Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] spadek obrotów na biegu jałowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147847)

Kamils37 15-01-2012 09:43

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Hahahaha :) mój problem się sam rozwiązał, nie wiem czy ma to coś z tym wspólnego :D Wcześniej miałem pompę od wspomagania bez miejsca a wtyczke, teraz założyłem pompę z wtyczką, to podobno jakiś czujnik prędkości?
I zero problemów z przygasaniem :)

K!S!3L 15-01-2012 19:00

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
to jest czujnik ciśnienia wspomagania, jego zadanie polega na tym ze jak kręcisz na postoju kierownicą to Ci auto nie gaśnie tylko podnosi automatem obroty na jakieś 1200.

Kamils37 15-01-2012 22:11

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Cytat:

jego zadanie polega na tym ze jak kręcisz na postoju kierownicą to Ci auto nie gaśnie tylko podnosi automatem obroty na jakieś 1200.
Tak ale mi teraz auto w ogóle nie przygasa, nawet podczas jazdy prosto tak jak to było przed tym (wciśnięcie sprzegła i obroty spadaly do 300) teraz jest gitarra

neo2223 16-01-2012 08:36

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Panie i panowie czyszczenie poszczególnych elementów silnika pomaga, pomaga także wymiana czujników ale jesli to nie pomaga do wymiany jest potencjmetr regulacja jego moze pomóc ale moze to miec na zużycie paliwa.

ManiekBristol 28-01-2012 13:32

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Witam podepne sie pod temat.
na wolnych obrotach troche go telepie ( nigdy nie zgasł) , to samo przy dojeżdzie do świateł ale silnik nie gaśnie ( nie mam klimy) ( jakby coś sie przytykało w okolicach filtra powietrza słychac takie jakby przytykanie sie czegoś i to powoduje drgania obrotów ( może przepływomierz??).Silnik 1.6 16v bez LPG i klimy. Spalanie w normie i moc też.

ManiekBristol 29-01-2012 01:49

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Nikt nie pomoze? Odglos jakby przytykania sie w okilicach filtra powietrza ( filtr jest nowy) co sprawia ze silnik jakby sie dlawil i faluja mu obroty na luzie. Wyglada to tak: silnik pracuje normalbie po czym jest taki odglos zadlawienia sie silnika i bujnie go na obrotach po czym znowu jest okey i za pare sekund to. samo odglos jakby przydlawienia sie w okolicach filtra powietrza i znowu normalnie i tak w kolko.... Ktos pomoze? 1.6 16v bez lpg

tomimacko 29-01-2012 16:38

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Też tak mialem.winna byla sonda lambda

ManiekBristol 29-01-2012 21:35

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Dzięki ziom sprawdze niebawem :)

Kamils37 30-01-2012 13:45

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
A jak sprawdzic tą sonde? Jak odłącze przy odpalonym to jakie powinny być objawy?

qubix89 05-02-2012 01:03

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
1 załącznik(i)
Witam. Miałem ten sam problem. Wszystko zaczęło się od tego, że autko przestało mi palić na jeden gar i zaczęło przerywać, szarpać. Wymieniłem świece, kable. Nadal to samo. Wymieniłem filtr pali, auto przestało przerywać ale nadal szarpało. W samochodzie została wymieniona cewka i autko odżyło. Ale zaczęły się problemy z obrotami. Najpierw wymieniłem wężyk odpowietrzenia skrzyni korbowej bo był nieszczelny ale nadal obroty spadały, zdarzało się, że auto nawet co jakiś czas gasło. Podniosłem maskę, odpaliłem silnik i było słychać, że gdzieś ucieka powietrze po 10 minutach oględzin auta zauważyłem ,że jeden kabelek wyleciał z jakiejś "uszczelki" a był to ten kabelek co jest oznaczony nr 2, "uszczelka" w kształcie kolanka z nr 1 jest po drugiej stronie kabla (nie tam gdzie jest oznaczony nr 1). Włożyłem ten kabelek do tej "uszczelki" i spadek obrotów zanikł. Jednak po paru godzinach jazdy ten kabelek znowu wypadł. Nie mam czas aby się zebrać i pójść kupić takie ustrojstwo więc owinąłem to taśmą izolacyjna i działa. Więc akurat w moim przypadku to było to. Pozdrawiam i mam nadzieje, że coś to pomoże innym.http://imageshack.us/photo/my-images/810/25926215.jpg/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.