Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Co to za część ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246738)

cuzyn7407 29-06-2016 17:54

Co to za część ?
 
1 załącznik(i)
Witam .Czy na zdjęciu widoczny jest czujnik niskiego czy wysokiego ciśnienia układu klimatyzacji ?
Panie ,panowie takie coś mnie gnębi , mianowicie ;
1) czy sprzęgło klimy musi pracować cyklicznie ,tzn rozłącza sprężarkę i załącza w czasie pracy klimy ?
2) co grozi gdy sprężarka pracuje cały czas ?

GonZoo 29-06-2016 18:13

Odp: Co to za część ?
 
Czujnik wysokiego ciśnienia.

1. Sprzęgło klimatyzacji pracuje cyklicznie, po to jest elektro-sprzęgło na sprężarce-tak ma być bo jakby było inaczej to...
2. ...sprężarka pracowałaby cały czas ,ciśnienie rosło i układ się rozszczelnia a sprężarka dostaje w d...pę .
U mnie jak miałem mało czynnika(nie chłodził) to sprężarka chodziła cały czas ale gość od klimy powiedział , że ważne żeby był olej o układzie to nie uszkodzi się tak szybko. pzdr.

Jedynie podczas upałów może chodzić cały czas.

Mariusz 29-06-2016 19:06

Odp: Co to za część ?
 
Cytat:

Napisał cuzyn7407 (Post 2618826)
czy sprzęgło klimy musi pracować cyklicznie ,tzn rozłącza sprężarkę i załącza w czasie pracy klimy ?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał cuzyn7407 (Post 2618826)
co grozi gdy sprężarka pracuje cały czas ?

Tak, jak napisał @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .

Cytat:

Napisał GonZoo (Post 2618841)
Jedynie podczas upałów może chodzić cały czas.

Nawet podczas upałów powinna pracować cyklicznie. Inaczej szlag ją trafi.

cuzyn7407 29-06-2016 19:44

Odp: Co to za część ?
 
[QUOTE=GonZoo;2618841]Czujnik wysokiego ciśnienia.

To wiem, że raczej sprężarka powinna cykać .
Czy ten czujnik może odpowiadać za cykliczną pracę sprężarki ?
Klima chłodzi pięknie , sprężarka po regeneracji ,wiatrak chodzi na 1-ym biegu .
Tylko zastanawia mnie to że sprężarka cały czas chodzi,obawiam się że w układzie tworzy się za duże ciśnienie.
Czy w serwisie jak podłączą pod urządzenie to wykaże jakie jest ciśnienie w chwili ,gdy pracuje klima ?

GonZoo 29-06-2016 20:04

Odp: Co to za część ?
 
Tak , po to jest czujnik wysokiego ciśnienie żeby odłączał sprzęgłem agregat. Wystarczy podczas pracy sprężarki odłączyć na chwilę ten czujnik wyciągając wtyczkę i sprężarka powinna zatrzymać się - czyli wizualnie koło pasowe będzie się oczywiście kręcić ale tarczka sprzęgła powinna zatrzymać się.
Tak , w serwisie z porządnym kombajnem są w stanie sprawdzić ciśnienie panujące w układzie podczas pracy. Tak sprawdzali u mnie.

Sprężarka chodziła u mnie cały czas jak miałem za mało czynnika -(350g a powinno być 820g w przedlifcie). Dopiero przy ok 3000rpm rozłączało na 1 sek.
Z tym, że u mnie był jeszcze kłopot z przedliftowym panelem klimatyzacji który również wymieniłem.

[QUOTE=Mariusz;2618872 Nawet podczas upałów powinna pracować cyklicznie. Inaczej szlag ją trafi.[/QUOTE]

Niby tak , ale spece od klimy mówią, że jak jest trochę za mało czynnika w układzie to będzie mieliła nonstop. ?

cuzyn7407 30-06-2016 17:57

Odp: Co to za część ?
 
Panie ,panowie takie coś mnie gnębi , mianowicie ;
1) czy sprzęgło klimy musi pracować cyklicznie ,tzn rozłącza sprężarkę i załącza w czasie pracy klimy ?

EDIT.
Witam.A jednak cyka u mnie sprzęgło sprężarki, tylko zwiększyłem na postoju lekko obroty, tak na 1500 i zaczęło cyklicznie włączać i wyłączać .Na wolnych obrotach nie cyka u mnie. Myślę że tak może być .
A jak Panie i Panowie myślą ?

Mariusz 30-06-2016 18:53

Odp: Co to za część ?
 
Cytat:

Napisał cuzyn7407 (Post 2619414)
Na wolnych obrotach nie cyka u mnie. Myślę że tak może być .
A jak Panie i Panowie myślą ?

Na pewno tak ma nie być. Nawet na wolnych obrotach sprężarka klimy ma pracować cyklicznie. Jeśli tak nie jest, to zapewne za mało czynnika jest, jakaś nieszczelność w układzie czynnika lub tp.

cuzyn7407 01-07-2016 09:45

Odp: Co to za część ?
 
Oki ,dzisiaj podjadę i niech sprawdzą ilość czynnika w układzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.