Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Na co zwrócić uwage ford fokus (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275815)

Dudi1982 29-01-2018 06:29

Na co zwrócić uwage ford fokus
 
Witam
Zakupiłem samochód ford fokus mk3 lift kombi nowy z salonu na co mam zwrócić uwagę przy odbiorze auta?

Dzieki za radę

arturek 29-01-2018 06:40

Odp: Na co zwrócić uwage ford fokus
 
Witam

1) Sprawdzić czy zgadza się nr VIN w dokumentach, na nadwoziu oraz na naklejce na słupku

2) Wynająć specjalistę z miernikiem lakiery i sprawdzić grubość
Było wiele przypadków (w różnych markach), że auto spadło z lawety, naprawiono i nic nie mówiono o tym kupującemu

3) sprawdzić czy jest wyposażenie obowiązkowe (trójkąt, gaśnica)
i zapytać dlaczego trójkąt
- nie jest oryginalny fordowski (zazwyczaj dają tanie z supermarketu)
- dlaczego trójkąt nie pasuje w miejsce do tego przeznaczone
(zamiast w przetłoczenie w styropianie, wrzucają luzem do bagażnika)

pozdrawiam
Arturek

Dudi1982 29-01-2018 06:42

Odp: Na co zwrócić uwage ford fokus
 
Oki dzięki za rady

echelon 29-01-2018 06:58

Odp: Na co zwrócić uwage ford fokus
 
Ja również podłączę się do wątku kolegi, gdyż za jakiś czas czeka mnie odbiór focusa mk3 fl, tyle że HB. Zbyt wiele wątków na forum o typowych niedoróbkach nie znalazłem. Co do miernika lakieru to można w każdym większym mieście wypożyczyć za circa 30 zł/dobę jakiś najwyższy możliwy model. Czytałem o problemach z uszczelkami. Jak to skontrolować w nowym samochodzie?

lukaszooo 29-01-2018 07:22

Odp: Na co zwrócić uwage ford fokus
 
Nie oszukujmy sie mk3 to dosyc mlode auto i mozna pokusic sie o zrobienie naprawy po wypadku na grubosc fabryczna.
Zaden czujnik nie zastąpi wprawy i doswiadczenia. Wedlug mnie przy zakupie samochodu za 30-40tys warto wydac 300-500 zl na wizyte w serwisie.

hindus 29-01-2018 08:55

Odp: Na co zwrócić uwage ford fokus
 
Serwis przy nowym samochodzie z salonu?

lukaszooo 29-01-2018 10:08

Odp: Na co zwrócić uwage ford fokus
 
O masz nie wczytalem sie w pierwszy post.
Po to kupuje sie nowe auta zeby ich nie sprawdzac.

TomFoc 29-01-2018 10:37

Odp: Na co zwrócić uwage ford fokus
 
Cytat:

Napisał Dudi1982 (Post 2924646)
Witam
Zakupiłem samochód ford fokus mk3 lift kombi nowy z salonu na co mam zwrócić uwagę przy odbiorze auta?

Zacznij od zapoznania się z nazwą modelu kupionego samochodu.

echelon 29-01-2018 11:25

Odp: Na co zwrócić uwage ford fokus
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 2924743)
O masz nie wczytalem sie w pierwszy post.
Po to kupuje sie nowe auta zeby ich nie sprawdzac.

Sam odebrałem kiedyś nowy samochód z salonu z poprawkami lakierniczymi, które na bank nie były wykonane w fabryce. Zauważyłem to po jakimś tygodniu, gdyż wychodziłem z założenia jak wyżej. Jednakże jesteś w pozycji siły tylko do chwili podpisania odbioru. Ponad jakieś uszkodzenia transportowe doświadczenia użytkowników co do niedoróbek będą bardzo przydatne, bo na tym etapie będą zlikwidowane błyskawicznie.

kumpel Fordzika 29-01-2018 12:01

Odp: Na co zwrócić uwage ford fokus
 
I co zrobić w takiej sytuacji ? Nie na forum, ale w realu. Auto zaliczkowane, przychodzisz je obejrzeć już najprawdopodobniej z tablicami rej pod pachą, bo tak to działa. Pan pójdzie zarejestrować, a my w tym dniu samochód przygotujemy. CO zrobić, co zrobisz jak znajdziesz nierówne szczeliny ? czy inne lipy :( Samochód, egzemplarz już do kupującego przypisany. To nie słoi z dżemem co można na półkę odstawić. Prawdopodobne też, że zanim auto udostępnią będziesz musiał kasę w całości przelać za samochód Ty czy bank jakiś.
Odbierałem 3 swoje auta z salonu, zawsze z miernikiem lakieru. Pomagałem odbierać parę aut do firmy, czy dla znajomych. Jeden raz mały dostawczy opel był z podlakierowanym powtórnie przednim błotnikiem :) Było to zrobione perfekcyjnie. Fabryka poprawiał, coś ie może zdarzyć, czy salonowi ludzie zarysowali opelka. Skończyło się rabatem 1000 zł :D darmowym ubezpieczeniem. Auto było do firmy, więc........rybka, bo i tak za 2 lata robili :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.