II jest większy, cięższy i ma nieciekawie umieszczony sterownik nad piecem, D5WZ ma go z boku. Obydwa mają taka samą moc 5 kW.

i można bezkarnie je zamienić po drobnej przeróbce/modyfikacji mocowania? Chodzi mi o to, że instalacja elektryczna obsłuży bezprolemowo piec D5WZ?
Jeszcze pytanie dot. instalacji - poza wszystkimi odsłoniętymi końcówkami, stykami, kostkami czy sa jakieś miejsca gdzie kable się często przecierają i warto tam sprawdzić?

klosek6 20-10-2011 20:50

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
witam ile czasu musi pracować webasto B4WSC , żeby nagrzać galaxy ? zaożyłem do siebie ale mam wrażenie , że słabo grzeje.mam zrobione tak , że webasto pracuje 20 min później załancza się wentylator kabiny w trybie webasto i po 25 min pracy leci ledwie ciepłe powietrze a tem silnika po odpaleniu nawet nie ruszy ma około 40 st czy tak ma być czy po 25 min pracy webasto woda powinna być cieplejsza dodam ,m że tem na zewnątrz była około 2 st. I jeszcze jedno pytanie webasto jakoś dziwnie pracuje z wydechu słychać tak jak by przerywało takie falowanie co może być przyczyną falowania?

wlodia 21-10-2011 21:17

Odp: Dogrzewacz - kompendium
 
Witam, mam problem z ogrzewaniem postojowym Hydronic D5WZ. Ostatnie zimy działało, niestety teraz nie. Po włączeniu za pomocą mini zegara zaczyna pracować pompka płynu przy dogrzewaczu po chwili włącza się dmuchawa w kabinie a wyświetlacz klimatronika wyświetla to co zwykle po właczeniu ogrzewania, niestety nie słychać wiatraka powietrza spalania tylko delikatne "cykanie" słowem hydronic nie startuje. Po podłączeniu kablem do VAG-COM program nie może połączyć się ze sterownikiem ogrzewania adres 18. Dodam że w marcu br łączył się z ogrzewaniem. Proszę o poradę gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy.

elvis52 22-10-2011 08:57

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
co do zalaczania sie webasto mozesz miec walnieta swiece najczestszy problem najlepiej jakbys wyjal webasto z auta rozebral i posprawdzal jak tak zrobilem z moim d3wz i mialem swiece walnieta i poluzowany wentylator co go blokowalo. Najlepiej do stefano w tej sprawie dzieki jego pomocy moj dogrzewacz hula az milo

waldor4 22-10-2011 13:09

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Jeśli problem z połączeniem, jak wcześniej łączyło a teraz nie, no to co??? Może kabelki...Może bezpieczniki...
To też jedna z najczęstszych przyczyn niemożności uruchomienia dogrzewacza.
Druga sprawa to to jaki układ rozbudowy jest zastosowany. Czy to własna inicjatywa twórcza, czy fabryczna rozbudowa. Jak fabryczna to przyczyna może jeszcze leżeć po stronie takiego wynalazku ebera jak "moduł rozbudowy"

wlodia 22-10-2011 16:02

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Tak jest to fabryczny układ, faktycznie w okolicach hydronika znalazłem małe
pudełko do którego dochodzą przewody, niestety nie mam żadnej dokumentacji do tego. Może ktoś z szanownych forumowiczów dysponuje takowym, może też ktoś może polecić warsztat w Toruniu, który ma doświadczenie w naprawie ogrzewań postojowych montowanych w naszych samochodach?

muflon137 22-10-2011 16:47

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
koledzy ma problem i zaczynam rozkładać ręce...
( galaxy 2002r 1.9r AUY )

pompka wody - ok
świeca - ok
po odpaleniu auta i zwarciu czujnika temp we wtyczce do piecyka na trzech pinach jest prąd ( nie pamiętam na których )
wszystkie wtyczki,przewody bez śladów korozji
vag pokazuje błąd 65535. da się go skasować ale po ponownym odpaleniu auta błąd powraca.
podpowiedzcie coś...
pozdrawiam.

falcon226 22-10-2011 17:28

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
Przerabiałem to samo u siebie,kasowanie i powrót tego samego błędu,reszta sprawna,po wymianie sterownika wróciło wszysko do normy.Pozdrawiam.

muflon137 22-10-2011 17:45

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
no ale sterownik co chyba cały piecyk...

falcon226 22-10-2011 18:15

Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy
 
To zależy za ile i gdzie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.