Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Jak sprawdzić czy do wymiany jest koło pasowe wału korbowego czy napinacz paska ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135520)

wiktor20501 16-07-2011 08:35

Jak sprawdzić czy do wymiany jest koło pasowe wału korbowego czy napinacz paska ?
 
Witam
W jaki prosty sposób sprawdzić czy do wymiany nadaję się koło pasowe wału korbowego czy tylko napinacz paska wieloklinowego. Z okolic napinacza dochodzi dość głośny klekot.

Vilandra 16-07-2011 10:14

Odp: napinacz czy koło pasowe 1.6 tdci
 
wystarczy zdjąć pasek:D napinacz pozostanie odciążony, odpal silnik i będziesz słyszał czy to koło hałasuje.

wiktor20501 03-08-2011 11:01

Odp: napinacz czy koło pasowe 1.6 tdci
 
Niestety po wymianie samego napinacza objawy nie ustąpiły. Coś dalej powoduje wibracje paska, które najgłośniej słychać z okolic wymienionego napinacza. Czy może teraz jednak wymienić koło pasowe wału korbowego a może to alternator ? Czy alternator w naszych c- max 1.6 tdci 2005 posiada ,,sprzęgło,, ? Nie stać mnie na metodę prób i błędów koło kosztuje ok.500zł.

Rolo28 03-08-2011 18:38

Odp: napinacz czy koło pasowe 1.6 tdci
 
a może to od rozrządu któraś rolka lub napinacz

PYRA 04-08-2011 02:23

Odp: Jak sprawdzić czy do wymiany jest koło pasowe wału korbowego czy napinacz paska
 
Cytat:

Napisał wiktor20501 (Post 1683559)
Witam
W jaki prosty sposób sprawdzić czy do wymiany nadaję się koło pasowe wału korbowego czy tylko napinacz paska wieloklinowego. Z okolic napinacza dochodzi dość głośny klekot.

Witaj.
U mnie było podobnie.
Dwóch mechaników głowe dawało, że to dwu-masa. Dopiero trzeci był przytomny, zdjął pasek, kazał odpalic auto - cisza. Założył, odpalił, hałas. Zdjął pasek, chwycił koło pasowe a ono miłao juz takie luzy, że mu mało w rękach nie zostało. Wymieniłem na nowe ( 200 zł ) i od 2000 km cisza.

P.S. Z kąd wziąłeś tą cene 500 zł ? Znalazłes jakieś pozłacane ;)

wiktor20501 04-08-2011 06:38

Odp: Jak sprawdzić czy do wymiany jest koło pasowe wału korbowego czy napinacz paska
 
Hej
Magicy, mechanicy stwierdzil,i iż do wymiany jest sprzęgiełko alternatora czy możliwe, że alternator powoduje takie wibracje paska ?
koło znalazłem takie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

PYRA 04-08-2011 16:45

Odp: Jak sprawdzić czy do wymiany jest koło pasowe wału korbowego czy napinacz paska
 
Cytat:

Napisał wiktor20501 (Post 1691620)
Hej
Magicy, mechanicy stwierdzil,i iż do wymiany jest sprzęgiełko alternatora czy możliwe, że alternator powoduje takie wibracje paska ?
koło znalazłem takie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jak Cie stac to prosze bardzo ale tu masz np. takie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wiktor20501 05-08-2011 09:52

Odp: Jak sprawdzić czy do wymiany jest koło pasowe wału korbowego czy napinacz paska
 
Po dokładnym sprawdzeniu alternatora jest nowa diagnoza : koło pasowe wału korbowego . Niestety przekonałem się szybko o jakości usług niektórych mechaników, działają na zasadzie jak nie to, to musi być co inne a ty płać i wymieniaj może uda się trafić.

rojber 05-08-2011 15:11

Odp: Jak sprawdzić czy do wymiany jest koło pasowe wału korbowego czy napinacz paska
 
Słuchajcie, w volvo podczas diagnozowania koła pasowego wału po prostu rysowałem kreskę kredą, od ośki w do zewnątrz, odpalałem silnik, koła w lewo i w prawo do oporu, krótka przegazówka po osiedlu i lookałem czy kreska jest w jednej linii.
Jesli nie była tzn że pierścienie koła obracają się względem siebie i jest kibel - kółko szrot.
Bez zdejmowania paska.
Może tu też tak da radę.

wiktor20501 11-08-2011 13:36

Odp: Jak sprawdzić czy do wymiany jest koło pasowe wału korbowego czy napinacz paska
 
Witam
Dziękuję za odpowiedźi, winny koło pasowe wału korbowego (robocizna 80 zł). Wymieniłem najpierw tańszą część czyli napinacz ale niestety musiałem wymienić również koło. auto ma na liczniku 130 tys. mimo wszystko uważam, że jest to niedopracowany element (kolejny) w naszym aucie takie rzeczy powinny wytrzymać więcej chyba ,że licznik był kręcony.Pozdro.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.