Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Biała lampa przeciwmgielna - czy legalna? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=198169)

Regis_____ 31-01-2014 21:01

Biała lampa przeciwmgielna - czy legalna?
 
Cześć :)
Zastanawiam się, czy nie byłoby problemów prawnych, gdybym założył klosz od lampy tylnej Lewej (tej z przeciwmgielnym) od Anglika, tak żeby mieć dwa białe klosze z tyłu, a do światła przeciwmgielnego założyłbym po prostu czerwoną, barwioną 21 watową żarówkę. Światło w przeciwmgielnym będzie przecież czerwone. Czy tylne klosze też mają homologację Anglia i kontynent? Czy po prostu ma się tylko zgadzać kolor świateł i ich strony z tyłu?

wydra 31-01-2014 21:04

Odp: Lampa przeciwmgielna tylna
 
nie powinno być problemu ;)

Cytat:

Napisał Regis_____ (Post 2150800)
kolor świateł i ich strony z tyłu?

w niektórych autach masz przeciwmgielne po obu stronach ;) tak samo jak wsteczne

Regis_____ 31-01-2014 21:17

Odp: Lampa przeciwmgielna tylna
 
Cytat:

Napisał wydra (Post 2150803)
w niektórych autach masz przeciwmgielne po obu stronach ;) tak samo jak wsteczne

To wiem (miałem tak np w Megane), ale gdybym włożył klosze od anglika to zapewne mogłbym mieć problemy z Policją, a napewno przy przeglądach...
A pytanie wzięło się stąd, że pobiłem klosz od lampy a światło od Anglika jest śmiesznie tanie w porównaniu z kloszem europejskim ;)

wydra 31-01-2014 21:20

Odp: Biała lampa przeciwmgielna - czy legalna?
 
Montuj angielskie, i czerwoną żarówkę. Policjanci to debile, na prawdę musiałbyś mieć pecha żeby sprawdzali Ci lampy przeciwmgielne czy wsteczne :D

Regis_____ 31-01-2014 21:25

Odp: Biała lampa przeciwmgielna - czy legalna?
 
:D No dobra - zaryzykujemy ;) Na szczęście w razie "w" do wydziału komunikacyjnego daleko nie mam :P

lukaszek_socho 31-01-2014 22:19

Odp: Biała lampa przeciwmgielna - czy legalna?
 
Fizycznie światło cofania powinno mieć na kloszu oznaczenie „AR”, światło przeciwmgłowe tylne „F”

astrula4 01-02-2014 06:14

Odp: Biała lampa przeciwmgielna - czy legalna?
 
ja mam takie lampy od 5 lat i bez problemów pomykam po Europie i Polsce

pankrakus 01-02-2014 06:31

Odp: Biała lampa przeciwmgielna - czy legalna?
 
Cytat:

Napisał Regis_____ (Post 2150800)
Cześć :)
Zastanawiam się, czy nie byłoby problemów prawnych, gdybym założył klosz od lampy tylnej Lewej (tej z przeciwmgielnym) od Anglika, tak żeby mieć dwa białe klosze z tyłu,[...]

Witam

1) Szkoda, że kolega nie podaje jaki ma typ nadwozia = hatchback czy kombi

Mamy się domyślać z profilu, że pyta o kombi

W pierwszym momencie pomyslałem o nadwozi hatchback - na niemieckim forum był podobny opis

2) W mojej okolicy widuję focus mk1 kombi z tuningowymi, tylnymi, białymi kloszami i mnie to nie powala

3) Idea z czerwoną żarówką jest ciekawa - pytanie - jak długo utrzyma się czerwona farbka na żarówce => ja kupuję pomarańczowe do kierunków i farba z żarówek regularnie schodzi

pozdrawiam
pankrakus

P.S. takie widuję

http://img01.tablica.pl/images_tabli...te-tuning-.jpg

Regis_____ 01-02-2014 08:55

Odp: Biała lampa przeciwmgielna - czy legalna?
 
Cytat:

Napisał pankrakus (Post 2150910)
3) Idea z czerwoną żarówką jest ciekawa - pytanie - jak długo utrzyma się czerwona farbka na żarówce => ja kupuję pomarańczowe do kierunków i farba z żarówek regularnie schodzi

Zastanawiałem się nad żarówkami LED'owymi :) Tam przynajmniej nie ma problemu z farbą. Poza tym jakby na to nie patrzyć - to światło przeciwmgielne - nawet przy normalnej barwionej żarówce używa się ich rzadko :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.