Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Ciężki poranny rozruch (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334910)

mały73 02-05-2023 17:16

Ciężki poranny rozruch
 
1 załącznik(i)
Witam
Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Pacjent to Mondeo MK5 2,0 diesel 150 KM 2018r, rano jak odpalam to dosyć długo kręcę aby zaczął pracować, zdarzy się że jest ok ale 95% jest źle, mam takie wrażenie jakby komputer z któregoś czujnika dostawał złą informację dodam że długo pojazd był nie używany. Od czego zacząć (posiadam program forscan). Zrobiłem test odczytu temperatur z czujników i (samochód po nocy) i dziwny odczyt z czujnika IAT13. Dzięki za podpowiedzi.

Hansolo 02-05-2023 17:33

Odp: Ciężki poranny rozruch
 
Czy start - stop działa, czy dźwięk komunikatów idzie z głośników czy z licznika ? Samochód z 2018 więc oryginalny akumulator może być już szrotem. Daj mu rano dobrze prądu i wtedy sprawdź jak odpala.

mały73 02-05-2023 17:50

Odp: Ciężki poranny rozruch
 
start stop czasami zadziała (ale dla mnie może nie działać) akumulator z listopad 2022r

Hansolo 02-05-2023 17:59

Odp: Ciężki poranny rozruch
 
No to akumulator odpada.

mały73 02-05-2023 18:56

Dziwne odczyty z czujników
 
1 załącznik(i)
Witam
Pacjent to Mondeo MK5 2,0 diesel 150 KM 2018r, rano jak odpalam to dosyć długo kręcę aby zaczął pracować, zdarzy się że jest ok ale 95% jest źle, mam takie wrażenie jakby komputer z któregoś czujnika dostawał złą informację dodam że długo pojazd był nie używany. Od czego zacząć (posiadam program forscan). Zrobiłem test odczytu temperatur z czujników i (samochód po nocy) i dziwny odczyt z czujnika IAT13. Dzięki za podpowiedzi.

tomkrawiec 03-05-2023 07:57

Odp: Ciężki poranny rozruch
 
1. A jak Ci auto odpala jak najpierw dasz sam zapłon bez sprzegła i dopiero jak pompa paliwa wyrówna ciśnienie normalnie odpalisz ? Jeśli po czym takim odpali normalnie to możesz mieć nieszczelność gdzies w układzie paliwowym. Dwóch glownych podejrzanych to pompa common-rail - trzeba wejść do kanału i zobaczyć czy nie cieknie (temat szeroko omawiany na forum, ten typ tak ma :-)) oraz rurki dochodzące do flitra paliwa = przy pokrywie filta trzymaja na takich mikro zaciskach i małych uszczelkach i z czasem może to być nie do końca szczelne.... pokrywę filtra możba kupic tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]..... dodatkowo sugerowałbym sprawdzenie/wymiane czujnika ciśnienia paliwa w listwie common rail... można kupić tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

2. Świece żarowe sprawdzałes ?

3. Zalej do baku cos do czysczenia wtryskow (np. LIQUI MOLY 2666 => [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]). Jesli nigdy nie było uzywane to sugeruję wlanie do baku nie tak jak pisze producent na 70 l paliwa tylko na 20-30 litrow i wyjezdzenie go, potem wlanie jeszcze raz i zalanie baku do pelna.... potem mozna stosowac profilaktycznie

mały73 03-05-2023 10:57

Odp: Ciężki poranny rozruch
 
Przy odpalaniu próbowałem różnych wariantów - po przekręceniu zapłonu od razu odpalać - lub dwa trzy razy załączać zapłon, trzymac dłużej i nic nie ma żadnej logiki. Jak już zapali to wszystko jest ok, jedzie ok, zapala ok. preparaty były już lane, wtryski zregenerowane, na pompie z dołu i z góry nie widoczne przecieki, silnik suchy jak pieprz. Przypomnę że długo był nie odpalany. Czy może ktoś porównać u siebie odczyt temperatur z forscana po nocy. U mnie jeden czujnik nie daje oznak życia - IAT13 ale nie mogę go namierzyć.

Bump: A może temperatura na czujnikach katalizatora jest cos nie tak bo zimny silnik a pokazuje 100 stopni

Mediana 03-05-2023 12:21

Odp: Ciężki poranny rozruch
 
Jak kręcisz to od razu próbuje odpalić czy zaczyna odpalać po kilku sekundach ?
Jak po kilku sekundach to może być czujnik położenia wału.
M...

mały73 03-05-2023 13:34

Odp: Ciężki poranny rozruch
 
po kilku sekundach choć raz na jakiś czas zapali normalnie (raz na dziesięć)- zero błędów w forscanie tak jakby był zły sygnał któregoś czujnika do kompa i nie taka dawka paliwa

Bump: nie raz to wstyd zapalać jak dużo gapiów


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.