Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Chłodnica wody - jaką wybrać ?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207323)

master87 29-06-2014 17:34

Chłodnica wody - jaką wybrać ??
 
Jak w temacie... schodząc rano do samochodu zauważyłem kałużę pod swoim autem. Okazało się,że przez noc wyleciał cały płyn chłodniczy :/ Cieknie z narożnika chłodnicy. Muszę kupić nową i teraz mam pytanie...jaką wybrać ???
Oryginalna Helli odpada - cena kosmos. Ktoś montował tzw. "no name" ?? Są w przystępnej cenie,ale czy będą spełniały swoją rolę ??
A co do powiedzmy firmowych to jest jeszcze niejaki Thermotec,ale nie miałem z nim żadnych doświadczeń...

1olek 29-06-2014 20:14

Odp: Chłodnica wody - jaką wybrać ??
 
zawsze mozesz podjechac do kogos kto naprawia chlodnice, mnie raz za 50 zl naprawili ;)

tomsi 29-06-2014 20:17

Odp: Chłodnica wody - jaką wybrać ??
 
Ja kupiłem chłodnice za niecałe 300 zł jakieś 2 lata temu. Wszystko jest ok. Naprawa czasem jest nieopłacalna.

Adept 29-06-2014 20:26

Odp: Chłodnica wody - jaką wybrać ??
 
Ja polecam Nissen, miałem w wcześniej taką i byłem zadowolony choć krótko :P

master87 29-06-2014 20:33

Odp: Chłodnica wody - jaką wybrać ??
 
Właśnie są jakieś chłodnice na Allegro za niecałe 300 zł... ten Thermotec to koszt 350 zł, później Nissens ale cena już 575zł, NRF 630zł i Hella 1180zł !! :)
Naprawiać raczej nie będę,bo jak już zapłacę za montaż i demontaż to wolę wrzucić nową. Na chwilę obecną zastanawiam się nad tymi firmami : Thermotec i Nissens. Różnica w cenie prawie dwukrotna...myślicie,że w jakości również ??

tomsi 29-06-2014 20:37

Odp: Chłodnica wody - jaką wybrać ??
 
Ja nie pamiętam jaka jest moja. Ale u mnie niedaleko gościu naprawia chłodnice i jak byłem ze swoją to powiedział, że 100 zł to weźmie za samo zdjęcie i założenie, a robota to z 250 zł na pewno.
Stara niby oryginalna, ale nie wiadomo jak dbał poprzedni właściciel i co w niej jest. A tak mam zamiennik, ale nowy.

wydra 29-06-2014 20:44

Odp: Chłodnica wody - jaką wybrać ??
 
Ja w swoim mk2 mam chińczyka za 130zł i jest elegancko :D

master87 29-06-2014 20:50

Odp: Chłodnica wody - jaką wybrać ??
 
Ja też kupię zamiennik :) Zazwyczaj staram się naprawiać na oryginalnych częściach,ale tym razem 1200 zł za chłodnicę + wymiana + płyn to "trochę" za dużo. Wygląda na to,że zagości u mnie Thermotec. Chyba,że jeszcze do jutra ktoś go definitywnie odradzi ;)

tomsi 29-06-2014 20:57

Odp: Chłodnica wody - jaką wybrać ??
 
Aha u mnie jeszcze przy okazji wymiany chłodnicy (też ciekła w narożniku) okazało się, że przy próbie założenia nowej uszkodzony jest skraplacz klimatyzacji (kupiłem za 260 zł). W zasadzie jego uszkodzenie polegało na tym, że poprzedni użytkownik musiał chyba gdzieś uderzyć i obie się wygięły na zaczepach i po założeniu nowej prostej zaczęły by się trzeć o siebie.

master87 29-06-2014 21:09

Odp: Chłodnica wody - jaką wybrać ??
 
Mam nadzieje,że u mnie nie będzie takiej potrzeby ;) W zasadzie to nie wiem czemu cieknie w tym narożniku...prawdopodobnie puściło gdzieś na spawie. Swoją drogą nigdy mi się taka sytuacja nie zdarzyła - nawet w starszych autach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.