Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   ford focus 1.0 ecoboost - opinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338545)

wiktorb 22-12-2023 01:46

ford focus 1.0 ecoboost - opinie
 
hej, jak sie zapatrujecie na focusy mk3 z silnikiem 1.0 ecoboost 125km. Pytanie czy sa bardzo awaryjne ? jakie wady i na co zwracac uwage jak bede sie rozgladał. Macie moze jakiejs spostrzezenia albo uwagi co do tego silnika?

clubGRANT 22-12-2023 07:47

Odp: ford focus 1.0 ecoboost
 
Zanim zadasz pytanie po użyj "SZUKAJ" tematów dotyczących tego daremnego silnika jest na tym forum z 80%.

skylla1 22-12-2023 08:56

Odp: ford focus 1.0 ecoboost
 
Tematów na temat tego silnika jest raczej góra kilka %:). Wiadomo, że wszystkie ecoboosty to potencjalnie droższe naprawy, tutaj jeszcze droga wymiana rozrządu. Ja jestem zadowolonym użytkownikiem, prawie 9 lat i tylko kilka drobnych napraw, typu sonda lambda, przycisk klapy bagażnika.

AdoKrycha007 22-12-2023 09:46

Odp: ford focus 1.0 ecoboost
 
milion tematów na forum

rozrząd ok 5 - 6 tys. PLN.

weteran bezdroży 26-12-2023 10:50

Odp: ford focus 1.0 ecoboost
 
Cytat:

Napisał skylla1 (Post 3479382)
Tematów na temat tego silnika jest raczej góra kilka %:). Wiadomo, że wszystkie ecoboosty to potencjalnie droższe naprawy, tutaj jeszcze droga wymiana rozrządu. Ja jestem zadowolonym użytkownikiem, prawie 9 lat i tylko kilka drobnych napraw, typu sonda lambda, przycisk klapy bagażnika.

A przebieg.Ja też jestem zadowolony, 6 lat od nowości, 160 tys. przebiegu, pojedyncze drobne usterki, wymiany eksploatacyne- tarcze i klocki hamulcowe,
akumulator, piórka wycieraczek, 1 x żarówki halogenowe przód, świece zapłonowe, oleje , filtry. Awarie: buczenie czujnika temp. wewnetrznej - do wymiany samodzielnie, zapchanie odpływu z klimatyzacji - sam przepchałem,
uszkodzenie przycisku klapy bagażnika - sam wymieniłem, błąd sprawności katalizatora - przeczulica ecu,odczyt składu spalin bardzo dobry - nie trzeba wymieniać katalizatora. Nie było żadnych konkretnych awarii: silnika i jego osprzętu, zawieszenia, układu kierowniczego, itp. Pasek rozrządu do wymiany za pół roku - duży koszt robocizny , około 5 tys. zł. Nie bierze oleju.
Ale spora przyjemność z jazdy, dobre prowadzenie, cisza, duża elastyczność silnika do normalnej jazdy, niskie spalanie około 6 L średnio.

Rafał A.(antek) 31-12-2023 12:28

Odp: ford focus 1.0 ecoboost - opinie
 
Wyczyścić smok olejowy, zmieniać olej co 10 tyś, robić płukanki. Jak przebieg mały, i nie został już przytarty, będzie żyć.
Tyle że ani to demon prędkości i mocy, ani szczyt kultury pracy.

boruch13 02-01-2024 21:14

Odp: ford focus 1.0 ecoboost - opinie
 
Już kilka Fordów miałem i jak wsiadam do Fiesty żony 1.0EB to wcale nie jest źle.
100KM po mieście jest jak najbardziej wystarczające, a i mała trasa jest ok. Nie ma na co narzekać. Auto 3-letnie, olej co roku bo małe przebiegi i nie widzę problemów.

Rafał A.(antek) 03-01-2024 22:31

Odp: ford focus 1.0 ecoboost - opinie
 
Cytat:

Napisał boruch13 (Post 3480303)
i nie widzę problemów.

Zależnie od zastosowania. Jak ktoś w focusie chce to mieć i robić trasy Warszawa - Paryż, może być słabo

boruch13 05-01-2024 21:37

Odp: ford focus 1.0 ecoboost - opinie
 
Zgadzam się


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.