Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] spadek obrotów na biegu jałowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147847)

Kamils37 10-02-2012 14:58

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Trochę odkopie temat, problemy znowu wróciły... Na ciepłym silniku dojeżdzam do świateł, wciskam sprzęgło i spada do ok 300 obrotów. 1 na 50 razy gaśnie...
Tj pisałem wcześniej co było wymieniane, na kompie tylko błąd lambdy, możliwe że to właśnie przez sondę dzieje się coś takiego? Dodam że mam pęknięte złącze elastyczne.
Pozdrawiam

I co do tego co pisał kolega qubix89, w 1.6 gdzie znajduje się taki przewód? Może u mnie jest to samo :)

Patryk-V8 11-02-2012 17:21

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Taaa, u mnie też wyszła sonda na diagnostyce komp., wymienione, 320zł w plecy i dalej lipa. Cewka zapł. też nowa, świece, przewody, filtry wszystkie, dupa.

marcinv530erx 11-02-2012 17:43

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Prztymulce ;)

Kamils37 12-02-2012 08:05

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Cytat:

Prztymulce
a cóż to takiego? :)

piachu7 15-02-2012 17:16

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Panowie, nic nie trzeba czyścić, żadnych krokowców itp. Padł Wam regulator napiecia na alternatorze, wystarczy sprawdzić ile podaje na akumulator i po sprawie.. Oczywiście regulator trzeba wymienic....hej

Kamils37 15-02-2012 19:53

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Regulator napięcia jest odpowiedzialny za obroty? W sumie i tak czeka mnie wymiana go bo wszystko podczas postoju mi się "mruży" i rozbłyska taka mała dyskoteka :) Czy regulator może być też winny temu że aku się nie ładuje do odpowiednich wartości?

VoyTasS 16-02-2012 06:21

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Cytat:

Napisał Kamils37 (Post 1784730)
Regulator napięcia jest odpowiedzialny za obroty? W sumie i tak czeka mnie wymiana go bo wszystko podczas postoju mi się "mruży" i rozbłyska taka mała dyskoteka :) Czy regulator może być też winny temu że aku się nie ładuje do odpowiednich wartości?

Zły alternator nie doładowuje akumulatora i powstają problemy.
I tak... regulator napięcia może być odpowiedzialny za obroty. Podczas pracy silnika układy zasilane są głównie z alternatora prądem o odpowiednim napięciu. Dba o to właśnie regulator napięcia. Gdy regulator podaje złe napięcie, może "zwariować" na przykład sonda lambda... przez co obroty będą inne niż odpowiednie.

Kamils37 16-02-2012 09:45

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Ok dzięki za odpowiedź w najbliższym czasie kupię regulator i tu mam pytanko, żeby go wymienić trzeba zrzucać altek z samochodu?

VoyTasS 16-02-2012 10:10

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Ja jak dawałem swój regulator do sprawdzenia, to szedł z całym alternatorem.
Więc raczej trzeba wyjąć

Kamils37 16-02-2012 11:43

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Lipa :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.