Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Bezkluczykowe otwieranie drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83966)

peszt 18-11-2009 12:51

Bezkluczykowe otwieranie drzwi
 
Mam pytanie, czy ktos z was zastanawial sie nad zamontowaniem funkcji otwierania drzwi bez koniecznosci wciskania kluczyka? Zainteresowal mnie fakt, ze w moim Mondeo jest system uruchamiania silnika z przycisku...zatem jest czujnik, ktory rozpoznaje kluczyk w poblizu. Czy tem sam czujnik moglby odpowiadac za rozpoznawanie kluczyka i otwieranie drzwi? Chodzi mi o to, czy gdybym wymienil klamki, na te z przyciskami do otwierania...to czy taki "myk" by zadzialal. Wiem, ze w mondeo jest bardzo duzo wiazek rozprowadzonych, ktore nie sa wykorzystywane(np do bluetooth, chociaz go nie ma w samochodzie, to wiazka do niego jest), moze wiec i do klamek tez juz zostala poprowadzona? Czekam na wasze opinie na ten temat. Moze sie okazac, ze taki patent jest strasznie prosty do wykonania:). Pozdrawiam.

arturek 18-11-2009 13:13

Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4
 
Temat teoretycznie fajny
W praktyce, użytkownicy narzekają na awaryjnośc tego pomysłu - spotkałem się z konkretnymi przykładami
Osobiście bym tego nie zakładał, ani nie zamawiał
pozdrawiam
Arturek

Ravic 18-11-2009 13:27

Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4
 
przyciski w klamkach są do zamykania
otwarcie odbywa się poprzez pociągnięcie klamki

system jest na tyle czuły że jak stoję z prawej strony samochodu z kluczykiem to z lewej drzwi się nie otworzą
patent fajny - nigdy mi się póki co nie zaciął

peszt 18-11-2009 19:40

Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4
 
Dzieki za komentarze:). Problem jednak tkwi w tym...czy ten sam czujnik co widzi moj kluczyk w samochodzie (tylko z przyciskiem power, bez automatycznego otwierania klamek) odpowiada za rozpoznawanie kluczyka w wersji z otwieraniem bezkluczykowym. Innymi słowy (pomijajac ewentualny brak wiazek w drzwiach) czy wystarczy zmienic jedynie klamki i juz wszystko bedzie dzialac? Czy może potrzebne bedzie zalozenie dodatkowego czujnika? A moze ewentualny dodatkowy czujnik wykrywajacy kluczyk jest zamontowany w samej klamce z przyciskiem?

Jedyny sposob by to sprawdzic(jak sadze), to skolowanie takich klamek i zalozenie ich na probe:). Jest ktoś chetny na taki eksperyment??? Mam auto do sprawdzenia, ale nie mam klamek:D. Jestem z Łodzi:).

Inny sposob, to wypowiedz kogos kto moze cos na ten temat wiedziec. Mysle tu o serwisantach...ale nie takich jak u mnie w Łodzi. Bylem bo mi sie jedna lampa zaciela i przestala sie podnosic...oczywiscie naprawili, ale juz nikt nie wpadl na to, by jeszcze ustawic te lampy po takiej naprawie. Teraz moje Mondeo ma zeza...no, ale jakos w tygodniu podjade by to poprawili. Do tego za umycie przyciskow od ogrzewania foteli (zalanych kawa, nie przeze mnie:)) zaplacilem 70 zł, po czym musialem sam deske rozebrac bo przyciski sie posklejaly tego samego dnia(a tu niespodzianka...pelno kawy..nikt nie zajrzal nawet), rozebralem przycisk i sam go umylem...za brak wiedzy sie placi frycowe:).


Ravic: ile jest tych klamek z przyciskiem? U kierowcy tylko, czy kazda klamka jest taka?

Cardenal 19-11-2009 19:15

Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4
 
Ja mam dwie -od kierowcy i pasażera z przodu, nie wiem ile ma Ravic :P

TOMAS 19-11-2009 22:06

Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4
 
Ja mam 3 przyciski. Przednie drzwi kierowcy i pasażera i w klapie bagaznika obok klamki magnetycznej która otwiera klapę

adam131 20-11-2009 01:28

Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4
 
Trzy, a ten w klapie bagażnika mądry jest.

peszt 20-11-2009 11:51

Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4
 
No i jak generalnie to sie spisuje? Jestescie zadowoleni???
U mnie w serwisie nie wiedzieli nawet, ze te klamki maja przyciski..."One dzilaja automatycznie, Pan podchodzi i tylko ciagnie za klamke, jak Pan odejdzie samo sie zamknie"...masakra, u siebie sie nic nie dowiem. Moze macie kogos, kogo mozna sie podpytac o sposob dzialania tego systemu?
Czy wystarczy czujnik ten co widzi kluczyk w srodku? Czy jest potrzebny dodatkowy czujnik? A moze jest on juz w klamkach z przyciskiem?

Cardenal 22-11-2009 20:21

Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4
 
No tak zapomniałem o bagażniku Też mam :lol:
Peszt u mnie pełne zadowolenie, kluczyk cały czas sobie leży w kieszeni Wg mnie bardzo przydają się składane lusterka Wtedy wiesz czy auto masz zamkniete

blazeyzem 14-03-2010 21:57

Odp: Bezkluczykowe otwieranie drzwi w mondeo MK4
 
Sorki, że trochę nie na temat ale doczytałem ciekawe zdanie: "przydają się składane lusterka.." Od roku czasu walczę, żeby lusterka składały się przy zamknięciu samochodu i otwierały przy otwieraniu - czy z tego zdania mam rozumieć, że jest to wykonalne??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.