Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] gdzie jest filtr kabinowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=37153)

danielsan51 04-07-2012 20:26

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał joe70 (Post 1848619)
Już nad tym myślałem , żeby wyciąć klapkę na filtr od strony pasażera , ale do tego najlepiej mieć jakiś zespół nagrzewnicy z rozbitka i wtedy eksperymentować :mrgreen:

apeluje :569:kto ma dostep do obudowy tego filtra niech zobaczy czy da sie cos z tym zrobic:D ulatwi zycie nie tylko sobie ale wszystkim posiadaczom fordow:)

Matych 04-07-2012 23:15

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Jak się ma odpowiednie narzędzia,podnośnik to nie sprawia to problemu

danielsan51 05-07-2012 09:37

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 1848729)
Jak się ma odpowiednie narzędzia,podnośnik to nie sprawia to problemu

glupi fitr kabinowy a trzeba wjechac na podnosik :) ale faktycznie gdy go podniesiemy nie trzeba bedzie robic tych zwariowanych figur akrobatycznych :D

RobekK4 06-07-2012 06:41

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał danielsan51 (Post 1848808)
glupi fitr kabinowy a trzeba wjechac na podnosik :) ale faktycznie gdy go podniesiemy nie trzeba bedzie robic tych zwariowanych figur akrobatycznych :D

Pomocne jest posiadanie kręgów szyjnych wygiętych w drugą stronę ;)

storky 07-07-2012 18:41

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał RobekK4 (Post 1849111)
Pomocne jest posiadanie kręgów szyjnych wygiętych w drugą stronę ;)

Bez przesady. Najważniejsze to właściwa pozycja :lol: robocza, o czym za chwilę.


Dziś pełen sukces - klima odgrzybiona, filtr kabinowy został wymieniony. Mój sposób jest kompilacją doświadczeń innych userów forum - oto i on:

1. WD40 na śruby i odczekanie około 15 minut;
2. klucz oczkowy 10:
- aby odkręcić dolną oraz lewą górną śrubę pedału gazu, kładziemy się pod kierownicą, na prawym barku, ew. plecach i kręcimy
- aby odkręcić górną prawą śrubę, odpinamy wiązkę kabli pedału gazu (płaskim śrubokrętem pchamy do góry, bez kluczyka w zapłonie!) opieramy się brzuchem o próg, łokciami o podłogę, wkładamy obie ręce nad pedał gazu i odkręcamy bez patrzenia - na czuja. Jeśli posługujemy się kluczem oczkowym, lewą dłonią naprowadzamy go na nakrętkę, prawą dłonią operujemy kluczem. Miejsca jest akurat na 1/5 obrotu.
3. klucz oczkowy 7:
- kładziemy się na plecy i odkręcamy śruby pokrywy filtra
- wyrywamy filtr
4. odgrzybianie. Kupiłem w Intercars preparat CRC. Do całego układu, kanałów, kratek, parownika napuściłem piankę przy pomocy wężyka załączonego do pojeminka. Pianki tyle (dużo), aby dokładnie wypełniła przestrzeń układu, pod same krawędzie. Później postępujemy zgodnie z instrukcją na pojemniku.
5. Nowy filtr. Znowu przechodzimy do pozycji brzuszno-łokciowej, i obiema dłońmi wpychamy filtr. Lewą dłonią trzeba naprowadzać do otworu jego górną krawędź, bo coś tam zahacza. I nie ma co się przejmować, idealnie prosty i nienaruszony i tak nie wejdzie :lol:
6. Wkręcamy wszystkie śrubki w sposób podany wyżej, wiązkę do pedału gazu podpinamy na końcu.


Podsumowanie:
- zajęcie dla cierpliwych, o szczupłej budowie ciała, ew, kobiety.:)
- całość przebiega w miarę sprawnie, o ile nie mamy uszkodzonych śrub, odkręcenie dwóch pierwszych to łącznie 10 min, trzeciej jakieś 20min.
- efektem jest we wnętrzu albo lodowaty huragan, albo parzący samum. Wcale nie żartuję.
- inżynierów Forda powinni chłostać.

Naśladowcom życzę powodzenia.

tom010 08-07-2012 19:56

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Właśnie wszedłem na forum żeby zobaczyć czy jest jakiś droga na skróty do wyjęcia tego filtra bo dzisiaj dałem za wygraną

Jednak bez cierpliwości i ekstremalnej gimnastyki się nie obejdzie :lol:
Jutro kolejne starcie

storky 08-07-2012 19:58

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał tom010 (Post 1850049)
Właśnie wszedłem na forum żeby zobaczyć czy jest jakiś droga na skróty do wyjęcia tego filtra bo dzisiaj dałem za wygraną

Jednak bez cierpliwości i ekstremalnej gimnastyki się nie obejdzie :lol:
Jutro kolejne starcie

Na czym poległeś?

tom010 08-07-2012 21:40

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Cytat:

Napisał storky (Post 1850050)
Na czym poległeś?

śruba od pedału gazu u góry po lewej stronie - jak bym miał jeszcze ze 2 stawy w przedramieniu to by mi się udało :)

Matych 08-07-2012 22:00

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Mała rekotka ,kluczyk zapadkowy,wywalcie orginalne nakrętki(zaciśnięte) i załóżcie normalne kość możecie wypinać niezależnie od pozycji stacyjki nic się nie stanie-wymieńcie i się nie mazgajcie.

storky 08-07-2012 22:02

Odp: gdzie jest filtr kabinowy
 
Dziś w Castoramie widziałem elastyczną przedłużkę do kluczy nasadkowych. Mogłaby pomóc w tej sprawie-warto kupić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.